Związek - 5 wskazówek na to, by go wzmocnić

Związek - 5 wskazówek na to, by go wzmocnić

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2018

Jak się miewa Twój związek? U każdej pary wygląda on inaczej, jednak skutki komunikacji lub jej braku są wyraźnie odczuwalne. Kiedy więź jest żywa między dwojgiem ludzi, którzy się kochają, komunikacja jest bardziej płynna, podobnie jak zaufanie i uczucia. Związek jest wtedy wystarczająco silny.

Z drugiej strony, jeśli porozumiewanie się z Twoim partnerem zawodzi, pojawia się dystans i brak zrozumienia. To dlatego tak ważne jest karmić owe więzi oraz regularnie je wzmacniać. Aby uchronić je przed ochłodzeniem.

Oto kilka drobnych wskazówek , które mogą pomóc Ci poprawić komunikację ze swoim partnerem. Są proste, jednak głębokie czyny warte są relacji miłosnej.

Pamiętaj, że związek jest jak ogród. Jeśli chcesz, aby rozkwitał, musisz o niego zadbać. Przypatrzmy się teraz naszym wskazówkom.

“Nigdy nie tracisz kochając, zawsze tracisz tłumiąc samego siebie.”

-Barbara de Angelis-

1. Komunikacja i wdzięczność

Nic bardziej nie karmi komunikacji niż wdzięczność. Okaż swojemu chłopakowi, że jesteś wdzięczna za jego obecność w Twoim życiu. Istnieje tysiące drobnych rzeczy, które Twoja dziewczyna ofiarowuje Ci każdego dnia: swoje towarzystwo, uwagę, pocieszenie…

Lista jest długa. Pytanie brzmi, jak często jej za to dziękujesz?

miłość

Często zapominamy, że nasz partner nie ma obowiązku być przy nas, kroczyć z nami przez życie. Wraz z czasem przyzwyczajamy się do jego obecności oraz uważamy ją za coś normalnego czy rutynowego.

Jednak to olbrzymi błąd. Jeśli okażesz wdzięczność i docenisz to, w zamian otrzymasz to samo, a ponadto wzmocnisz swój związek.

2. Znajdźcie czas, by być tylko we dwójkę

Wraz z upływem czasu, związek nawiedza rutyna. Nadchodzi moment, kiedy czas, który zwykle spędzaliście we dwójkę zaczyna być zatłoczony. Plany oraz wydarzenia stają się dzielone z innymi. I stopniowo zapominacie o spędzaniu czasu tylko w swoim towarzystwie.

Aby wzmocnić więź ze swoim partnerem, ważne jest znalezienie wspólnego czasu. I nie jest to coś co powinno zdarzać się raz w miesiącu, lecz codziennie.

Poświęcanie czasu, nawet jeśli jest to krótki moment, wysłuchiwanie bliskiej osoby, to wszystko jest niezwykle ważne. Odłóż na bok swój telefon, wyłącz telewizor, pozbądź się rzeczy, które odwracają Twoją uwagę. W ten sposób okażesz jak bardzo Ci zależy oraz staniecie się sobie jeszcze bliżsi.

3. Prosty, codzienny dotyk wzmacnia związek

Rutyna jest jedną z najgorszych rzeczy w relacji. Z upływem czasu zapominamy o codziennym wyrażaniu uczuć. O ciepłym dotyku każdego dnia. Zapominanie o czymś tak zwyczajnym naprawdę może naruszyć Twój związek ponieważ kreuje dystans i zabija ciepło.

dotyk dłoni

Ważne jest, aby temu zapobiegać. Pieszczoty, objęcia oraz inne drobne rzeczy, które pokazują, że Ci zależy…nigdy nie powinny ustać. Są jedną z najistotniejszych rzeczy w relacji i nie powinieneś pozwolić, aby zniknęły.

Poproś o przytulenie. Ofiaruj objęcia. Powiedz swojemu ukochanemu jak dobrze wygląda. Nie przegap szansy na to, by wyrazić swoje uczucia.

4. Rozwiązuj konflikty, a nie ignoruj

Kiedy pojawia się konflikt, najlepiej postarać się go od razu rozwiązać. Nie ignoruj go. Inaczej skutkiem będzie rozżalenie, niezrozumienie oraz niepotrzebny dystans.

Jeśli naprawdę kochasz swojego partnera, jeśli Twój związek jest dla Ciebie ważny, Twoim priorytetem powinno być wzmacnianie go.

Zatem nie obawiaj się budować mostów komunikacji, nawet jeśli to ta druga osoba była przyczyną nieporozumienia. Ważne jest, aby mówić o tym co się stało, wyrazić wszystkie punkty widzenia oraz postarać się dojść do porozumienia.

5. Skup się na emocjach

Relacje są przede wszystkim emocjonalne. To właśnie emocje oraz uczucia powinny prowadzić prym. Więź, którą posiadasz ze swoim partnerem w dużej mierze zależy od jakości komunikacji na poziomie emocjonalnym.

związek

Tak naprawdę najważniejszą rzeczą jest zawsze to, co czuje każda osoba w związku. Twoja zdolność zrozumienia powinna koncentrować się na emocjach i uczuciach, które czasami w świetle rozumu mogą wydawać się absurdalne, jednak w świetle serca jak najbardziej mają sens. Musimy być pełni szacunku kiedy mamy do czynienia z emocjami.

Budowanie oraz wzmacnianie relacji nie jest proste. Zatem jeśli kochasz osobę, z którą spędzasz swoje dni, musisz włożyć wysiłek, aby nakarmić oraz zachować swój związek.

Dobrą wiadomością jest to, że relacja miłosna jest jak uprawa, jeśli dużo nad nią pracujemy, będziemy zadowoleni ze swoich plonów.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.