Bohater - nie czekaj na niego, to Ty nim jesteś

Bohater - nie czekaj na niego, to Ty nim jesteś

Ostatnia aktualizacja: 08 sierpnia, 2017

Prędzej czy później przyjdzie dzień, w którym musisz wystąpić jako Twój własny bohater. Zerwać z siebie ubranie, włożyć odpowiednie buty i ocalić siebie. Będzie to sytuacja wyjątkowa i nie pozostanie Ci nic innego, jak tylko być silniejszym niż niebezpieczeństwo.

To nieistotne, czy będzie to największe trzęsienie ziemi w Twoim życiu, czy po prostu poczujesz się, jakby Twoje uczucia wpadły na siebie wrzucone w wir wodny. Prędzej czy później nadejdzie czas, kiedy musisz wysunąć pazury i walczyć bez litości.

Być może masz kogoś, kto trzyma Cię za rękę z całym oddaniem i najgłębszymi uczuciami, ale w pewnym momencie zdasz sobie sprawę, że Twoja ręka to jedyne, co może wyciągnąć Cię ze studni.

Nie zobaczysz światła, dopóki nie pokonasz swoich demonów. W pewnej chwili okaże się, że patrzysz na siebie i widzisz rzeczy, których nie chcesz widzieć, widzisz się w miejscu, w którym nie chcesz być ani chwili dłużej. Wtedy właśnie musi się w Tobie obudzić Twój własny bohater.

Ale nie poddawaj się, w końcu pokonasz wszelkie przeciwności.

Róża trzymana przez zbroję

Musisz obronić swoje serce

Być może myślisz, że masz najsolidniejszą, najodporniejszą zbroję, jaka istnieje. Prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, że w Twojej duszy szaleje burza, ponieważ udało Ci się wznieść wokół niej ścianę tak wysoką, że nic przez nią nie widzisz.

To przytrafia się każdemu z nas: myślimy, że jesteśmy tym silniejsi, im bardziej nas zraniono.

„Siła jest w sercu, nie w żołądku”.
-Yasmina Khadra-

Ale mylisz się. Głęboko w Twoim wnętrzu jest serce, które nie jest odporne na niebezpieczeństwo, nawet jeśli podejmiesz wszelkie możliwe środki ostrożności.

Masz serce, którego musisz bronić jak najodważniejszy bohater, bez względu na to, co się dzieje i ile masz lat. Twoje serce zasługuje na to, bardziej niż cokolwiek innego, ponieważ nadaje sens Twojej egzystencji.

Dziewczynka bohater stojąca na dachu samochodu

To serce jest nadzwyczajnym osiągnięciem i skarbem, a osoba, która je posiada, powinna to docenić.

Twoje serce nosi Twoje imię i ma nadzieję, że w najbardziej przerażających momentach jego istnienia, bez względu na kogokolwiek czy cokolwiek, nie odwrócisz się od niego i nie zostawisz go samego.

Najważniejszy bohater to właśnie Ty

Istnieje wiele innych serc wokół Ciebie, które muszą być pod opieką. Pamiętaj, że dobrze jest pomagać i udzielać porad, a walka o dobrobyt innych jest bardzo szlachetna.

Jednak zawsze pojawiają się okresy przejściowe, kiedy musisz pojawić się jako Twój najważniejszy bohater. Wtedy zdasz sobie sprawę, że masz obowiązek pomagać sobie, dać sobie radę i walczyć o siebie.

„Próbuję powiedzieć, że nie możesz rozumieć człowieka, dopóki nie zrozumiesz, co jet powodem jego zachowań. Każdy człowiek to bohater jego własnej historii ”.

Poczujesz, że potrzebujesz empatii, współczucia, zaufania i bezpieczeństwa. Wtedy zauważysz, że nikt nie zapewni Ci tego lepiej niż Ty. Zrozumiesz, że musisz otoczyć się zrozumieniem, zapomnieć o własnych osądach i podjąć wyzwanie pozbycia się własnych koszmarów.
Tak jak postępuje każdy dzielny bohater, tak i Ty uwierz w wytrwałość i motywację, a pokonasz przeszkody stojące na drodze do zostania lepszym człowiekiem. I co najważniejsze – możesz zebrać wystarczająco dużo odwagi, aby spojrzeć strachowi prosto w oczy i go pokonać.

Jedyne, co możesz zrobić to wstać

Co zrobisz, jeśli natkniesz się na ogromne ryzyko, jakiego dotąd nie było w Twoim życiu? Cóż, Twój instynkt przetrwania zmusi Cię do trzymania głowy prosto i zebrania odwagi. To właśnie znaczy pokonać problem: nie poddawać się bez walki.
Każdy bohater cierpi, ale zawsze przezwycięża wszelkie przeciwności.
Osoba na klifie
Nie ma człowieka, który nie płacze, ani nie doświadcza bólu. Poznasz ból, ale nie poddasz mu się. To ból, który tak bardzo Cię trawi, odejdzie i zostawi Cię z nowym doświadczeniem. Pamiętaj, że wszystko, co robisz, aby opiekować się innymi, musisz zrobić także dla siebie.
Nie będzie innej opcji. Zdezorientowanie, zniechęcenie i pogrążenie w chaosie wprawią Cię w panikę. Twój świat stanie się niestabilny i pojawi się przekonanie, że już nic go ponownie nie uporządkuje.
Będziesz szukać sposobów na poradzenie sobie z tym, ale wątpliwości będą stale Cię nachodzić. To właśnie wtedy Twój bohater – Ty sam – zademonstruje swoją siłę i przyjdzie Ci pomóc. Zasługujesz na to, prawda?
Ilustracje dzięki uprzejmości Jimmy Liao, Kevin Peterson.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.