Kończąc czterdzieści lat zaczynasz życie na nowo

Kończąc czterdzieści lat zaczynasz życie na nowo

Ostatnia aktualizacja: 18 lipca, 2017

Kończąc czterdzieści lat zaczynasz od nowa myśleć nad wieloma kwestiami i zadajesz sobie wiele pytań. Czy żyłem tak jak sobie to planowałem? Czy jestem szczęśliwa? Czy spełniłam swoje marzenia?

Być może odpowiedzi na te pytania sprawią, że wpadniesz w kryzys wieku średniego. Jest to wiek, w którym przychodzi pora na przemyślenia, kiedy jeśli to konieczne możesz się jeszcze zmienić i odkryć kim jesteś oraz kim pragniesz być. Kończąc czterdzieści lat bowiem zaczynasz wszystko na nowo.

Kończąc czterdzieści lat wcale nie musisz rozpoczynać okresu kryzysu. Jest to moment, w którym uczysz się mądrości, cieszysz się i prawdziwie czerpiesz z każdej sekundy życia i rozumiesz wreszcie, że każda chwila jest niezastąpionym skarbem.

Uświadamiasz sobie również, że masz tylko jedno życie. Kończąc czterdzieści lat stajesz w obliczu wielu zmian. Kiedy osiągniesz ten wiek, mogą mieć miejsce niecodzienne wydarzenia.

Zwiększasz swoją samoocenę

Kończąc czterdzieści lat wiesz już jakie są twoje wady i zalety. Zaakceptowałaś już siebie taką jaka jesteś i nauczyłaś się cenić swoją osobowość.

Nauczyłaś się kochać siebie, zarówno kiedy popełniasz błędy i kiedy utwierdzasz się w swojej racji. Kiedy płaczesz i kiedy się śmiejesz. Jesteś pewna swoich ruchów i wiesz, że inni dobrze to widzą. Dzięki temu osiągasz harmonię ze światem.

“Życie kurczy się i rozciąga – proporcjonalnie do naszej odwagi.”

Anaïs Nin-

Dziewczyna z balonem

Kończąc czterdzieści lat oddalasz się od toksycznych ludzi

Wiesz już jak rozpoznać ludzi, którzy mogą wyrządzić ci krzywdę, którzy odbierają twoją energię, z którymi po prostu nie jest warto przebywać. Nie nalegasz na to, aby zmieniać innych – po prostu akceptujesz ich takimi jacy są i trzymasz blisko siebie tych, którzy wnoszą w twoje życie pozytywne aspekty.

Akceptujesz swoje ciało

Jesteś piękna, twoje wady są atrakcyjne, a twoje lęki zanikły wraz z wiekiem, bo wreszcie każdy z nas ma wady i są one częścią tego kim jesteśmy.

Ten kto cię kocha, będzie cię kochać za to jaka jesteś. Jeśli kocha cię prawdziwie, to nie będzie usiłował cię zmienić. Wiesz o tym i dzięki temu żyjesz w harmonii ze swoim ciałem i duszą.

Zastanawiasz się, czy twoje życie jest takie jak tego chciałaś

Kończąc czterdzieści lat zastanawiasz się nad tym, czy twoje życie jest takie, jak zawsze tego chciałaś. Jeśli takim nie jest to nadszedł czas by dokonać wszystkich zmian koniecznych do spełnienia swoich marzeń. Teraz wiesz, że zmiana jest możliwa i możesz walczyć o to, czego pragniesz.

To co myślą inni nie interesuje cię już tak bardzo

To co mówią i myślą inni ludzie nie wpływa już na ciebie, ponieważ nauczyłaś się cenić siebie oraz swoje własne zdanie. Kryteria innych ludzi nie będą kierować twoim życiem. Będziesz kierować się swoimi wartościami i własnym sposobem na postrzeganie rzeczy.

Potrafisz pożegnać się z ludźmi, którzy cię nie kochają

Nauczyłaś się rozpoznawać tych, którzy cię nie kochają. Zdałaś sobie sprawę z tego, że ludzie którzy cię nie wypatrują, wcale cię nie kochają. Podobnie jak ci, którzy za tobą nie tęsknią, ani nie stoją u twego boku, kiedy naprawdę ich potrzebujesz.

Wiedząc, że ktoś cię nie kocha, nie próbujesz na siłę utrzymać go w swoim życiu, lecz pozwalasz mu odejść.

“Z biegiem czasu poznajesz subtelną różnicę między chwytaniem kogoś za rękę, a zakotwiczaniem się w jego duszy.”

-Jorge Luis Borges-

Odchodzący mężczyzna

Odkrywasz swoich prawdziwych przyjaciół

W ciągu 40 lat swojego życia miałaś wiele różnych przyjaciół. Niektórzy już z niego zniknęli, ale inni nadal w nim są. Niektórzy są nowsi, a innych znasz od lat.

To zrozumiałe, że teraz wiesz kto jest twoim prawdziwym przyjacielem, kto pokazał ci że doceniają cię zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. Zawsze stoją oni u twego boku i oferują ci bezwarunkowe wsparcie.

Prawie nic cię nie zawstydza

W wieku czterdziestu lat rzeczy, które wprowadzały cię w zakłopotanie parę lat temu, teraz zwyczajnie przyprawiają cię o uśmiech. Nie znasz bowiem już wstydu. Nie interesuje cię co myślą, mówią, albo robią inni ludzie.

Kiedy masz coś zuchwałego do powiedzenia, to po prostu to robisz. Kiedy chcesz się z siebie śmiać, to śmiejesz się wprost.

Starasz się spełniać swoje marzenia

Dobrze wiesz jakich marzeń jeszcze nie spełniłaś i zdajesz sobie sprawę z tego, że to czy tak się stanie zależy jedynie od twojej woli. Kończąc czterdzieści lat po prostu starasz się urzeczywistnić swoje marzenia. Nakreślasz plan działania, wykonujesz go i krok po kroku twoje marzenia stają się faktem.

Mówisz to, co myślisz

Nauczyłaś się by mówić to co myślisz, by nie gryźć się w język, bo wiesz że siedząc cicho będziesz miała wyrzuty sumienia. Potrafisz jednak mówić to co myślisz w sposób uprzejmy, pełen szacunku, ale stanowczo. Twoja opinia jest ważna i inni ludzie powinni o tym wiedzieć.

Uczysz się cenić to co tu i teraz

Kwiaty i słońce

Każdą chwilę dotykasz, czujesz i obracasz w swoich palcach. Ekscytujesz się uśmiechem swojego dziecka, pewnością przyjaciela, czy uściskiem partnera. Cenisz sobie każdą chwilę, bo wiesz że liczy się tu i teraz.

“Istnieją dusze, na które patrzeć chcą ludzie. Są one niczym blask słońca.”

-Federico García Lorca-

Wiesz że niemal każdy problem ma rozwiązanie

Jeśli problem ma rozwiązanie, to szukasz go i wprowadzasz w życie. Jeśli nie ma rozwiązania to nie martwisz się, bo wiesz, że nic nie możesz zrobić.

Słowo “niemożliwe” ma dla ciebie inne znaczenie, ponieważ życie nauczyło cię, że niewiele jest rzeczy niemożliwych. Musisz być po prostu kreatywna w rozwiązywaniu problemów.

Śmiejesz się z samej siebie

Śmiejesz się z tego co mówisz i z tego co myślisz. Śmiejesz się ze swoich niedorzecznych działań, swoich dziwactw i sposobu postrzegania świata. Najlepiej wyglądasz ubrana w uśmiech. Śmiech jest najlepszym sposobem na zaakceptowanie siebie i delektowania się z tego kim jesteś.

Czerpiesz przyjemność z seksu

Para w łóżku

Twoje dawne uprzedzenia co do seksu zniknęły. Nauczyłaś się cieszyć własną seksualnością, ponieważ wiesz że to coś więcej niż czas spędzony w łóżku. Seks to spojrzenie, pocałunek, masaż, chwila która trwa wieczność. To coś czym delektujesz się w pełni, ze wszystkimi swoimi niuansami.

Zdajesz sobie sprawę, że to twój najlepszy okres w życiu

Kończąc czterdzieści lat czujesz się wspaniale, kochasz siebie, śmiejesz się ze swoich wad, spełniasz marzenia, czerpiesz przyjemność z seksu. Możesz wybierać ludzi z którymi spędzasz życie i ostatecznie jest to najlepszy okres w twoim życiu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.