Zdjęcia, na których zapisany jest kawałek historii

Zdjęcia, na których zapisany jest kawałek historii

Ostatnia aktualizacja: 09 sierpnia, 2017

Historia pełna jest niezwykłych momentów. Opowiada nam to, co najlepsze i to, co najgorsze, na co stać było rodzaj ludzki. Zdjęcia są sposobem na uwiecznienie chwil i zatrzymanie ich na zawsze. Z czasem wiele z nich nabiera bezcennej wartości.

To właśnie zdjęcia sprawiają, że możliwe jest obejrzenie, jacy byli wielcy tego świata, zanim stali się wielkimi. Na nich można też zobaczyć na przykład, jak wojna rzeźbi twarze tych, którzy jej doświadczyli.

Istnieją zdjęcia ważniejsze, niż pozostałe. Takie, na których uwieczniono momenty, które już więcej się nie powtórzą, jak na przykład ostatni koncert The Beatles w Londynie pod koniec lat 60. czy też budowa Wieży Eiffel’a w 1880 roku.

W dzisiejszym artykule pokażemy Ci 7 zdjęć, które stanowią kawałek historii.

Niezwykłe zdjęcia – Bill Gates w pośpiechu

Zdaje się, że współzałożyciel Microsoftu i obecnie najbogatszy człowiek na świecie miał w swoim życiu czas, kiedy to testował prędkość – i nie mamy tu na myśli prędkości wirtualnej.

Wielka miłość Billa Gates’a do szybkich samochodów zawiozła go aż do aresztu, gdzie to został zatrzymany za wykroczenie związane ze złamaniem prawa drogowego. Kaucję musiał wpłacić jego wspólnik Paul Allen.

Wtedy to właśnie stało się jasne, że można być zarazem filantropem, weganinem, rewolucyjnie genialnym informatykiem i osobą zatrzymaną przez policję.

Poniżej prezentujemy bezcenny dokument graficzny.

Bill Gates w areszcie

The Rolling Stones u zarania swojej wiecznej młodości

Jogurty “bio” są dobre dla zdrowia. Wydaje się jednak, że znacznie skuteczniejszą formułą na zachowanie wiecznej młodości jest powiedzenie: “starzy rockerzy nigdy nie umierają”.

Ta grupa młodziaków pokazała bez cienia wątpliwości, że pasja, poświęcenie się przyjemnościom i wygłupom na scenie, nawet po 50. roku życia wcale nie szkodzi i nie wyrządza krzywdy.

The Rolling Stones

“Ojciec Chrzestny”, kwestia stylu

Możesz próbować i usiłować mieć klasę i styl, ale z samych prób nic nie wyjdzie. Jeżeli Ci wyjdzie, pojawisz się na wielu okładkach i zdobędziesz całe mnóstwo obserwujących na Instagramie.

Na poniższym zdjęciu widzimy damę i dżentelmena, którzy emanują wręcz elegancją, nawet poza kulisami.

Ojciec chrzestny

Nie musisz wierzyć w Boga, żeby przydarzył Ci się cud

Nawet jeśli nie wierzysz w Boga, w Twoim życiu mogą wydarzyć się prawdziwe cuda. Na poniższym zdjęciu widać Stephena Hawkinga w dniu swojego ślubu. Ten brytyjski geniusz już miał wydany na siebie przez lekarzy wyrok śmierci.

Nadal jednak miał do rozwiązania kilka “małych” kwestii, takich jak na przykład czarne dziury czy pochodzenie czasu.

Zdaje się, że cud, który przydarzył się temu brytyjskiemu geniuszowi miał miejsce między innymi dzięki niestrudzonym wysiłkom jego żony, Jane Wilde a także dzięki postępowi nauki.

To właśnie dzięki temu jego ciężka, neuromotoryczna choroba nie zakończyła jego życia w krótkim czasie, choć zniszczenia w ciele były tak ogromne, że całkowicie uniemożliwiły mu poruszanie się.

Poczucie humoru naukowca oraz jego ciągły wkład w świat nauki czynią z niego ogromny przykład walki z chorobą i z niesprzyjającymi okolicznościami dla nas wszystkich. To właśnie dlatego nie wywołuje on u nas współczucia, ale raczej podziw i zachwyt.

Aby dotrzeć do celu najpierw zbuduj mosty

Golden Gate to najsłynniejszy most San Francisco, łącząc dwie części tego wielkiego miasta. Budowa mostu była największym przedsięwzięciem inżynierii swojej epoki lat 30.

Ten niezbędny element tak wielu filmów i miejsce wręcz kultowe, które przyciągnęło nie tylko bezlik turystów, ale też ponad 1600 samobójców. Dlatego też w 2014 roku zdecydowano się zbudować pod mostem ochronną siatkę, która zakończy tę smutną – i groteskową – tendencję.

Za kimś jak Marylin Monroe ukrywał się ktoś jak Kennedy

Marylin Monroe to  prawdopodobnie jedna z najsłynniejszych kobiet na świecie. Wiele osób usiłowało przypiąć jej łatkę kobiety uprzedmiotowionej, ale jej historia i jej intelektualny bunt przeciw narzucanym stereotypom tylko dodaje jej tajemniczości.

Sprawia to, że chcemy poznać tajemnice tej niezwykłej kobiety. Niektórzy nawet przypisują jej inteligencję większą, niż ta Einsteina.

Była doskonałą aktorką, ale znacznie bardziej znana stała się dzięki swojej niezwykłej urodzie i licznym, płomiennym romansom, między innymi z John’em Kennedy’m. Patrząc na jej zdjęcie śmiało można powiedzieć, że była największą bohaterką swojej własnej historii.

Szkoda, że doceniamy to dopiero po czasie…

Marylin Monroe

Żegnamy się z Hachiko, ale nigdy go nie zapomnimy

Ostatnim ze zdjęć, jakie chcemy pokazać w tym artykule jest zdjęcie psa. Nie jest to jednak pierwszy lepszy pies, ale bohater historii, która wyciska łzy z oczu wielu ludzi. O tym zwierzęciu powstał nawet film i książki.

Wiele jednak można wyczytać z tego zdjęcia.

Hachiko

Historia tego psa i jego właściciela zdają się poruszać serca osób na całym świecie.

Takie właśnie są zdjęcia: chwytają ulotne chwile, by wywoływać niezapomniane emocje.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.