Mindfulness w łóżku - dowiedz się więcej na ten temat!

Medytacja i ćwiczenia oddechowe mogą poprawić twoje życie seksualne. Mindfulness w łóżku przekłada się na większą przyjemność i dłuższe orgazmy.
Mindfulness w łóżku - dowiedz się więcej na ten temat!
Sara Clemente

Napisane i zweryfikowane przez psycholog i dziennikarz Sara Clemente.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Mindfulness w łóżku wymaga całkowitej koncentracji na tu i teraz. To rodzaj świadomej medytacji zorientowanej na poprawę samopoczucia. Zastosowanie tej techniki w sferze łóżkowej daje zauważalne efekty. Jak się do tego zabrać?

Problem: błądzący umysł

Jeśli zdarza ci się rozpraszać podczas seksu lub myśleć o czymś innym, ten artykuł może ci pomóc. Często nie potrafimy wyrzucić z głowy zmartwień i cieszyć się intymnością z partnerem. Nasze myśli kierują się na problemy i trudności.

Kłótnia z kolegą z pracy, nierozwiązane sprawy, kiepskie oceny dziecka, obiad z teściami w weekend…Tego typu rzeczy potrafią przychodzić nam nieoczekiwanie do głowy. Przechodzi nam wtedy ochota na seks.

Stres niszczy przyjemność.

Kłopoty łóżkowe

Mindfulness w łóżku: jak świadomie cieszyć się seksem?

Mistrzowie seksualnego mindfulness twierdzą, że seksualność jest coraz mocniej banalizowana. Akt seksualny traktuje się bowiem jak masturbację ciałem drugiej osoby. Frywolnie i powierzchownie. Świadome cieszenie się seksem oznacza coś zupełnie innego.

Mindfulness zorientowany jest na koncentrację na akcie seksualnym, na bycie tu i teraz, w magicznej chwili razem z partnerem. W ten sposób można w pełni cieszyć się bliskością i przyjemnością.

Koncentracja na tu i teraz zwiększa intensywność odczuwania pieszczot. Gdy połączenie pomiędzy partnerami jest silne, seks jest lepszy.

Mindfulness w łóżku

Podpowiadamy w jaki sposób wprowadzić mindfulness do życia seksualnego. Wypróbuj zatem te propozycje razem z partnerem i przekonaj się, jakie płyną z nich korzyści.

Całuj świadomie

Przy pocałunku nie myśl o niczym innym. Zamknij oczy. Poczuj grubość jego warg, ich teksturę, temperaturę…Postaraj się przekazać, że ten moment jest tylko wasz. Niech pocałunek będzie dowodem miłości, pożądania i pasji.

Pocałunek a mindfulness

Oddychaj głęboko

Podczas stymulacji i pobudzenia seksualnego ważną rolę odgrywa oddychanie. Nie tylko dlatego, że pozwala zachować rytm, którego stosunek tak czy inaczej wymaga, ale także dlatego, iż stanowi dowód podniecenia.

Zmiany w fizjologii partnera przekazują pewne informacje. Obserwowanie oddechu podczas seksu pozwala na głębsze połączenie. Można po nim poznać, kiedy podniecenie rośnie lub kiedy zbliża się orgazm.

Ciesz się wszystkimi zmysłami

Zwykle nie poświęcamy dość uwagi drobiazgom, a zbytnio koncentrujemy się na orgazmie. Dlatego wiele osób stara się opóźnić wytrysk lub martwi się o czas trwania erekcji.

Mindfulness orientuje nas na cieszenie się każdym muśnięciem skóry. Chodzi o koncentrację na detalach –  zauważ pieprzyk na plecach partnera, delikatność jego dłoni, zapach jego włosów, wydawane przez niego dźwięki…To esencja tu i teraz.

Nie jest łatwo utrzymać zaangażowanie zmysłów na wysokim poziomie. Jeśli ci się to uda, będziesz świadomie cieszyć się synchronizacją z partnerem i wszelkimi wrażeniami związanymi z intymnością.

Seks w samochodzie

Wydłuż swój orgazm

Mindfulness stopniowo przyspieszy pojawianie się podniecenia i wydłuży orgazm. Niektórzy eksperci mówią o nawet 15 minutach! Tłumaczy się to pobudzeniem wyspy w mózgu – struktury odpowiedzialnej za miłość i pożądanie.

Seks to jednak skomplikowany temat. Jego subiektywna natura i aura tabu utrudniają bowiem mówienie o nim w swobodny sposób. Nie należy jednak zapominać o seksualnym aspekcie związku niezależnie od wagi, jaką się do niego przykłada.

Jakość seksu to bowiem wskaźnik stanu relacji. Para, która nie ma ochoty na zbliżenia zwykle obciążona jest poważniejszymi problemami.

Mindfulness może zwiększyć nasze zadowolenie z życia seksualnegoCieszenie się każdą chwilą z partnerem pozwala na skuteczniejsze konstruowanie wspólnej przyszłości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.