Mężczyzna Twojego życia zdobądź go w 10 krokach

Mężczyzna Twojego życia zdobądź go w 10 krokach

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia, 2017

Mężczyzna Twojego życia. Jeśli czytasz ten artykuł, ponieważ koniecznie chcesz go spotkać i dzielić swoje życie na dwoje, czuję się w obowiązku najpierw Cię przestrzec. Pamiętaj, że w rzeczywistości wręcz absurdalne wydaje się to, że ktoś uzależnia szczęście od drugiej osoby.

Nie jest dobre to, żeby jakiś mężczyzna miał określać Twoje szczęście. Pamiętaj, że Twoje własne życie może mieć sens i zmierzać w dobrym kierunku tylko wtedy, gdy Ty sama go określisz.

Oczywiście tym krótkim ostrzeżeniem nie chcemy odbierać Ci prawa wyboru. To, czy będziesz swoje dni spędzać w samotności realizując swoje plany, czy też dzielić je z drugą osobą również musisz zdefiniować sama.

Czas spędzony w samotności pozwala z pewnością doskonale poznać siebie samą i cieszyć się życiem. Pozwala cieszyć się wolnością i możliwością zrozumienia samej siebie, mechanizmów, które niezmiennie w Tobie zachodzą.

Dzięki temu okresowi będziesz mogła lepiej ukierunkować swój rozwój osobisty i zrozumiesz, że zanim zaczniesz kochać inną osobę, najpierw musisz nauczyć się kochać samą siebie.

Jeżeli jednak odczuwasz wyraźnie, że właśnie to jest Twoim pragnieniem, że nie chcesz dłużej być sama, ale chcesz dzielić swoje życie z kimś innym, to przeczytaj dokładnie dalszą część tego artykułu. Być może mężczyzna Twojego życia jest w zasięgu ręki!

W miłości zdajemy się być idealistkami. Jesteśmy supernowoczesne, wyposażone we wszystkie elementy świadczące o nowoczesności – krytyczny sposób myślenia, poczucie rzeczywistości, możliwość analizowania.

W miłości jednak jakże często się gubimy, chcąc, by nas kochano wedle mitów skrzętnie ukutych przez tradycję i podtrzymywane przy życiu naszymi fantazjami

-Marcela Lagarde-

Magiczna różdżka

Mężczyzna Twojego życia – dlaczego miałabyś go szukać?

Zdaje się, że najważniejszym zadaniem dzisiejszej kobiety jest znalezienie tego jedynego, najbardziej właściwego mężczyzny. Weź jednak pod uwagę, że jakby nie patrzeć, kobieta w wieku dwudziestu kilku lat lub więcej niż trzydziestu pozostająca singlem zaczyna przynosić wstyd społeczności.

Przeczytaj również podobny artykuł: Miłość: korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego

Pozostawanie singielką stanowi powód do wstydu, ponieważ wyłączną rolą kobiety narzucaną przez społeczność jest wydanie na świat potomstwa na rzecz męża.

Tak więc w całym wszechświecie liczy się tylko to, czy u Twego boku znajdzie się odpowiedni mężczyzna. Nie ważne jest przecież Twoje zdanie, to, co myślisz na ten temat i to, co uważasz za słuszne w Twoim szczególnym wypadku.

Miłość stała się niczym opium dla kobiet, zupełnie jak to jest w przypadku religii dla tłumów. Dopóki kochamy, mężczyzna jest tym, kto będzie rządził.

-Kate Millet-

Niezawodnym patentem stale wykorzystywanym przez szwagrów, ciotki i kuzynki jest pytanie o to czy znalazłaś już partnera, czy w Twoim życiu jest już jakiś mężczyzna. Nie pytają jednak o to, co w rzeczywistości jest ważne. O to, czy masz pracę, czy też jak Ci idzie na studiach.

Przeczytaj również podobny artykuł: Miłość i nienawiść odczuwana jednocześnie

Tak więc na tym rynku jedyną kwestią, która powinna nas interesować jest to by zaprezentować się jako ta najlepsza sztuka mięsa. Musimy tak robić zanim zakwalifikuje się nas jako te stracone, jako stare panny, dla których nadziei już nie ma. Lepiej martwa, niż singielka. Oto prawdziwy wstyd!

Bądź najlepsza

Tak więc musimy być pewne, że zaopiekuje się nami ten najlepszy mężczyzna. To zupełnie, jak wybieranie najlepszej dostępnej koszulki na wyprzedaży. Tak więc weź sobie do serca poniższe instrukcje i nie dziel się nimi z konkurencją.

Mężczyzna

Przeczytaj również podobny artykuł: Miłość na zawsze odmieniła całe moje życie

Ponieważ jestem kobietą, oczekuje się ode mnie, że na pewno chcę wyjść za mąż, że na pewno zamążpójście jest dla mnie najważniejszą z możliwych spraw. Małżeństwo może stanowić źródło szczęścia, miłości i wzajemnego wsparcia.

Dlaczego jednak pogląd, że należy znaleźć sobie drugą połówkę wszczepia się wyłącznie kobietom, a problem ten w żadnym wypadku nie dotyczy mężczyzn?

-Chimamanda Ngozi Adichie-

Mężczyzna Twego życia – zdobędziesz go stosując najważniejsze kroki!

  • Makijaż. Maluj się zawsze jak stare drzwi: najważniejsze przecież, żeby nie było widać ani milimetra tego, co naturalne. Musimy być zawsze piękne. Mężczyzna po całym dniu pracy nie oczekuje niczego innego, jak tego, że przywita go idealna żona z gotową kolacją. Naturalność to już przeżytek.

Przeczytaj również podobny artykuł: Piękno jest tym, co znajduje się wewnątrz nas

  • Czyta wiele książek. Jednak nie czytaj ich dla własnego rozwoju, mogłabyś bowiem stawiać zbyt wysoką poprzeczkę kandydatowi. Czytaj, żeby dowiedzieć się co zadowoli Twojego męża w dalekiej przyszłości. Będziesz mogła zaspokajać jego zachcianki.
  • Nigdy nie korzystaj z łazienki w jego obecności. Kobietom tak nie wypada. Jesteśmy czyste niczym aniołowie w niebie. Kobieta nie ma przecież potrzeb fizjologicznych, przynajmniej nie mieści się to w głowie mężczyzn. Nie zniszcz wiszącej w powietrzu magii.
  • Bądź zawsze słodka i zainteresowana. Wszystko, na czym powinno Ci szczerze zależeć, to dogodzenie mężowi, który po całym dniu pracy wraca do domu. Powinien widzieć Cię słodką i uśmiechniętą. Nie mów zbyt wiele o sobie, powinnaś zająć się jego osobą.
  • Opowiedz mu, że znasz się na prowadzeniu domu. Jako przyszła żona potrafisz sprzątać i dobrze ugotować, a to przecież jest najważniejsze. Koniecznie powiedz mu o wszystkich rzeczach, które będziesz dla niego robić by go zadowolić.

Przeczytaj również podobny artykuł: Mężczyźni, którzy naprawdę kochają kobiety

  • Powinien też wiedzieć, że może sobie pozwolić na niewierność. Wszystkie wiemy, że mężczyźni mają większe potrzeby seksualne od kobiet, więc nie da się ich zaspokoić w zupełności. Powiedz mu, że może sobie pozwolić, że to doda uroku Waszemu związkowi i Twojej roli gospodyni.

Kilka dodatkowych przykazań

  • Nie waż się narzekać. Nie możesz na nic narzekać. Masz być zawsze miła i zawsze darować mu swój uśmiech. Ponadto, skoro nie możesz myśleć i decydować sama za siebie, nie musisz się przejmować. Mężczyzna zatroszczy się o wszystkie dręczące Was problemy.
  • Mężczyzna ma zawsze rację. Mężczyzna nigdy się nie myli, nigdy! On doskonale wie jak co trzeba zrobić. Wyłącznie bądź gotowa mu usługiwać.
  • Spraw, by zawsze czuł się dobrze. Niech wie, że ma prawo rozporządzać każdym aspektem Twojego życia. Będziesz przecież tym, kim on zechce, żebyś była i zrobisz wszystko, co nakaże. Nie chcesz przecież zostać sama.
  • Powiedz przede wszystkim, że żeby założyć rodzinę bez mrugnięcia okiem rzucisz wszystko. Przecież kariera i ciekawa praca to nie dla kobiet. Urodziłaś się wyłącznie po to, by u Twego boku znalazł się czym prędzej mężczyzna Twojego życia.

Przeczytaj również podobny artykuł: Mężczyźni i ich 10 najczęstszych kłamstw

Wzniesione ręce

Sama, czy z kimś?

Teraz jesteś już gotowa, aby walczyć z możliwością pozostawania samotną kobietą. Bądź więc szczęśliwa przede wszystkim ze sobą samą. Ceń swoją osobę przede wszystkim w obliczu innych. Pamiętaj, że to, co mówią stanowi zewnętrzne odbicie ich wewnętrznych lęków.

Przeczytaj również podobny artykuł: Pytania, dzięki którym poznasz prawdziwą miłość

Jeżeli jesteś mężatką lub masz partnera, potraktuj te słowa jako żart. Doskonale przecież wiemy, że chęć bycia w związku nie oznacza ślepego podporządkowania. Pragniemy raczej wykazać brak sensu w kierowaniu się przy tej decyzji opinią ludzi z zewnątrz.

* Zauważ proszę ironiczny ton, w jakim utrzymywany jest cały artykuł. Celowo użyliśmy wyolbrzymień, ale zapewniamy, że jeszcze bardziej przesadzona bywa czasem codzienność, która wygrywa nad fikcją i cudzymi wyobrażeniami.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.