Medytacja - 7 najlepszych książek na jej temat

Medytacja - 7 najlepszych książek na jej temat

Ostatnia aktualizacja: 06 maja, 2018

Medytacja nie oznacza dystansowania się od świata; w rzeczywistości oznacza coś dokładnie przeciwnego. Oznacza zbliżenie się do świata: rozumienie go, pokochanie i przekształcanie go. Książki o medytacji, które wymienimy poniżej, mogą nauczyć cię, jak to zrobić. Czytaj dalej, aby skorzystać ze wszystkich korzyści, jakie sztuka medytacji oferuje naszemu zdrowiu.

Medytacja to technika, która ponownie staje się coraz popularniejsza jako sposób na radzenie sobie ze stresem, umożliwia lepsze skupienie się i rozjaśnienie myśli. Jest to również niezwykle skuteczne narzędzie do utrzymywania ciała i umysłu w idealnej równowadze.

W ten czy inny sposób wszyscy medytujemy, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi. Dlatego nauczenie się jak robić w konkretnym celu, może okazać sie znacznie lepsze. Medytowanie jest sposobem słuchania wewnętrznego głosu naszej duszy. Przyjrzyjmy sie temu dokładniej…

Bycie nikim idącym donikąd

Being nobody, going nowhere

Jeśli chodzi o książki o medytacji, jest to jedna z najlepszych pozycji. To klasyk we współczesnej literaturze buddyjskiej. Ayya ​​Khema była buddyjską mniszką i nauczycielką, która bardzo zaangażowała się w włączanie kobiet w praktykę buddyzmu.

Po założeniu ośrodków na całym świecie Khema napisała ten podręcznik po wielu latach nauczania buddyzmu na Zachodzie. Wyjaśnia podstawowe zasady buddyzmu w prosty, nowoczesny sposób.

Zagłębia się w pojęcie karmy i rzuca światło na trudności, z którymi możemy się zmierzyć podczas medytacji. Wyjaśnia również, jak ćwiczyć ją we właściwy sposób. Przeczytaj tę książkę i poznaj podstawowe nauki medytacji.

Medytująca kobieta.

Medytacja – najbardziej bezpośredni środek do uzyskania wiecznej błogości

The most direct means to eternal bliss

Ta książka autorstwa Michaela Langforda, początkowo zatytułowana “The imposter” (odnosząca się do ego), znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów. Być może dlatego wielu uważa ją za biblię medytacji.

W 13 relatywnie krótkich rozdziałach wyjaśnia, krok po kroku, z czego składa się metoda samopoznania – niczym w instrukcji obsługi. Jego osobliwy, ale miły w odbiorze język najzwyczajniej w świecie wyjaśnia jak możemy zatrzymać cierpienie i cieszyć się życiem.

Jest to jedna z najbardziej godnych polecenia książek o medytacji pomagającej w walce z problemami stworzonymi przez nasze ego. Pomoże nam również w pozbyciu się naszego ekstremalnego strachu przed rzeczami, które naprawdę nie są tego warte. Nakłoni nas, abyśmy skierowali tę wewnętrzną energię w stronę lepszej koncentracji i samopoznania.

Medytować

Meditate

Vicente Merlo wie, jak uczynić książkę czymś więcej niż tylko obszernym podręcznikiem na temat medytacji. Najcenniejszym aspektem tej książki jest bez wątpienia jej praktyczność. Edukacyjny charakter jest wynikiem poświęcenia autora i bogatego doświadczenia zdobytego podczas prowadzenia kursów medytacyjnych.

Po pierwsze, zagłębia się w najbardziej podstawowe aspekty zarówno buddyzmu, jak i hinduizmu, z medytacją jako aspektem przewodnim. Następnie zachęca nas do wprowadzenia nauk w praktykę poprzez pokazanie jak medytować w każdym kolejnym rozdziale.

Przybycie do własnych drzwi: 108 nauk uważności

Arriving at your own door: 108 teachings in mindfulness

Chociaż ostatnio stała się bardziej modna, uważność była praktykowana przez lata jako technika medytacji. W tej książce Jon Kabat-Zinn oferuje nam “praktyczne lekcje mądrości i współczucia”.

Jest to zdecydowanie jedna z książek o medytacji, którą uważamy za pozycję obowiązkową, jeśli dbanie o własne zdrowie ma dla ciebie znaczenie. Jego wskazówki pomogą ci wyruszyć w stronę wszechstronnej, kompletnej i uzdrawiającej transformacji, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

“Niektórzy ludzie mają w sobie opór przed poświęcaniem czasu tylko dla siebie. Etyka purytańska pozostawiła w nas spuściznę winy, gdy robimy coś dla siebie”

Jon Kabat-Zinn

Medytacja

Serce medytacji buddyjskiej: droga uważności Buddy

The Heart of Buddhist Meditation: The Buddha’s Way of Mindfulness

Nyanaponika Thera opublikował tę książkę, aby wyjaśnić metodę uważności według Buddy (Satipatthana). Jego książka opiera się na przekonaniu, że jedyną metodą treningu i rozwoju umysłu w prosty, bezpośredni, głęboki i skuteczny sposób jest ciągła praktyka uważności.

Autor zapewnia przewodnik tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę służącą zrozumieniu nauk buddyjskich. Ponadto książka zawiera także praktyczne instrukcje stosowania medytacji w codziennym życiu.

Naucz się medytować: ponad 20 prostych ćwiczeń dla spokoju, zdrowia i jasności umysłu

Teach yourself to meditate: over 20 simple exercises for peace, health & clarity of mind

Chociaż powinieneś rozumieć jej pochodzenie, jeśli chcesz ćwiczyć medytację to jednak, gdy jesteś leniwy, jeśli chodzi o czytanie, polecamy tę książkę. Eric Harrison zawarł w niej bardzo proste ćwiczenia wyjaśnione w przystępny sposób. Zaczyna od myśli, że jeśli tylko potrafimy zrozumieć, czym właściwie jest praktyka medytacji, staje się ona niezwykle prosta.

Kobieta medytująca nad jeziorem.

Życie z totalną katastrofą: Jak radzić sobie ze stresem, bólem i chorobą za pomocą medytacji uważności

Full Catastrophe Living: How to Cope with Stress, Pain and Illness Using Mindfulness Meditation

Jon Kabat Zinn uczy nas, jak znaleźć równowagę emocjonalną, gdy czujemy, że świat się na nas wali. Pokazuje nam, jak można żyć dobrze nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach. Jak to osiągnąć?

Na przykład, jeśli doświadczasz ekstremalnego stresu, niepokoju lub depresji, zaleca, abyś korzystał z pewnych praktyk opartych na medytacji i jodze. Jego technika opiera się na koordynacji ciała i umysłu, aby znaleźć równowagę i stymulować dobre samopoczucie i uzdrowienie.

Różnorodność książek na temat medytacji jest tak ogromna, jak wielkie są korzyści, które oferuje. Medytacja zapewnia umysłowi odpoczynek, zaprowadza równowagę w życiu i zapewnia relaks dla świadomości. Oznacza odłączenie się od “rzeczywistości”, kultywuje samoświadomość i poprawia koncentrację. To znalezienie prawdziwego szczęścia.

Wybierz książkę i zacznij medytować!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Khema, Ayya Khema (2009)  Siendo nadie, yendo a ninguna parte. Indigo
  • Langford, Michael  (2004) El medio más directo a la felicidad eterna. Focal Press
  • Kabat-Zinn, Jon (2008) Llamando a tu propia puerta: 108 enseñanzas sobre la atención plena. Kairós

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.