Złamane serce pomagają wyleczyć ćwiczenia na świeżym powietrzu

Złamane serce pomagają wyleczyć ćwiczenia na świeżym powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca, 2018

Ten typowy dla nieudanego związku piekący ból, jakim przepełnione jest Twoje złamane  serce jest zapewne jednym z najgorszych rodzajów cierpienia, którego może doświadczyć człowiek w trakcie całego życia. Czujesz wtedy, że utknąłeś w studni bez dna, która wyczerpuje całą twoją energię, a złamane serce powstrzymuje Cię przed optymistycznym spoglądaniem w przyszłość.

Doskonałym sposobem na poprawienie swojego samopoczucia po uczuciu pustki i emocjonalnego rozpadu jest wykonywanie ćwiczeń, szczególnie na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna wszelkiego rodzaju znakomicie wpływa na Twoje serce. Dzieje się tak, ponieważ uwalnia ona całe napięcie, które gromadzi się w Twoim ciele i umyśle.

Ćwiczenia fizyczne spowodują, że Twój mózg będzie wręcz bombardowany endorfinami, czyli neurotransmiterami, które poprawiają nasze samopoczucie i zmniejszają odczuwanie przez nas bólu fizycznego lub emocjonalnego. Może się to przydać również kiedy mamy złamane serce. W naszym dzisiejszym artykule zagłębimy się nieco bardziej w to zagadnienie, zapraszamy zatem do lektury!

Połączenie ciało – umysł – serce

Kiedy przechodzisz przez etap zerwania, przejmujesz się najbardziej odczuwanym przez siebie bólem emocjonalnym. To właśnie on powoduje także w Twoim w ciele pewne reakcje fizyczne. W rzeczywistości jednak wyniki wielu badań naukowych potwierdzają, że ta sama część mózgu aktywuje się, gdy zostajesz fizycznie zraniony, a także gdy doświadczasz odrzucenia miłości lub utraty kogoś, kogo kochasz.

To jest właśnie powód tego, że wszystkie uczucia i myśli w Twoim umyśle będą miały wpływ na Twoje ciało, również na serce. I to samo dzieje się w odwrotnej sytuacji, kiedy stres i fizyczne wyczerpanie wpływają negatywnie na Twój umysł.

Pustka

Umysł i ciało są ze sobą nieodłącznie związane, funkcjonują jak układ naczyń połączonych. Działają razem i wpływają na siebie nawzajem, bez względu na to, jak bardzo chcielibyśmy temu zaprzeczyć. Tak więc skuteczność ćwiczeń fizycznych w leczeniu problemu emocjonalnego, jakim jest złamane serce opiera się na tym właśnie głębokim związku. Dlatego też, kiedy dbasz o swój umysł, dbasz również o swoje ciało i odwrotnie. Kiedy dbasz o swoje ciało, troszczysz się również o swój umysł.

Ale wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu jest znacznie lepszym rozwiązaniem pozwalającym uleczyć złamane serce, niż większość innych rodzajów aktywności. Po prostu nieustanny kontakt z naturą ma także szereg dodatkowych korzyści, których nie można uzyskać nigdzie indziej.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to świetna okazja, aby uleczyć ból emocjonalny. Pomaga ona zmniejszyć także uczucie gniewu i smutku, które z którymi nieodłącznie wiąże się złamane serce.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu redukują Twój gniew i dają Ci nadzieję

Ćwiczenia fizyczne pomagają Ci przetrwać trudne zadanie zszywania elementów rozbitych przez nieudany związek uczuciowy. A na dodatek działają one jeszcze lepiej, gdy wykonywane są na świeżym powietrzu.

Kiedy skonfrontujesz wysiłek związany z bieganiem, chodzeniem na piechotę lub wykonywaniem innych ćwiczeń fizycznych w naturalnym środowisku, szybko odzyskasz świadomość swojego prawdziwego miejsca w świecie. Jesteśmy nieistotni i potężni w tym samym czasie. Jesteśmy czystą energią, życiem.

Natura

Każdy wybój, każdy kamień, każda przeszkoda, którą pokonujesz, każdy cel, jaki osiągasz i każda meta, do jakiej dobiegniesz to zwycięstwo, które sprawi, że poczujesz się o wiele lepiej.

Choć w tym konkretnym wypadku bardziej właściwe byłoby określenie “mniej źle” biorąc pod uwagę Twoje złamane serce. Dzięki uwalnianiu endorfin dręcząca Cię złość zniknie i krok po kroku przejdziesz do nadziei. Możesz więc ponownie pobudzić siebie od wewnątrz, oczyścić swoje rany i po jakimś czasie odzyskać świadomość samego siebie, a konkretniej, swoją istotę.

Aktywność fizyczna jest doskonałym przykładem tego, jak sumienność i wysiłek mogą skutecznie przezwyciężać wiele problemów i leczyć złamane serce. Pomaga Ci także przezwyciężyć rozpad związku i zebrać się ponownie w jedną całość.

Możesz znaleźć odpowiedzi na wiele pytań po prostu obcując z samą naturą. Są to odpowiedzi, które wprowadzą Cię w nowe możliwości i zamienią negatywną energię w postaci gniewu na coś pozytywnego, co popchnie Cię do przodu.

Natura pomaga Ci poszerzyć życiową perspektywę

Ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu nie tylko zmniejszają u Ciebie poczucie gniewu. Pomagają także uzyskać pewne spojrzenie na swoje życie i rozwiązywać wszelkiego rodzaju problemy oraz trudności. Spędzanie czasu w otoczeniu natury i zatrzymanie się choć na chwilę, by spojrzeć na jej piękno, uspokoi Cię i pomoże Ci poszerzyć perspektywę, z jakiej spoglądasz na otaczającą Cię rzeczywistość.

Obserwując najprostsze, codzienne sceny, najczęstsze elementy i harmonię otoczenia, podziwiając rozległość piękna przyrody i natury, możesz zacząć rozumieć rzeczy, o których nigdy wcześniej nawet nie pomyślałeś.

Łono natury

Wszystko to, co każdy z Twoich pięciu zmysłów może zaczerpnąć z natury, może pomóc Ci osiągnąć stan medytacji. I możesz użyć tego stanu, aby oczyścić swój umysł, zredukować poziom swego niepokoju. Ale to nie wszystko, bo jak widzieliśmy, możesz także obniżyć swój gniew i uspokoić swoje serce.

Wykonywanie ćwiczeń fizycznych na dworze może nawet stać się oazą spokoju dla Ciebie. Jej prostota i wspaniałomyślność, jej transcendencja i “efemeryczność”, jej cykle… wszystko to pomoże Ci poszerzyć twoje zrozumienie otaczającego Cię świata i zobaczyć, co jest ważne, a co tak naprawdę nieistotne.

“Nadzieja powstaje jak feniks z popiołów rozbitych snów.”
-S.A. Sachs-

Natura pomaga Ci nauczyć się wybaczać i leczyć złamane serce

I na koniec należy poruszyć jeszcze jeden temat – ostatni, choć wcale nie mniej ważny od pozostałych omówionych powyżej kwestii. Otóż wykonywanie ćwiczeń fizycznych na łonie natury przygotowuje Cię do oczyszczenia swojego umysłu z całej tej goryczy jakiej ostatnio doświadczyłeś.

Stan dobrego samopoczucia wynikający z takich ćwiczeń wraz z cudowną mocą przywracania spokoju, jaką ma natura, pomoże Ci znaleźć nowe poczucie nadziei. I w ten sposób znajdziesz w sobie zupełnie nową umiejętność, jaką jest wybaczanie. Ponieważ przebaczenie wymaga nadziei i przekonania, że istnieje lepsze miejsce z dala od bolesnej pustki, z którą mieliście do czynienia po rozpadzie Waszego związku.

Jak dowiedziałeś się z treści naszego artykułu, wykonywanie ćwiczeń fizycznych na świeżym powietrzu oczyszcza nasz umysł, łagodzi emocjonalny ból, uspokaja serce i umożliwia Ci kontynuowanie dalszej aktywności. Wynika to z tego, że nawet jeśli Twoje serce pękło, zawsze możesz poszukać najlepszego sposobu na jego naprawę. A ćwiczenia fizyczne i natura to jedna z najlepszych kombinacji do uzyskania tego właśnie efektu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.