Zły dzień - poznaj 5 wskazówek, jak go poprawić

Zły dzień - poznaj 5 wskazówek, jak go poprawić

Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia, 2019

Kiedy ostatnio miałeś zły dzień? Jeden z tych, kiedy wstajesz i wszystko wydaje się spiskować przeciwko Tobie. Skończyło się mydło, śniadanie się przypaliło, pada, mimo że prognoza mówiła o słońcu. Ludzie patrzą na Ciebie, jakby coś było z Tobą nie tak. Mówisz coś i jest źle. Wszystko, absolutnie wszystko, idzie źle…

Czasami zły dzień wygląda tak, że masz coś ważnego do zrobienia i wszystko idzie nie tak jak powinno. Może projekt w pracy, który nadzorujesz. Przygotowałeś go z dbałością, ale końcowe wyniki są rozczarowujące. Lub masz ważne spotkanie z kimś wyjątkowym, a on je odwołuje, po tym jak Ty upewniłeś się, że wszystko jest gotowe.

Nikt nie może uchronić się od złego dnia. Ale nie musisz tego akceptować i po prostu czuć się bezradnym. Zawsze możesz zrobić coś, aby poprawić zły dzień i uczynić go dobrym. W końcu to kolejny dzień życia. I jeśli nadal istnieją jakiekolwiek oznaki życia, istnieją również sposoby na naprawienie tego, co nie jest właściwe.

“Sukces nie polega na tym, że zawsze się wygrywa, a raczej na tym, że nigdy nie jest się zniechęconym”.

Napoleon Bonaparte

1. Jeśli czujesz, że to zły dzień, zrób sobie przerwę

Stresujące sytuacje czasami nas pokonują. Zaczynają się od niewielkiego dyskomfortu, a następnie rosną do poważnego zmartwienia. Potem, nie zdając sobie sprawy, jak to się stało, nagle stajesz się nerwowym wrakiem człowieka i wkrótce wybuchasz. Ale jeśli zatrzymasz stres na chwilę, Twój zły dzień się poprawi.

Za każdym razem, gdy jesteś w sytuacji, która Cię stresuje, zrób sobie krótką przerwę. Jeśli możesz, weź dłuższą. Wykorzystaj to, aby odetchnąć, posłuchaj ulubionej piosenki lub przeczytaj coś miłego. Lub po prostu przejdź się szybkim krokiem. Pomoże Ci to pokonać stres i rozjaśnić myśli.

Jak poprawić zły dzień.

2. Nie zgadzaj się na samospełniające się proroctwa

Jeden zły dzień nie oznacza, że kolejne dni też będą złe. Żadna zła godzina nie oznacza też, że reszta dnia będzie zła. Czasami jednak popadamy w błąd zakładając, że pierwsza zła rzecz jest oznaką przyjścia jeszcze gorszych.

W ten sposób nieświadomie dokonujemy negatywnych samospełniających się proroctw. Mówimy rzeczy w rodzaju: “Byłoby lepiej, gdybym został w łóżku”. Albo mówimy, że mamy pecha. Chociaż możemy nie być tego świadomi, przygotowujemy grunt pod kontynuację negatywnych działań.

Kluczem jest zmiana nastawienia z negatywnego na pozytywne lub przynajmniej znalezienie możliwych alternatyw. Poszukiwanie rozwiązań pomoże nam poprawić zły dzień, zamiast czuć się bezradnym i lamentować nad naszym stanem.

3. Zmień związki chemiczne w swoim ciele

Złe nastroje i stres powodują zmiany chemiczne w Twoim ciele. Szczególnie w Twoim mózgu. Niektóre hormony są aktywowane, podczas gdy inne są hamowane. Teraz nie wyjdziesz z tego stanu tak po prostu. Musimy więc zrobić coś, aby zmienić tę chemię.

Jednym ze sposobów na zmianę jest wykonanie małego ćwiczenia. Może to być szybki spacer lub szybka rutynowa joga. Albo dlaczego nie zatańczyć? Ruch pomaga przywrócić nam równowagę chemiczną. Inną opcją jest zjedzenie zdrowej żywności, zwłaszcza świeżych owoców lub warzyw.

Kroki.

4. Skoncentruj się na konstruktywnych rzeczach

Zawsze możesz nauczyć się czegoś z każdej sytuacji, która Ci się przydarza. Wszystko, co musisz zrobić, to przyjąć właściwą postawę. Musisz tylko otworzyć umysł i zadać sobie pytanie, czy jest coś, czego mogę się nauczyć z tego, co się stało? Co to wszystko mówi o mnie ?

Ważne jest również myślenie pozytywne. Pomyśl na przykład o tych dniach, kiedy wszystko idzie Ci dobrze. Przywołaj miłe wspomnienia do Twojej głowy. Przyjrzyj się uważnie i doceń dobro, które jest wokół Ciebie. Podziękuj za wszystko co posiadasz.

5. Zrób coś lepiej

Zły dzień to także doskonała okazja, by wymagać od siebie więcej. Tak, żądaj więcej. Jeśli zazwyczaj wykonujesz pół godziny ćwiczeń dziennie, poświęć temu godzinę. Jeśli zwykle wykonujesz dobrze swoją pracę, wykonaj ją jeszcze lepiej. Poświęć więcej czasu i wysiłku. Możesz także zrobić coś specjalnego dla osoby, którą ostatnio zaniedbałeś.

Jak poprawić zły dzień.

Rzucenie się na sofę i po prostu czekanie na koniec dnia nie jest możliwe. Nie spędź reszty dnia na robieniu absolutnego minimum. Wręcz przeciwnie: wykorzystaj to, co powoduje u Ciebie dyskomfort i zmień to na dodatkowy wysiłek. To sprawi, że poczujesz się lepiej sam ze sobą. Zobaczysz, jak to w końcu poprawi Twój nastrój.

Pamiętaj, że bez względu na to, co się stanie, zły dzień się kończy. Jutro słońce znów wzejdzie. Jeśli zdołasz poradzić sobie z sytuacją, jutro będzie znacznie lepiej niż dzisiaj. Przyszłość należy do Ciebie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.