Serce i jego wolność - wykaż się odwagą i wysłuchaj go

Serce i jego wolność - wykaż się odwagą i wysłuchaj go

Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia, 2017

Twoje serce jest naprawdę wolne. To właśnie ono określa, gdzie znajduje się Twoja prawdziwa niezależność. Tylko Twoje serce wie, czego tak naprawdę chcesz i czego pragniesz w każdej chwili. Musisz jednak wykazać się odwagą, aby go wysłuchać.

Będzie ona niezbędna zwłaszcza dlatego, że nie zawsze będziesz zachwycony tym, co usłyszysz. Znajdź jednak w sobie odpowiednie pokłady odwagi i dowiedz się, co chce Ci powiedzieć Twoje własne serce…

To właśnie ono będzie najlepiej wiedziało, czego tak naprawdę potrzebujesz. Będzie w stanie Ci wskazać drogę nawet wtedy, kiedy będziesz czuł się zagubiony. Musisz tylko usłyszeć to, co ma Ci do przekazania. Wsłuchaj się w jego ciche i spokojne słowa, a z pewnością ujawni Ci swoją wiadomość.

Nie odwracaj od niego głowy tylko dlatego, że boisz się tego, co ma Ci do powiedzenia. Zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj. Bez cienia wątpliwości jego słowa są godne uwagi

Posłuchaj tego, co chce Ci przekazać Twoje własne serce

Częstą tendencją wśród osób mocno zaawansowanych społecznie i w w społeczeństwach dobrze rozwiniętych jest to, że przyzwyczaiły się one już do ich codziennej rutyny i stylu życia.

Gdy nie mają problemu z jedzeniem, zarabianiem pieniędzy, utrzymaniem domu i “normalnym życiem” (według nich samych), stają się zadowoleni i nieco leniwi.

W rzeczywistości jednak te w gruncie rzeczy mało istotne sprawy są tak naprawdę celem dla milionów ludzi.

Niestety ten sposób myślenia wydaje się być zaszczepiany już w bardzo młodym wieku. Kto nie słyszał słów wypowiadanych przez swoją matkę brzmiących mniej więcej tak: “ucz się pilnie, a będziesz w stanie dojść do czegoś, gdy dorośniesz”?

Prowadzenie wygodnego i pełnego dobrego samopoczucia życia staje się priorytetem dla większości ludzi. Jednak w wielu przypadkach prowadzenie takiego uważanego powszechnie za szczęśliwe życia oznacza czasami, że nie słuchałeś swojego serca.

Niestety, okazuje się zbyt często, że wolność i komfort życia nie zawsze idą w parze, a my z reguły wybieramy tę drugą opcję.

Wiatr

“Twoja głowa jutro zrozumie,
co Twoje serce czuje już dziś.”
Autor anonimowy

Twoje serce cieszy się absolutną wolnością. Zawsze wie, czego tak naprawdę potrzebujesz. Jednak społeczeństwo i życie w nim nie rządzą się tymi prawami, omija marzenia i rzeczy, których ludzie naprawdę pragną.

Jeśli zignorujesz swoje serce i pozwolisz sobie na przepełnienie swojego życia obowiązkami i stylem życia narzuconymi Ci przez środowisko, w jakim żyjesz, to bez wątpienia wkrótce zapomnisz o tym, jak ważne jest słuchanie swoich własnych pragnień i marzeń.

Zablokujesz tym samym wszelkie wiadomości wysyłane przez najgłębszą część Twojego prawdziwego „ja”. Jeśli zlekceważysz to, co ma Ci do powiedzenia Twoje własne serce i go nie posłuchasz, nigdy nie będziesz czuł się wolnym człowiekiem.

Będziesz miał wrażenie, że Twoje życie jest bardzo skomplikowane. Ciągle będziesz marzył o tym, aby osiągnąć stan pełnego szczęścia i żył niespełnionymi potrzebami, których nie będziesz w stanie jednak nawet zidentyfikować i nazwać.

Słuchanie serca uwolni Cię od problemów dnia codziennego

Jest wiele powodów, dla których słuchanie własnego serca może uwolnić Cię od problemów dnia codziennego i sprawi, że będziesz w stanie żyć pełnią życia i naprawdę szczęśliwie. Na przykład, jeśli szukasz pracy opierającej się całkowicie na tym, ile pieniędzy dzięki niej zarobisz, zawsze będzie to dla Ciebie pewnego rodzaju ciężar.

Nigdy nie będziesz w stanie w pełni cieszyć się z tego, co robisz i realizować się. Jeśli jednak poświęcisz się czemuś, o czym zawsze marzyłeś, a do tego będzie to coś, co naprawdę lubisz robić, to zapewne nigdy nie uznasz tego wyłącznie za “pracę”.

Wszelkie wynikające z niej obowiązki, zadania i odpowiedzialność, z którymi się wiąże staną się po prostu ekscytującymi wyzwaniami i możliwością uczenia się, a nie wyłącznie uciążliwościami, z którymi należy walczyć z dnia na dzień.

Słuchanie serca

Jeśli marzyłeś o podróżach i uczuciu wolności, nie szukaj zajęć, które Cię będą krępować i ograniczać. Bardzo powszechnie spotykanym marzeniem jest chęć posiadania własnego domu, ale pewnego dnia to konkretne, zrealizowane już marzenie może okazać się ogromnym obciążeniem.

Ten przykładowy dom będzie stanowił coś w rodzaju kotwicy, która uniemożliwi Ci podjęcie decyzji o przeprowadzeniu się w zupełnie nowe miejsce. W ten sposób stracisz okazję na poznanie innego rejonu niezwykłego świata, w którym żyjemy.

Pamiętaj w takim przypadku, że zawsze istnieją mieszkania lub domy, które można wynająć tam, gdzie tylko zechcesz. Pozwolą Ci zrealizować swoje marzenie, ale jednocześnie nie będą tak wielkim zobowiązaniem hamującym Twoje marzenia.

Być może marzysz o tym, aby mieć liczną rodzinę. Świetnie. Upewnij się jednak, że wybierzesz odpowiedni moment na realizację tego marzenia. Nie daj się wyprzedzić swoim pragnieniom, ale również nie odwracaj się od niego. Po prostu wysłuchaj swojego serca.

Tylko Twoje serce da Ci prawidłową odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czego i w jakiej ilości chcesz. Nigdy nie pozwól, aby coś tak pięknego, jak kochanie drugiej osoby lub swoich własnych dzieci stało się dla Ciebie ciężarem.

Twoje serce jest zawsze w pełni wolne

Tylko Twoje serce jest tak naprawdę wolne. Dlatego też musisz posłuchać jego głosu, aby znaleźć wolność dla siebie samego. Nigdy nie odwracaj się od niego. Nigdy nie pozwól, aby Twoje obowiązki Cię zaślepiły i wprowadziły w błąd, wskutek czego nie będziesz w stanie usłyszeć jego głosu.

Nie możemy polegać tylko na naszych głowach. Tak, logika jest konieczna, ale równie ważne są też uczucia, marzenia i emocje. Nigdy nie zapominaj o tym, że Twoje serce wie doskonale, czym jest nieskrępowana wolność. Słuchanie go jest niezwykle istotną częścią życia, ponieważ Twoje szczęście zależy właśnie od niego.

Nie pozwól, by różne wydarzenia ciągnęły Cię raz tu, raz tam. Zawsze pamiętaj o swoich potrzebach, pragnieniach i marzeniach. To jedyny sposób, w jaki będziesz mógł cieszyć się życiem w pełni. Twoje serce pozwoli Ci prowadzić takie życie, o jakim zawsze marzyłeś.

“Musisz słuchać głowy,
ale niech Twoje serce ma głos decydujący”.
Marguerite Yourcenar

Zdjęcia zostały zamieszczone dzięki uprzejmości Amandy Cass i pochodzą z jej zbiorów.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.