Miłość i nostalgia - 3 filmy, które o tym opowiadają

Miłość i nostalgia - 3 filmy, które o tym opowiadają

Ostatnia aktualizacja: 16 listopada, 2017

Miłość i nostalgia. Niektóre romantyczne relacje zostawiają w nas ślad na całe życie i nawet, jeśli skończyły się jakiś czas temu, pozostawiają znaczące piętno. Jest to tak silne, że uczucia, których doświadczyliśmy, pozostaną na zawsze, jako część tego, kim jesteśmy – w formie nostalgii. Nieświadomie ta pamięć będzie warunkowała to, czego spodziewamy się, potrzebujemy i unikamy w kolejnych relacjach.

Wiele filmów odzwierciedla takie rodzaje doświadczeń. A poprzez historie, które widzimy na ekranie, sprawia, że powracają do nas uczucia, które dotąd leżały uśpione. Aktywują nasze “przyciski nostalgii” (jak powiedzieliby psycholodzy behawioralni) za pomocą pewnych elementów, takich jak spojrzenia, wybuchy rozpaczy i płacz.

Zamierzamy polecić trzy filmy, które działają właśnie jak wyżej wspomniane klucze. Będą idealne, jeśli chcesz pamiętać wszystko co piękne i bolesne jednocześnie – to, czym są miłość i nostalgia.

“Angielski pacjent”

Niektóre historie miłosne na ekranie są ładne, przyjemne i proste. Inne pokazują wszystko albo nic, delikatną szczotkę, która głaszcze nóż jednocześnie najbardziej namiętnej i toksycznej miłości.

Tak jest w przypadku filmu “Angielski pacjent”, który opowiada nam historię dwóch ukrywających się kochanków, którzy zdradzają tradycję. Robią to namiętnie poddając się niepewności tajemnicy.

“Miłość jest iluzją, historią, którą jedna osoba tworzy w umyśle drugiej i o której wie, że nie jest prawdą. Dlatego zawsze dbamy o to, by nie zniszczyć iluzji “.

-Virginia Woolf-

Angielski pacjent

Ich miłość jest gorąca. A pasja rozprzestrzenia się poprzez pustynne otoczenie tragicznego i wyjątkowego przeznaczenia. W tej opowieści o człowieku, którego skóra płonie żywym ogniem widzimy, jak jego wspomnienia nie poznały goryczy popiołu.

Są zachowane w muzyce, w ciemności jaskini i w rozmiarze naparstka. Wszystkie dobre i piękne rzeczy, które w świetle mogą objąć człowieka z przeszłością pełną zbyt wielu cieni. Miłość wydaje się ratować go przed bólem. Sprawia, że ​​czuje się bezpiecznie w obliczu śmierci z pewnością, że przeżywa prawdziwe piękno.

“Cinema Paradiso”

Co by się stało z miłośnikami nostalgii i kina, gdyby nie “Cinema Paradiso”? Musiałoby zostać wynalezione! Oglądanie “Cinema Paradiso” jest niczym wgryzanie się w kawałek najpiękniejszej nostalgii, która przypomina ci dzieciństwo (zwłaszcza, jeśli było piękne i pełne filmów).

Dodając do tego piękno krajobrazów i włoskiej muzyki, gdy doświadczasz najbardziej czystej i niewinnej miłości dwojga młodych ludzi, pochodzącego z małego miasteczka Totó dla Eleny.

Cinema Paradiso

Nie powiemy, że film jest słodki i dobrze się kończy. Trudne, a nawet przerażające jest widzieć człowieka tak przejętego swoją pierwszą miłością, że jego uczucia nigdy nie byłyby w stanie pozostać niewierne wobec tej nostalgii. To piękne i smutne jednocześnie.

Ostatnia scena pojawia się jako metafora. W ich pocałunkach jest piękno, ale te, które były cenzurowane lub ukryte, są także ekscytujące, nawet jeśli w późniejszym życiu przyjdzie im zapłacić za to cenę. Emocje obłożone hipoteką na przyszłość są rezultatem ogromnej inwestycji bez gwarancji w szczycie młodości.

Miłość i nostalgia w “Co się wydarzyło w Madison County”

Jeśli pierwsza miłość może na zawsze naznaczyć czyjeś życie, dojrzała miłość polegająca na życiu z partnerem, bez poczucia prawdziwej pasji, może być jeszcze bardziej pełna nostalgii, gdy staniesz się tego świadom. Miłość i nostalgia zawsze splatają się z sobą.

Przypomina o wszystkim, co kiedyś można było mieć, o spotkaniach towarzyskich “emocjonalnych obowiązkach” jakie zostały ci odebrane. “Co się wydarzyło w Madison County” to urzekająca historia, w której kobieta prowadząca ustatkowane życie po raz pierwszy poddaje się instynktowi bez poczucia, że zwariowała.

Kobieta, która czuje się prosta, nieistotna i nic nie znacząca, staje twarzą w twarz z “obywatelem świata”. Tez z kolei odkrywa, że ​​może podczas żadnej ze swoich podróży nie doświadczył takiego zapału i poruszenia wewnątrz siebie, jak w obecności zwykłej gospodyni domowej.

Film, który odzwierciedla absurd miłości, związków i par. Milionów ludzi połączonych w pary, które nie kochają się nawzajem i tysięcy prawdziwych kochanków, którzy zostali rozdzieleni.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.