Legenda o czerwonej nici miłości

Legenda o czerwonej nici miłości
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia, 2021

Orientalna legenda o czerwonej nici głosi, że ludzi, których przeznaczeniem jest spotkanie się, łączy niewidzialna nić miłości. Ta nić nigdy nie znika i pozostaje stale zawiązana wokół palca, pomimo czasu i odległości między ludźmi.

Nie ma znaczenia, ile czasu zajmie spotkanie tej drugiej osoby ani jak długo jej nie widzisz. Nie ma nawet znaczenia, czy mieszkasz po drugiej stronie świata. Nić będzie się rozciągać w nieskończoność, ale nigdy się nie zerwie. Jest własnością przeznaczenia. Przyjrzyjmy się bliżej tej magicznej legendzie.

„Nigdy nie będziesz w stanie uciec od swojego serca. Więc lepiej posłuchać, co ma do powiedzenia.”

-Paulo Coelho-

Legenda o czerwonej nici miłości

Ta niewidzialna nić jest zawiązana wokół Twojego palca od urodzenia i pozostanie z Tobą, czasem ciaśniejsza, a czasem luźniejsza, czasem splątana, a czasem rozplątana, przez całe Twoje życie. Legenda o czerwonej nici miłości mówi, że stary księżycowy bóg swat wychodzi co noc na spotkanie noworodków i zawiązuje im czerwony sznurek wokół palców. Jest to nić, która zadecyduje o ich przyszłości i tym, kogo spotkają. Nić, która poprowadzi te dusze, aby nigdy się nie zgubiły.

Czerwona nić

Serce z czerwonej przędzy

Kiedy wiedźma przybyła, cesarz kazał jej znaleźć drugi koniec nici i doprowadzić go do kobiety, która miała zostać jego żoną. Czarownica zgodziła się i poszukiwanie zaprowadziło ich na targ, gdzie biedna wieśniaczka z dzieckiem na rękach sprzedawała swoje towary. Kiedy wiedźma dotarła do wieśniaczki, zatrzymała się przed nią i zaprosiła, aby wstała. Skinęła na młodego cesarza i powiedziała: „Tutaj kończy się Twoja nić”. Jednak słysząc to, cesarz był wściekły, myśląc, że wiedźma kpi z niego. Odepchnął kobietę, która wciąż trzymała dziecko w ramionach. Dziecko upadło, a na jego czole powstała ran, która pozostawiła osobliwą bliznę. Następnie cesarz rozkazał swoim strażnikom aresztować wiedźmę i odciąć jej głowę.

Wiele lat później nadszedł czas, kiedy cesarz musiał się ożenić. Jego dwór zalecił mu poślubienie córki bardzo potężnego generała. Władca zgodził się. Nadszedł dzień ślubu. Jego przyszła żona weszła do świątyni ubrana w piękną suknię i welon, który całkowicie zakrywał jej twarz. Kiedy cesarz podniósł welon, zobaczył, że jego piękna panna młoda ma bardzo osobliwą bliznę na czole…

Czerwona nić prosto do serca

Ta legenda jest zakorzeniona w kulturach Wschodu, a miliony ludzi wierzą, że mają do nich przyczepioną czerwoną nić. Nie wiadomo, czy legenda ma pochodzenie chińskie czy japońskie. Podobno powstała, gdy ludzie dowiedzieli się, że tętnica łokciowa łączy mały palec z sercem, źródłem życia i domem miłości. Inne źródła mówią o palcu serdecznym, który w naszej kulturze jest zwykle bardziej tradycyjny.

Para otoczona sercami i zjednoczona legendą czerwonej nici

To niezniszczalna czerwona nić, która nigdy się nie strzępi, bez względu na to, co robisz. Czerwona nić prosto do Twojego serca, która łączy Cię z Twoją wieczną miłością. Miłością, która będzie na zawsze.

Może odnosić się do miłości matki, ojca, brata, dziecka, przyjaciela, mężczyzny, kobiety… To czerwona nić, która symbolizuje miłość i wspólne zainteresowanie. Magia serca.

Nie tylko romantyczna miłość

W kulturze zachodniej legenda o czerwonej nici jest zwykle interpretowana w ramach schematu romantycznej miłości. Jednak w innych miejscach obejmuje również prawdziwą miłość, którą dwoje ludzi może czuć do siebie nawzajem bez zakochiwania się.

Na przykład Japończycy, którzy chcą adoptować dziecko, używają tej legendy jako metafory w procesie adopcji. Zakłada się, że adoptowane dziecko i przyszli rodzice już z góry łączy pewna więź, dzięki tej czerwonej nitce. W większości przypadków sprzyja to ich sile w długim oczekiwaniu na ostateczny krok.

Dlatego w grupach adopcyjnych rodzin używa się zwrotów, takich jak „Trzymamy się czerwonej nitki” lub „Wieszamy mosty na czerwonych linach ”.

Głębokie połączenie

Z pewnością wydaje się, że są ludzie, dla których połączenie okazuje się magiczne i tworzy wyjątkową więź, która różni się od reszty.

To miłość trudna do wytłumaczenia. Jednak każdy, kto tego doświadcza, wie o tym. Co więcej, wiedzą, że to ta osoba, a nie inna, jest im przeznaczona. Ta, z którą dzielą czerwoną nić.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Melica


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.