Złamane serce pomagają wyleczyć ćwiczenia na świeżym powietrzu

Złamane serce pomagają wyleczyć ćwiczenia na świeżym powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca, 2018

Ten typowy dla nieudanego związku piekący ból, jakim przepełnione jest Twoje złamane  serce jest zapewne jednym z najgorszych rodzajów cierpienia, którego może doświadczyć człowiek w trakcie całego życia. Czujesz wtedy, że utknąłeś w studni bez dna, która wyczerpuje całą twoją energię, a złamane serce powstrzymuje Cię przed optymistycznym spoglądaniem w przyszłość.

Doskonałym sposobem na poprawienie swojego samopoczucia po uczuciu pustki i emocjonalnego rozpadu jest wykonywanie ćwiczeń, szczególnie na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna wszelkiego rodzaju znakomicie wpływa na Twoje serce. Dzieje się tak, ponieważ uwalnia ona całe napięcie, które gromadzi się w Twoim ciele i umyśle.

Ćwiczenia fizyczne spowodują, że Twój mózg będzie wręcz bombardowany endorfinami, czyli neurotransmiterami, które poprawiają nasze samopoczucie i zmniejszają odczuwanie przez nas bólu fizycznego lub emocjonalnego. Może się to przydać również kiedy mamy złamane serce. W naszym dzisiejszym artykule zagłębimy się nieco bardziej w to zagadnienie, zapraszamy zatem do lektury!

Połączenie ciało – umysł – serce

Kiedy przechodzisz przez etap zerwania, przejmujesz się najbardziej odczuwanym przez siebie bólem emocjonalnym. To właśnie on powoduje także w Twoim w ciele pewne reakcje fizyczne. W rzeczywistości jednak wyniki wielu badań naukowych potwierdzają, że ta sama część mózgu aktywuje się, gdy zostajesz fizycznie zraniony, a także gdy doświadczasz odrzucenia miłości lub utraty kogoś, kogo kochasz.

To jest właśnie powód tego, że wszystkie uczucia i myśli w Twoim umyśle będą miały wpływ na Twoje ciało, również na serce. I to samo dzieje się w odwrotnej sytuacji, kiedy stres i fizyczne wyczerpanie wpływają negatywnie na Twój umysł.

Pustka

Umysł i ciało są ze sobą nieodłącznie związane, funkcjonują jak układ naczyń połączonych. Działają razem i wpływają na siebie nawzajem, bez względu na to, jak bardzo chcielibyśmy temu zaprzeczyć. Tak więc skuteczność ćwiczeń fizycznych w leczeniu problemu emocjonalnego, jakim jest złamane serce opiera się na tym właśnie głębokim związku. Dlatego też, kiedy dbasz o swój umysł, dbasz również o swoje ciało i odwrotnie. Kiedy dbasz o swoje ciało, troszczysz się również o swój umysł.

Ale wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu jest znacznie lepszym rozwiązaniem pozwalającym uleczyć złamane serce, niż większość innych rodzajów aktywności. Po prostu nieustanny kontakt z naturą ma także szereg dodatkowych korzyści, których nie można uzyskać nigdzie indziej.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to świetna okazja, aby uleczyć ból emocjonalny. Pomaga ona zmniejszyć także uczucie gniewu i smutku, które z którymi nieodłącznie wiąże się złamane serce.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu redukują Twój gniew i dają Ci nadzieję

Ćwiczenia fizyczne pomagają Ci przetrwać trudne zadanie zszywania elementów rozbitych przez nieudany związek uczuciowy. A na dodatek działają one jeszcze lepiej, gdy wykonywane są na świeżym powietrzu.

Kiedy skonfrontujesz wysiłek związany z bieganiem, chodzeniem na piechotę lub wykonywaniem innych ćwiczeń fizycznych w naturalnym środowisku, szybko odzyskasz świadomość swojego prawdziwego miejsca w świecie. Jesteśmy nieistotni i potężni w tym samym czasie. Jesteśmy czystą energią, życiem.

Natura

Każdy wybój, każdy kamień, każda przeszkoda, którą pokonujesz, każdy cel, jaki osiągasz i każda meta, do jakiej dobiegniesz to zwycięstwo, które sprawi, że poczujesz się o wiele lepiej.

Choć w tym konkretnym wypadku bardziej właściwe byłoby określenie “mniej źle” biorąc pod uwagę Twoje złamane serce. Dzięki uwalnianiu endorfin dręcząca Cię złość zniknie i krok po kroku przejdziesz do nadziei. Możesz więc ponownie pobudzić siebie od wewnątrz, oczyścić swoje rany i po jakimś czasie odzyskać świadomość samego siebie, a konkretniej, swoją istotę.

Aktywność fizyczna jest doskonałym przykładem tego, jak sumienność i wysiłek mogą skutecznie przezwyciężać wiele problemów i leczyć złamane serce. Pomaga Ci także przezwyciężyć rozpad związku i zebrać się ponownie w jedną całość.

Możesz znaleźć odpowiedzi na wiele pytań po prostu obcując z samą naturą. Są to odpowiedzi, które wprowadzą Cię w nowe możliwości i zamienią negatywną energię w postaci gniewu na coś pozytywnego, co popchnie Cię do przodu.

Natura pomaga Ci poszerzyć życiową perspektywę

Ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu nie tylko zmniejszają u Ciebie poczucie gniewu. Pomagają także uzyskać pewne spojrzenie na swoje życie i rozwiązywać wszelkiego rodzaju problemy oraz trudności. Spędzanie czasu w otoczeniu natury i zatrzymanie się choć na chwilę, by spojrzeć na jej piękno, uspokoi Cię i pomoże Ci poszerzyć perspektywę, z jakiej spoglądasz na otaczającą Cię rzeczywistość.

Obserwując najprostsze, codzienne sceny, najczęstsze elementy i harmonię otoczenia, podziwiając rozległość piękna przyrody i natury, możesz zacząć rozumieć rzeczy, o których nigdy wcześniej nawet nie pomyślałeś.

Łono natury

Wszystko to, co każdy z Twoich pięciu zmysłów może zaczerpnąć z natury, może pomóc Ci osiągnąć stan medytacji. I możesz użyć tego stanu, aby oczyścić swój umysł, zredukować poziom swego niepokoju. Ale to nie wszystko, bo jak widzieliśmy, możesz także obniżyć swój gniew i uspokoić swoje serce.

Wykonywanie ćwiczeń fizycznych na dworze może nawet stać się oazą spokoju dla Ciebie. Jej prostota i wspaniałomyślność, jej transcendencja i “efemeryczność”, jej cykle… wszystko to pomoże Ci poszerzyć twoje zrozumienie otaczającego Cię świata i zobaczyć, co jest ważne, a co tak naprawdę nieistotne.

“Nadzieja powstaje jak feniks z popiołów rozbitych snów.”
-S.A. Sachs-

Natura pomaga Ci nauczyć się wybaczać i leczyć złamane serce

I na koniec należy poruszyć jeszcze jeden temat – ostatni, choć wcale nie mniej ważny od pozostałych omówionych powyżej kwestii. Otóż wykonywanie ćwiczeń fizycznych na łonie natury przygotowuje Cię do oczyszczenia swojego umysłu z całej tej goryczy jakiej ostatnio doświadczyłeś.

Stan dobrego samopoczucia wynikający z takich ćwiczeń wraz z cudowną mocą przywracania spokoju, jaką ma natura, pomoże Ci znaleźć nowe poczucie nadziei. I w ten sposób znajdziesz w sobie zupełnie nową umiejętność, jaką jest wybaczanie. Ponieważ przebaczenie wymaga nadziei i przekonania, że istnieje lepsze miejsce z dala od bolesnej pustki, z którą mieliście do czynienia po rozpadzie Waszego związku.

Jak dowiedziałeś się z treści naszego artykułu, wykonywanie ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu oczyszcza nasz umysł, łagodzi emocjonalny ból, uspokaja serce i umożliwia Ci kontynuowanie dalszej aktywności. Wynika to z tego, że nawet jeśli Twoje serce pękło, zawsze możesz poszukać najlepszego sposobu na jego naprawę. A ćwiczenia fizyczne i natura to jedna z najlepszych kombinacji do uzyskania tego właśnie efektu.

To może Cię zainteresować ...
Książki, które pomogą Ci ukoić złamane serce
Piękno umysłu
Przeczytaj na Piękno umysłu
Książki, które pomogą Ci ukoić złamane serce

Chcielibyśmy zaprezentować Ci dzisiaj książki, które mogą pomóc Ci złagodzić ból powodowany przez złamane serce i towarzyszące mu wszelkie okoliczn...


Treści zawarte na Piękno Umysłu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie zastępują one diagnozy, porady ani leczenia u specjalisty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.