Związek, który nie jest nam pisany - 5 oznak

Związek, który nie jest nam pisany - 5 oznak

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Zakochanie to uczucie, którego każdy z nas pragnie. Szczęśliwy związek to coś, czego każdy powinien doświadczyć na pewnym etapie naszego życia. Związek z drugim człowiekiem wnosi nas na wyżyny i jest to jedno z najbardziej niesamowitych i fascynujących uczuć na świecie.

Zakochanie to doznanie, które wypełnia nas życiem i czyni nas szczęśliwym. Może ono jednak nieść ze sobą cierpienie.

Kiedy się zakochujemy, nie spodziewamy się, że będziemy cierpieć. Miłość, jaką czujemy na początku nie daje miejsca na uczucia wręcz zupełnie przeciwne. Prawda jest jednak taka, że czasami cierpienie jest częścią procesu, który pozwala nam uczyć się, rozwijać i doceniać wartość prawdziwej miłości.

Prezentujemy wam dzisiaj listę 5 sytuacji, w których zakochanie może skończyć się tylko złamanym sercem.

1. Związek zrodził się z pożądania

Dzięki filmom i książkom, w których taki rodzaj miłości bryluje, otacza nas przekonanie, że możemy się zakochać po namiętnej nocy z drugą osobą. Słyszymy też czasami, że nasze uczucie musi mieć szczyptę tego rodzaju miłości, bo jest to jej podstawowy składnik.

Nie ma to nic wspólnego z naszym codziennym i rzeczywistym światem. Dlatego musimy koniecznie zrozumieć różnicę między więzią fizyczną, a emocjonalną. Świadomość tego pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych zawodów miłosnych.

Sexting

2. Ogranicza was czas

Jeśli spotkałeś osobę swoich marzeń, która mówi ci że planuje mieszkać w innym kraju, to wasz wspólny czas jest ograniczony.

Terminy tworzone są wyłącznie w jednym celu: by określić koniec pewnego rozdziału. Zadaj więc sobie pytanie: dlaczego mam się zakochać, jeśli dni tego związku są już policzone? Jeśli wkładasz w ten związek swoje serce, prawdopodobnie będziesz później samotny i rozczarowany. Nie będziesz mógł cieszyć się życiem.

Kawa i serce

3. Większość twoich bliskich tego nie popiera

Ludzie zawsze znajdują mnóstwo błahych powodów, dla których nie powinniśmy spotykać się z osobą, którą kochamy. Kiedy jednak cała twoja rodzina i przyjaciele odrzucają osobę, w której się zakochałeś, mogą mieć ku temu solidny powód.

Jeśli wszyscy się zgadzają, to pewnie dlatego, że coś poszło nie tak. Twoi bliscy przyjaciele i rodzina kochają cię i zawsze będą się o ciebie troszczyli. Zawsze będą pragnęli dla ciebie tego, co najlepsze.

Jeśli zdarza się to często w twoim życiu, być może powinieneś zastanowić się nad swoim stylem życia i zachowaniem. Zadaj sobie pytanie, czy dobrze ci z nimi, czy czujesz wręcz, że powinieneś coś zmienić.

4. Dzieli was zbyt wiele kilometrów

Jeśli zbyt długo trwasz w takiej sytuacji, wasz związek może zacząć wywierać zbyt wiele presji i spowodować stałą emocjonalną rozterkę. Może powinieneś zadać sobie pytanie, czy warto się tak poświęcać dla tych doświadczeń. Zarówno dobrych jak i złych. Związek na odległość może zwiększać twój stres emocjonalny.

5. Twój partner się waha

Kiedy się w kimś zakochujemy, zazwyczaj wiemy, czy druga osoba odwzajemni nasze uczucie, czy nie. Jeśli wydaje się, że osoba, w której się zakochałeś nie czuje tego co ty, dlaczego wierzysz, że to się zmieni?

Osoba jest jaka jest, nie powinieneś z tym walczyć. Będzie nadal żyć swoim życiem, a usiłując zmusić ich do zakochania się w tobie tylko się wypalisz. Będziesz marnować energię na coś, co od początku skazane było na porażkę.

Kiedy stajesz w obliczu takiej sytuacji powinieneś kierować się rozumem i myśleć realnie o możliwym cierpieniu.

Akceptacja

Jeśli naprawdę chcesz kochać i być kochanym, najlepszym przewodnikiem będzie twoje serce. Postaw na siebie, na swoje uczucia i intuicję. Rozluźnij się i ciesz się wartościową podróżą, którą jest miłość i życie.

Miłość jest nieunikniona. Poświęcaj się dla niej całym sobą, bo każdy z nas jest wyjątkowy i każdy ma w sobie coś szczególnego, czym może podzielić się z drugą osobą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.