Znajdowanie szczęścia - czy jesteś gotów podjąć takie ryzyko?

Znajdowanie szczęścia - czy jesteś gotów podjąć takie ryzyko?
Adriana Díez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Adriana Díez.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Czy próbowałeś kiedyś porównać liczbę negatywnych wiadomości z liczbą pozytywnych w telewizji? Czy zauważyłeś, jakie są pierwsze wiadomości w radiu? Jest tyle pozytywnych wydarzeń, które nas otaczają, a jakie nawet nie przedostają się do informacji publicznej. Nie wszystko jest złe na tym świecie, dzieje się też wiele dobrych rzeczy! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się na czym polega znajdowanie szczęścia w świecie.

Dzień spędzamy w otoczeniu negatywnych wiadomości. Biuletyny informacyjne są pełne informacji o zgonach, morderstwach, wypadkach i zdradach. Świat nieustannie idzie do przodu; nauka i technologia rozwijają się w szybkim tempie. A jednak zapominamy o dbaniu o najważniejszą rzecz jaką mamy – ludzi.

Znajdowanie szczęścia w dzisiejszym świecie nie jest łatwe.

Drzewa nadal rosną. Każdego dnia rodzi się tysiące dzieci. Ludzie docierają do innych i pomagają im. Wymyślają rzeczy, które ułatwiają nam życie. Jednak zawsze jest tak, że drzewa, które upadają, robią więcej hałasu niż drzewa, które rosną.

Nadal uważam, że są dobrzy ludzie. Nadal wierzę w osoby poświęcające się charytatywnym celom. W takie, które dają, nie oczekując niczego w zamian. W ludzi uczących, rozwijających się i pragnących lepszego świata oraz tych, którzy próbują z całych sił i idą dalej. Niestety, ludzie ci nie będą tymi, którzy zajmują najwięcej miejsca w mediach.

Mamy dość informacji o czynnikach ryzyka zachorowania na choroby, czynnikach które uniemożliwiają nam kontynuowanie naszego życia i stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Gdzie zatem są czynniki ryzyka dla szczęścia? Czytaj dalej i odkryj moje czynniki ryzyka dla dalszego wzrostu szczęścia. Ryzyka, które jeśli je podejmiemy, umożliwi nam wejście w “niebezpieczny” świat przyjemności.

Znajdowanie szczęścia - kobieta z balonami.

“Czynniki ryzyka” dla szczęścia

Uważaj na “ryzyko” bycia wdzięcznym wobec innych i bycia wdzięcznym za to, co masz. Uważaj, gdy czujesz, że masz szczęście iż jesteś otoczony osobami, które Cię kochają. Jeśli komuś dziękujesz, “ryzykujesz” otrzymaniem uśmiechu w odpowiedzi – miłego gestu od innych, który sprawi, że ​​czujesz się o wiele lepiej.

Innym “ryzykiem”, które możemy podjąć, jest zatrzymanie się, słuchanie, obserwowanie i bycie świadomym tego, co nasze zmysły mówią nam w każdej chwili dnia. Zawsze bądź świadom tego, co się dzieje, aby pamiętać  i cieszyć się tym. Może to zmotywować Cię do życia rzeczywistością, którą masz przed sobą, a nie do innych rzeczy, które przewidujesz i których się obawiasz. To okazja, aby pozostać w harmonii z Twoim wewnętrznym ja i czuć się z nim połączonym.

Podejmujemy “ryzyko” wpadnięcia na oślep w szczęście, jeśli zależy nam na rozwoju i gdy staramy się osiągnąć rzeczy, które nas poruszają i wypełniają. Musimy nieustannie dążyć do tego, aby postępować lepiej i iść naprzód. Uśmiechnij się, gdy wstajesz rano, pomimo zmęczenia! W ten sposób stworzysz dla siebie wspaniałe wspomnienia, a przede wszystkim dużo śmiechu.

Zwracaj uwagę na to, aby pomagać innym, spróbuj zobaczyć pozytywną stronę wszystkiego i nie przestawaj szukać nowych sposobów lub alternatywnych rozwiązań. Obdarz innych swoją miłością (nie robiąc tego w przesadny sposób). Zorganizuj swój dzień, aby mieć czas na pracę, a także na wypoczynek i chwilę tylko dla siebie. Odważ się uśmiechać, niezależnie od sytuacji. Wtedy nauczysz się coraz bardziej kochać swoje własne towarzystwo.

Dziecięce stópki.

Znajdowanie szczęścia. Zasadź nasiona i obserwuj, jak rosną

Będziemy siać nasiona, aby nasza ziemia nie umarła. Tego wymaga znajdowanie szczęścia w naszym życiu. Zawsze poniesiemy jakieś straty i będziemy musieli je opłakiwać, ale to nie powstrzyma nas przed sadzeniem nasion, dzięki którym powstaną kolejne drzewa. Za każdym razem, gdy ktoś umiera, w innej części świata rodzi się nowe życie. To życie zasługuje na tyle samo uwagi, co ludzie, za którymi płaczemy.

Bo nawet jeśli wydaje się, że jest więcej śmierci niż rozwoju, wiemy, że w naszych rękach jest pomaganie innym w tym, by mogli się rozwijać i kwitnąć. Chociaż jesteśmy otoczeni negatywnymi wiadomościami, będziemy nadal szukać pozytywnych rzeczy i życia we wszystkim, co jeszcze żyje. Będą tam, jeśli naprawdę ich szukamy, a jeśli je znajdziemy, nasze oczy zostaną otwarte na życie “niebezpiecznym szczęściem”.

Jeśli przyjrzymy się bliżej temu, co oferuje nam życie, wtedy zobaczymy, że istnieje ryzyko, które należy podjąć. Jeżeli je podejmiemy, wówczas będziemy “ryzykować” “zarażeniem” innych i nas samych naszym szczęściem. Czy chcesz podjąć ryzyko, aby być szczęśliwym?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.