Życie - najlepszy sposób na długowieczność

Życie - najlepszy sposób na długowieczność

Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia, 2017

Zwykle życie w pojedynkę postrzegamy jako emocjonalną porażkę, a zatem katastrofę. Jakkolwiek ostro to brzmi, nasze społeczeństwo karze ludzi, którzy są samotni. Widzimy to bardzo wyraźnie, gdy nie możemy znaleźć komercyjnych produktów przeznaczonych dla osób, które decydują się na samotną życiową wędrówkę.

Znaleźliśmy setki wymarzonych ofert podróży dla dwóch osób, wyśmienite kolacje dla dwojga, idealne prezenty dla pary, itp. Jednak nadal nie widzę produktu, który promowałby życie w pojedynkę.

Bycie singlem to często decyzja. Choć może wydawać się to wielu osobom szalone, nie dla każdego znalezienie partnera jest życiowym celem. W rzeczywistości życie w pojedynkę prowadzi do stanu w którym osiągamy poczucie bycia spełnionym i wolnym, co jest zdrowym i pożądanym objawem.

Dziewczynka z parasolem w deszczu.

Życie bez czekania, życie w pojedynkę

Nie mamy obowiązku decydowania się na związek , a według Emmy Morano, zrozumienie tego jest kluczem do długiego życia. Emma Morano to najstarsza kobieta na świecie, liczy sobie już 116 lat.

Kiedy New York Times zapytał ją o jej sekret, odpowiedziała w sposób, który wszystkich zaskoczył: kluczem do mojej długowieczności było pozostanie samotną. Po rozpadzie nieszczęśliwego małżeństwa w 1938 r., Emma Morano zdecydowała, że ​​nie chce być kontrolowana przez nikogo i że wszystko, czego potrzebuje, możne znaleźć we własnym wnętrzu.

Kobieta ta opracowała swój sposób na życie, tak jak tego pragnęła i nie nagięła się do oczekiwań jakie zazwyczaj żywi społeczeństwo w odniesieniu do kobiet . Jednak, jak mówią nam gerontolodzy, coś takiego jak klucz do długiego życia po prostu nie istnieje. W rzeczywistości, jeśli porozmawiasz ze 100 stulatkami, odkryjesz 100 różnych historii. To, czy żyjemy więcej czy mniej lat, zależy w dużej mierze od naszych genów.

Bańki mydlane w kształcie serca.

Eliksir wiecznej młodości: nie rozpaczajcie, że się starzejecie i żyjcie, jak chcecie

Szczęście i dobre samopoczucie muszą pochodzić od nas samych i od decyzji, które podejmujemy w odniesieniu do naszego życia emocjonalnego. Decydując się na samotność, decydujesz się również na bycie odważnym i tolerancyjnym, ponieważ spotkasz się z dużą różnorodnością opinii i przekonań.

Jak już wspomnieliśmy, społeczeństwo karze samotnych ludzi i ogranicza im pewne możliwości. Na przykład, jeśli nie jesteś w związku małżeńskim, trudniej jest ci uzyskać kredyt w banku. Przykładów takich jest całe mnóstwo. Stają się one niewidzialnymi sztyletami, które wysyłają nam wyraźną wiadomość: “bycie singlem nie jest dobre”.

To właśnie wtedy życie singla przestaje być decyzją państwową lub osobistą, a zamiast tego staje się kwestią społeczną, która nas definiuje i wskazuje na nas palcami. “coś z tobą nie jest w porządku”, “musisz mieć partnera”, “nic dziwnego, że nikt cię nie kocha”.

Dziewczyna w oknie.

Presja społeczna

Te subtelne “sztylety” mogą nam zaszkodzić, a nawet sprawić, że zapragniemy mieć partnera, którego tak naprawdę wcale nie darzymy uczuciem. Możemy też zdecydować się na życie, jakiego wcale nie chcielibyśmy prowadzić, gdyby nie presja. Społeczeństwo, w którym żyjemy, próbuje “zachęcać samotnych ludzi” do znalezienia partnera by tym samym mogli oni wieść “spełnione” życie.

Ale nie, życie w pojedynką zawsze powinno być osobistym wyborem, który oferuje nam inne opcje, pozwalające odkrywać nowy świat, inny od tego, w który nakazuje się nam wierzyć.

Najlepiej, gdybyśmy wszyscy mogli swobodnie powiedzieć, co nasze życie oznacza dla nas i co chcemy z nim zrobić, nie będąc pod wpływem presji społecznej, która mówi, że bycie singlem nie jest właściwe.

Są ludzie tacy jak Emma, ​​którzy decydują się być szczęśliwi w życiu w pojedynkę i nie szukają ani nie czekają, aż ktoś “uratuje” ich od tego stanu. Postanowienie bycia singlem nie oznacza “niezdrowego” podejścia. Jest raczej pragnieniem wolności i niezależności, chęcią, by kierować własnym życiem emocjonalnym, tak jak tego chcemy. To jest prawdziwy klucz do długiego życia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.