Moi rodzice zawsze byli przy mnie. Dziękuję im za to.

Moi rodzice zawsze byli przy mnie. Dziękuję im za to.
Adriana Díez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Adriana Díez.

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2023

Moi rodzice zawsze byli przy mnie, nawet jeśli nie zawsze to byłem w stanie to dostrzec. Mamo i Tato, dziękuję Wam za to. Dziękuję także za to, że nasza więź była tak silna, że przetrwała wszystkie te błędy, które popełniłem podczas dorastania.

Dziękuję za to, że moi rodzice zdołali stworzyć wspaniałą rodzinę. Że zasiali we mnie różne istotne wartości i czekali cierpliwie na owoce, które będą produkować dzisiaj i każdego następnego dnia.

Uwielbiam to wspomnienie, gdy szliście razem obok mnie, ale nie popadaliście w nadmierną pokusę kontrolowania każdego z moich kroków, kiedy dorastałem. Prowadziliście mnie w odpowiednie miejsca w odpowiednim czasie i doradzaliście w innych przypadkach, kiedy takiej rady oczekiwałem. I to właśnie pozwoliło mi się w pełni rozwijać.

Tak, to właśnie moi rodzice pomagali mi tkać moje skrzydła tak mocno i osiągać tak ogromne wysokości. Wasze zachęcające słowa wciąż odbijają się echem w mojej głowie. Popychają mnie do tego, abym latał o wiele wyżej, niż bym sam się odważył. Wciąż je słyszę. I jestem ciągle za nie wdzięczny.

Dziecko z ojcem

Jestem wdzięczny za to, że moi rodzice dali mi życie – ale także za to, że nie poprzestali tylko na tym. Nie robiąc za mnie wszystkiego, nauczyli mnie robić to dla siebie. Czasami jedyną nagrodą za te starania były jedynie napady złości i frustracja z mojej strony.

Ale dziś wiem, że to tylko wyszło mi na dobre. Bo robienie tego wszystkiego samemu przy Was było o wiele łatwiejsze, niż gdybym musiał teraz do tego wszystkiego dochodzić. Jednak nie byłbym bez Was tą osobą, którą teraz jestem dzisiaj.

Nie zapomniałem tego, że moi rodzice zawsze stawiali mnie na pierwszym miejscu. Spędzali ze mną całe noce na podłodze przy łóżku, kiedy byłem chory, a następnego dnia po prostu szli normalnie do pracy. Wtedy jeszcze nie wiedziałem o tym. Ale teraz już wiem.

To rodzice z dnia na dzień budują rodzinę i jej więzi

Dziękuję Wam, moi kochani rodzice, Mamo i Tato, za to, że jesteśmy prawdziwą rodziną. Rodziną, która jest zjednoczona i silna w obliczu przeciwności losu. Dziękuję Wam, Mamo i Tato za dostarczenie mi narzędzi i pozwolenie na zbudowanie tego wszystkiego, co mamy dzisiaj razem. Teraz czujemy się jak zespół, jak jedna szczęśliwa rodzina.

Jestem wdzięczny za to, że chociaż nasze życie staje się coraz bardziej nerwowe i ruchliwe, nadal szukamy tego, co nas uszczęśliwia i nadal wspólnie spędzamy ze sobą nasz czas. Dziękuję za zachowanie tego priorytetu nad innymi rzeczami w naszym życiu.

Dziękuję Wam moi rodzice za to, że daliście mi tyle miłości. To wystarczy do tego, abyśmy się wzajemnie kochali i nadal chcieli kochać. Za dawanie niedźwiedzich uścisków, ale nie na tyle silnych, by nie można było w nich oddychać. Dziękuję Wam, Mamo i Tato, bo jesteśmy po prostu prawdziwą rodziną. To właśnie dzięki Wam tak jest.

Czasami się poróżnimy na różne tematy, ale zawsze to razem naprawiamy. Nie jesteśmy nieustannie uwikłani w małe, nieistotne nieporozumienia. Po prostu stajemy się za każdym razem silniejsi.

Dziękuję Wam, moi rodzice za stworzenie tak silnych, bezpiecznych więzi rodzinnych

Dziękuję Wam za nauczenie mnie tak wielu rzeczy. Za nieustanne opiekowanie się mną bez wahania, niezależnie od okoliczności. Dziękuję za udzielanie odpowiedzi bez osądzania powodów, dla których zadaję pytania. A także za nieustanne informowanie mnie, że gdziekolwiek pojadę, zawsze będę mógł wrócić i mieć kogoś, kto czeka na mnie z radością, kogoś, kto mnie kocha i będzie miał zawsze wolny pokój dla mnie.

Dziękuję za wszystko: za uczenie mnie, że miłość i rodzina są podstawą wszystkiego. Za pokazanie mi, gdzie zawsze będzie moje schronienie przed niegodziwym i okropnym światem i trzymanie dla mnie specjalnie tego właśnie miejsca.

Córka z matką.

Dziękuję Wam za to, że jesteście tutaj. Za wyrażanie tego, że mnie kochacie i sprawiacie, że czuję się bezpiecznie. Za to, że wiem, że moi rodzice zawsze się będą o mnie troszczyć. Również za to, że zawsze będą mnie chcieli przekonać, że zawsze będą tutaj dla mnie, bez względu na to, co się stanie. Bez względu na to, co zrobię. Za udzielenie mi bezwarunkowej miłości, którą mogę dziś poczuć, ale także ujrzeć. Właśnie dlatego piszę do Was te słowa.

Dziękuję za wszystko, co zrobiliście dla mnie i nadal robicie każdego dnia. Dziękuję, że byliście obok mnie w każdym momencie mojego życia i że dawaliście mi tak dużo od siebie. Za to, że mnie kochacie i uczycie, za to, że pomagacie mi być tym, kim teraz jestem.

Dziękuję Wam, moi rodzice za ukształtowanie tej rodziny, którą jesteśmy dzisiaj. Bardzo Wam dziękuję, że jesteście dla mnie fizyczną manifestacją miłości. Dziękuję Wam, Mamo i Tato, że zdecydowaliście się odbyć swoją podróż przez życie razem ze mną.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.