Szczęście - zaproś je do siebie już dziś!

Szczęście - zaproś je do siebie już dziś!

Ostatnia aktualizacja: 22 czerwca, 2017

Szczęście to prawo każdego człowieka. Lecz pomimo całej wolności, która jest nam dana, tak wiele osób nadal łapie się w sidła nieszczęścia. Jesteśmy świadkami tego, jak nasze życie tonie w problemach, które spychają szczęście na drugi plan.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, aby osiągnąć szczęście, musimy stale się o nie starać. Oto zmiany, które pozwolą Ci się do niego przybliżyć:

Przestań odkładać i skup się na teraźniejszości

Planowanie i przygotowywanie się jest ważne, aby osiągnąć cele, lecz nie powinieneś spędzać za dużo czasu na myśleniu i tym, co będziesz robić w przyszłości. Lepiej zacząć działać i podjąć kroki potrzebne do tego, by cała machina ruszyła z miejsca. Zadanie, które wydaje się być nawet najbardziej skomplikowane okaże się proste, jak tylko zabierzesz się za jego wykonanie.

Wierz w to lub nie, zaczniesz czuć się szczęśliwy oraz pozbędziesz się stresu, jak tylko zabierzesz się za realizowanie swoich projektów.

Poznaj prawdziwą wartość czasu; uchwyć go, ściśnij i ciesz się każdą jego chwilą. Zero leżenia do góry brzuchem, zero lenistwa: nigdy nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj.

– Philip Stanhope, Hrabia Chesterfield-

Zadbaj o swoje ciało

Mózg jest niesamowity, niczym żywa maszyna. Może przetrwać różne wyzwania i warunki. Twoje ciało jest zdolne do odczuwania bardzo skomplikowanych emocji, pozytywnych, jak i negatywnych, musisz jednak o nie zadbać, aby wszystko pracowało jak należy.

Kiedy znajdujesz czas na zorganizowanie osobistych aspektów swojego życia, bierzesz udział w najważniejszej zmianie na drodze do szczęścia.

To naprawdę proste; codziennie rób kilka ćwiczeń, odżywiaj się zdrowo oraz zwracaj szczególną uwagę na Twój umysł i uczucia.

Utrzymanie ciała w zdrowiu to obowiązek… inaczej nie bylibyśmy w stanie korzystać z mocy i przejrzystości naszego umysłu.

-Buddha-

Odkryj co daje Ci szczęście

Szczęście

Dla każdego szczęście oznacza coś innego. Mają na nie wpływ Twoje marzenia, cele, możliwości oraz pragnienia. Jeżeli jeszcze nie masz pewności co czyni Cię szczęśliwym, nie martw się; miliony ludzi znajduje się w tej samej niepewnej sytuacji. Znajdź chwilę dla siebie, chwyć długopis w dłoń i zapisz to, czego potrzebujesz, aby uzyskać szczęście. Może powinieneś podróżować, założyć rodzinę lub zrobić coś dla społeczeństwa.

Każda osoba jest wyjątkowa i nie ma dwóch, które miałyby identyczne cele. Jeśli już wiesz czego pragniesz, po prostu to zrób!

 Szczęście nigdy nie przychodzi jako gotowiec. Kształtuje się dzięki naszym działaniom.

-Dalajlama-

Pozbądź się tego, co sprawia Ci ból

My wszyscy mamy tendencję do otaczania się ludźmi, sytuacjami lub rzeczami, które koniec końców okazują się negatywne. Zwykle hamują one nasz potencjał, ponieważ za bardzo się boimy: czy będzie to hipoteka, której nie możemy dłużej spłacać, czy przyjaciel, który potrzebuje nas tylko, kiedy czegoś od nas chce. Wiele rzeczy może nas zranić.

Zamiast spędzać na tym dużo czasu i energii, spotykaj się z przyjaciółmi, którzy wnoszą w Twoje życie pozytywne emocje, pozbądź się rzeczy, które Cię uciskają i oddychaj swobodniej.

Otaczaj się odpowiednimi ludźmi, przekonaj się o własnej wartości. Szczerze mówiąc, na świecie istnieje wystarczająco złych ludzi  – nie musisz być swoim własnym wrogiem.

-Lucy Hale-

Ciesz się pięknymi chwilami

Uśmiech będąc singlem

Czy zauważyłeś, że szczęśliwi ludzie zwykle żyją powoli? Cieszą się każdą sekundą, którą ofiarowuje im życie: przejażdżką samochodem, zachodem słońca, popołudniem spędzonym z przyjacielem lub ukochanym zwierzakiem.

Aby odkryć sekret kryjący szczęście, weź głęboki wdech, skup się na tym, co robisz w danym momencie i ciesz się tym. Te momenty zostaną na zawsze w Twojej pamięci, do której będziesz mógł zawsze wrócić.

Ciesz się tym momentem. Ten moment to Twoje życie.

-Omar Khayyam-

Rob to, co Cię pasjonuje

Znajdź czas na odkrycie swojej pasji czy hobby. Oprócz tego, że zapewni Ci to szczęście, będziesz mógł cieszyć się poniższym:

  • Nie będziesz już więcej wątpił w siebie oraz swoje możliwości.
  • Będziesz zadowolony z owoców swoich wysiłków.
  • Będziesz w stanie poznać ludzi, którzy mają podobne pasje.
  • Wraz z nabywaniem nowych umiejętności, Twoja pewność siebie wzrośnie.
  • Twoja energia będzie bardziej skoncentrowana i będziesz mniej zestresowany.

Miej pasję! Nieważne, co to będzie. Po prostu żyj z pasją oraz pragnieniem, by zrobić więcej.

Moja misja życiowa to nie tylko egzystować, lecz rozwijać się: i robić to z pasją, pewną dozą współczucia, szczyptą humoru i w dobrym stylu.

– Maya Angelou-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.