Czy jesteś z idealnym partnerem?

Czy jesteś z idealnym partnerem?

Ostatnia aktualizacja: 05 października, 2019

Jeden z najpiękniejszych cytatów o miłości pochodzi od wielkiego Pablo Nerudy: “Jeden mój pocałunek powie ci o wszystkim, co przemilczałem”. Czy myślisz, że w Twoim życiu jest ktoś, kto zasługuje by usłyszeć takie słowa? Jeśli odpowiedź brzmi tak, dziś zrobimy prosty test, aby sprawdzić, czy jesteś z idealnym partnerem.

Jedną z najbardziej znanych na świecie analogii jest ta, że życie jest jak podróż. To oczywiste, że każda podróż jest dużo bardziej zabawna i przyjemna, gdy jesteś w dobrym towarzystwie. Ale jeśli odbywasz ją z kimś, kogo kochasz, może okazać się niesamowita. W takim razie, zobaczmy, czy jesteś z idealnym partnerem.

Jak sprawdzić, czy jesteś z idealnym partnerem

Bez podawania konkretnych przykładów, jest oczywiste, że większość ludzi dąży do zawierania związków. Jednak nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Niektórzy ludzie nie znają się wystarczająco dobrze, inni szukają partnera tylko po to, by nie czuć się samotnymi. Wcześniej czy później wszystkie te związki się skończą.

Dziewczyna w ramionach chłopaka.

Z biegiem czasu źle dobrane związki przekształcą się w stan pełen samotności, bólu, nieporozumień i niepokojów. A to nie zawsze będzie łatwe do zaakceptowania.

Z tego powodu Borja Vilaseca, ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego, zaprasza nas do zwrócenia uwagi na 4 C (każde słowo zaczyna się na “c” w języku hiszpańskim), które mogą być użyte jako prosty test kompatybilności.

4 C dostarczy Ci informacji na temat twoich relacji i poczucia bliskości z daną osobą lub partnerem.

Ten test okaże się jednak bezużyteczny, jeśli nie zostanie zrealizowany w kontekście głębokiego zrozumienia. Przede wszystkim, upewnij się, że jesteś spokojny i znajdujesz się w stanie refleksji. To jedyny sposób, aby dokładnie zmierzyć swoją fizyczną, emocjonalną, intelektualną i duchową zgodność z drugą osobą.

4 C: test kompatybilności

Aby dowiedzieć się, czy jesteś z idealnym partnerem, spójrz na 4 C. Zacznijmy poszukiwania od bliskiej zgodności z ukochaną osobą. Odpowiadaj na każde pytanie szczerze, aby zobaczyć swoje wyniki w relacji z kimś, kogo kochasz.

Łóżko (Cama)

Pierwsze C dotyczy fizycznej zgodności. Uwzględniając ten podstawowy, instynktowny składnik musimy zastanowić się jakie reakcje są wytwarzane w mózgu podczas pobudzenia seksualnego.

Ale pamiętaj, że nie możemy poprzestać na początkowej fazie uczucia. Ważne jest by pociąg ten przetrwał próbę czasu. Dlatego należy przeanalizować jakość i ilość każdego stosunku seksualnego, aby wiedzieć, czy istnieje między wami prawdziwa chemia.

“Nigdy nie zapominaj, że pierwszy pocałunek oddaje się oczami, a nie ustami”

-O. K. Bernhardt-

Serce (Corazón)

Drugie C jest związane z emocjonalną kompatybilnością. W tym przypadku dotyczy to uczucia w relacji. Jeśli dobrze porozumiewasz się z daną osobą a sama jej obecność rozjaśnia dzień, to połączenie jest dobre. Pomimo upływu czasu nadal raduje cię wspólne milczenie i przytulanie, zapach i dotyk.

Zakochana para.

Głowa (Cabeza)

Trzecie C jest związane kompatybilnością intelektualną. Nie znaczy to, że musisz myśleć w ten sam sposób, po prostu musicie zrozumieć się nawzajem. Tak naprawdę solidne relacje mają swoją podstawę w przyjaźni, która opiera się na zaufaniu.

Twój partner powinien być kimś, z kim możesz dzielić się szczęśliwymi chwilami, wyrazić żal i mieć wspólne obawy i zainteresowania. Nie zawsze musisz się z nim zgadzać, ale muszą u was istnieć podobne upodobania co do różnych spraw i gustów.

“Miłość nie polega tylko na pragnieniu, oznacza również zrozumienie”

Françoise Sagan

Świadomość (Consciencia)

Wreszcie czwarte C jest związane z duchową zgodnością. Jak oceniasz swoje życie? Czy masz marzenia i aspiracje? W jaką stronę zmierzają Twoje cele? Jasne jest, że idealny partner powinien iść w tym samym, kierunku co ty.

W tym celu ważne jest posiadanie wspólnych celów, potrzeb, zrozumienia na czym polega współegzystowanie i osobisty rozwój.

Podsumowując, głównym składnikiem relacji powinna być miłość. Poza tym, powyższy test kompatybilności może być użyteczny by pomóc ci dowiedzieć się więcej o innych aspektach jakie regulują związek.

Jeśli cały test wypadł pozytywnie, prawdopodobnie jesteś ze swoim idealnym partnerem. Dbajcie o swój świat wspólnie i cieszcie się życiem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.