Film pozwalający odkryć samego siebie - 3 propozycje

Film pozwalający odkryć samego siebie - 3 propozycje
Gema Sánchez Cuevas

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Napisany przez Alejandro Rodríguez

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Film pozwalający odkryć samego siebie. Kto w dzisiejszych czasach nie poświęca czasu na oglądanie filmów lub seriali? Oglądanie cudzych przygód na ekranie stanowi dzisiaj jedną z podstawowych rozrywek. Nie ulega jednak wątpliwości, że przyjemność mija tak szybko, jak kończy się film. Z tego względu lepiej jest obejrzeć film pozwalający odkryć własne wnętrze. Dzisiaj opiszemy trzy ciekawe pozycje. 

Film pozwalający odkryć własne wnętrze stanowi coś więcej niż zwykłą rozrywkę. Możesz poddać się dzięki niemu refleksji lub wyciągnąć z niego naukę, która będzie Ci służyła całymi latami. Polecając film pozwalający na odkrywanie własnego wnętrza zachęcamy Cię do rozwoju. Dobry film tego rodzaju nie tylko motywuje, ale również inspiruje i zachęca do dokonania zmian we własnym życiu. 

Kiedy więc po raz kolejny przeznaczysz wieczór na obejrzenie czegoś na ekranie, pamiętaj o tytułach, które znajdziesz poniżej.

Taśma filmowa

Film pozwalający odkryć samego siebie – kilka propozycji dla Ciebie

1. “Jestem na tak”

Jim Carrey, aktor znany z komediowych ról wciela się w główną rolę – Carla. Carl jest pogrążony w depresji z powodu życia, które układa się zupełnie nie po jego myśli. Czuje się więźniem swojej własnej pracy, żona porzuciła go dla innego mężczyzny. Cały swój wolny czas spędza wieczorem przed telewizorem.

Wszystko jednak ulega zmianie, gdy praktycznie z przymusu zapisuje się na kurs rozwoju osobowościowego, na którym zawiera “Pakt ze wszechświatem”, w którym zobowiązuje się powiedzieć “tak” wszystkim możliwościom rozwoju, jakie się przed nim pojawią. Począwszy od tego momentu jego życie zmieni się o 180 stopni.

“Jestem na tak” rozpoczyna naszą listę jako doskonały film pozwalający odkryć własny potencjał, ponieważ uzmysławia widzowi, że aby osiągnąć sukces, koniecznie trzeba się zdobyć na ryzyko. Carl jest osobą, z którą bardzo łatwo jest się utożsamić. Warto przeżyć z nim kolejne przygody pokonując nadarzające się trudności i zmierzając wspólnie do celu.

Szczęśliwa kobieta

2. “Sekretne życie Waltera Mitty”

Walter jest typowym mężczyzną, za którym nikt by się nie obejrzał. Jego życie jest niezwykle monotonne. Wykonuje pracę, którą lubi, ale nie daje mu ona zbyt wielu możliwości rozwoju. Aby nie poddawać się nudzie, często oddaje się fantazjowaniu wyobrażając sobie siebie w roli bohatera danej sytuacji. Fantazja pozostaje jednak w jego umyśle i nigdy nie staje się rzeczywistością.

Sytuacja ulega jednak zmianie, gdy w pracy pojawiają się problemy. Walter postanawia więc zaryzykować i zgadza się odbyć podróż obejmującą wiele odległych miejsc na świecie w celu ocalenia czasopisma, dla którego pracuje. Nudne życie pracownika biurowego zamienia więc na życie pełne przygód i trudności, z którymi musi się teraz zmierzyć. Dzięki temu wzrasta jego poczucie własnej wartości i wraca do domu jako zupełnie inny człowiek.

Sekretne życie Waltera Mitty to film pozwalający poddać się wewnętrznej refleksji, ponieważ uczucia, które przeżywa bohater są bliskie wielu z nas. Kto w rzeczywistości nie marzy o tym, by zerwać z rutyną i przeżywać fascynujące przygody? Odbywając wraz z bohaterem podróż po fascynujących miejscach na świecie trudno jest nie poczuć tej iskry pobudzającej nas do działania i dokonania jakiejkolwiek zmiany w naszym życiu.

3. “Wszystko za Życie” (Into the Wild)

To chyba jeden z najistotniejszych tytułów, o których powinniśmy wspomnieć polecając film pozwalający na odkrywanie własnego ja. Głównym bohaterem jest Christopher McCandless, młody chłopak dorastający pod wyczulonym okiem rodziców. Naciskany przez rodziców do ukończenia studiów na prestiżowym uniwersytecie ostatecznie decyduje, że życie, do którego tak długo się przygotowywał nie jest dla niego.

Zabiera niewiele więcej rzeczy, niż te, które mieszczą się w plecaku oraz zaoszczędzone pieniądze i decyduje się na niezwykłą podróż w niezamieszkałą część Alaski. W trakcie podróży poznaje różnych ludzi i przeżywa ciekawe historie, które pomagają mu dojrzeć jako osoba i odkryć kim w rzeczywistości jest. 

Nie jest przypadkiem, że film “Wszystko za Życie” stał się kultowym filmem wielopokoleniowym. Z tego też względu znalazł się na naszej liście jako film pobudzający do rozwoju. Produkcja pełna jest emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Młody Christopher występuje przeciw mierności oraz konformizmowi, co może dać Ci niezbędną motywację do podjęcia konkretnych zmian w Twoim życiu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.