Będąc singlem też możesz szczęśliwie żyć

Będąc singlem też możesz szczęśliwie żyć

Ostatnia aktualizacja: 03 maja, 2017

Nigdy nie spotkałem tej osoby, która wywróciłaby moje życie do góry nogami. Nigdy nie poznałem kogoś, z kim zechciałbym wspólnie kroczyć ścieżkami życia. Byłem szczęśliwym singlem. Nigdy jej nie odnalazłem, ale tak naprawdę wcale nie szukałem. Zawsze uważałem że wszystko dzieje się samo z siebi Jestem singlem i jestem szczęśliwy…

Podejmowałem oczywiście próby… ale wszystkie one rozsypały się w proch. Czy kogoś można za to obwiniać? Jak w ogóle możemy używać strasznego słowa jakim jest “wina” w tej sytuacji?

W takich okolicznościach może nie być winnych stron. Życie toczy się swoim rytmem. Ja jestem szczęśliwy. W głowie mam tysiące planów na siebie, niezliczone rzeczy, które chcę jeszcze zrealizować w swoim życiu. Mam swoich znajomych, ludzi którzy naprawdę mnie doceniają.

“Lepiej jest być nieszczęśliwym w samotności, niż nieszczęśliwym u boku kogoś.”

-Marylin Monroe-

Wolność

Na tym etapie życia dostrzegam, iż niemal każdy z moich znajomych odnalazł miłość. Niektórym z nich udaje się nawet utrzymać swoje związki mimo upływających lat, nużącej codzienności oraz wielu różnic…

Bez względu na wszystko, ja prę do przodu, pomimo ludzi którzy ciągną mnie wstecz. Koniec końców to jest ich problem, a nie mój. Sam ze sobą czuję się na tyle spełniony, że nie mam zamiaru szukać kogoś na siłę, jak robiłem to, kiedy byłem młody.

O moich powodzeniach i porażkach mógłbym nawet napisać dość ciekawą książkę. Wszystkie moje próby, niektóre celowe, inne spontaniczne… wszystkie jednak napędzane przez tę samą iluzję. Wiara, że może, być może tym razem ta osoba będzie tą właściwą. Być może to ona będzie miłością mojego życia, osobą przez którą odmieni się wszystko.

Często czułem presję ze strony społeczeństwa. Ludzie mają jedną utartą wizję doskonałego stylu życia i jest to życie w parze. Jedynie życie z kimś postrzega się jako “normalne” i jest to stan, w którym każdy rzekomo powinien się znaleźć po osiągnięciu pewnego wieku.

Jestem szczęśliwy będąc singlem

Na tym etapie muszę zadać sobie pytanie “czym jest normalność?”. Cóż, z pewnością jest to coś powszechnego, utartego w naszym społeczeństwie. Ja jednak nigdy tak naprawdę się tym nie przejmowałem. Nie obchodzi mnie co myślą inni na mój temat, ani co szepczą za moimi plecami.

Dla mnie liczy się jedynie moje własne szczęście, czy to w samotności, czy u boku innej osoby. Koniec końców tylko to ma znaczenie. Nie na próżno mówi się, że “lepiej być samotnym niż w złym towarzystwie”. Wyjątkiem jest, kiedy towarzystwo na to zasługuje.

To właśnie jestem ja. Cieszę się swoim życiem takim, jakim jest i doceniam to co mi daje. Śmieję się ze swoimi znajomymi, łapię słońce, chwytam morze i doceniam to kiedy budzę się każdego dnia. Mogę doświadczać, dotykać, patrzeć, słyszeć, walczyć i dobrze się bawić.

Podskok

Bądź szczęśliwym singlem i zapomnij o stereotypach

  • Ciesz się tym co masz. Nieważne, czy jesteś singlem w wyniku rozstania, czy po prostu z własnego wyboru. Czy zauważyłeś, że czasami nie ma znaczenia to co zrobiłeś, bądź nie? Kiedy jesteś nieszczęśliwy, to oznacza tylko tyle i nic więcej. Zastanów się nad swoją sytuacją i naucz się być szczęśliwym ze samym sobą.
  • Zapomnij o starych standardach społecznych. Życie nie jest już takie, jakie było kiedyś. Mamy niezliczoną ilość sposobów na spędzenie swojego życia. Możesz być singlem, w małżeństwie, niektórzy żyją razem, a inni w separacji… Ważne jest, abyś był szczęśliwy z tym, co masz, nieważne co to takiego.
  • Nie idealizuj sytuacji innych, ale nie umniejszaj ich szczęścia, aby szukać własnego pocieszenia.
  • Porzuć obsesje. Czy kiedykolwiek zatrzymałeś się na chwilę, by pomyśleć ile niesamowitych rzeczy cię omija, kiedy marnujesz cenne godziny na walkę z obsesją znalezienia swojej drugiej połówki? Zapomnij o tym! Jedyną osobą, która zawsze będzie u twego boku, bez względu na okoliczności, jesteś ty sam! Dlaczego więc nie zaczniesz się cieszyć samym sobą?
  • Na towarzyszów twojego życia wybieraj wyjątkowe osoby. Idąc przez życie spotykasz osoby, z którymi łączy cię niewypowiedziana więź. Są to przyjaciele i członkowie rodziny, z którymi możesz ślepo kroczyć przed siebie. To oni prawdziwie cię kochają i pozytywnie wpływają na twoje życie. Nie pozwól, aby te wyjątkowe osoby oddaliły się od ciebie.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.