Marylin Monroe i jej 10 inspirujących cytatów

Marylin Monroe i jej 10 inspirujących cytatów

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Mimo iż Marylin Monroe zawsze grała rolę słodkiej idiotki i naiwnej blondynki, wszyscy wiemy, że była prawdziwie inteligentną kobietą. Mówi się, że zawsze brała ze sobą w podróż walizkę pełną książek i jej osobista biblioteczka liczyła przeszło 400 intelektualnych książek, ukazując jej wspaniały gust literacki. Poznaj 10 inspirujących cytatów Marylin Monroe.

Marylin Monroe – inteligentna kobieta

Niektóre źródła podają, że Marylin Monroe miała ponadprzeciętne IQ w wysokości 165, co jest wynikiem wyższym niż 160 Alberta Einsteina i 152 Stephena Hawkinga.

Ale być może najlepszym świadectwem inteligencji Marylin Monroe są słowa, które nam zostawiła.

“Nie przeszkadza mi życie w świecie mężczyzn, jeśli tylko mogę w nim być kobietą.”

Te słowa rozbrzmiewają nawet dziś, kiedy kobiety nadal walczą z dyskryminacją płciową szczególnie w miejscach pracy.

“Lepiej jest być nieszczęśliwą i samotną, niż nieszczęśliwą u boku kogoś.”

Normy społeczeństwa dyktują nam że “normalne”, lub “idealne” jest posiadanie partnera. W rzeczywistości, wiele ludzi potrzebuje czasu z samym sobą, by móc nad sobą pracować.

“Mężczyzna musi stymulować samopoczucie i ducha kobiety, by czynić seks interesującym. Prawdziwy kochanek, to mężczyzna, która może elektryzować się samym dotykiem głowy, lub uśmiechem oraz spojrzeniem.”

Marylin Monroe

Mężczyźni – zadanie dla Was

Kolejny inteligentny cytat dedykowany szczególnie mężczyznom. Kobiety mogą cieszyć się seksem znacznie bardziej, kiedy mężczyzna wie jak ją podejść i zwraca uwagę na drobne szczegóły.

“Ludzie zaczęli mówić, że jestem lesbijką. Uśmiechałam się. Nie ma złego seksu, jeśli jest w nim miłość.”

Po raz kolejny Marilyn pokazuje nam, że była nowoczesną kobietą, bez uprzedzeń. Naprawdę, co złego jest z jakąkolwiek orientacją seksualną?

“Psy nigdy mnie nie gryzły – tylko ludzie to robili.”

W dzisiejszym świecie, z tak wieloma toksycznymi ludźmi, ten cytat mówi sam przez siebie.

“Sukces powoduje, że tak wiele ludzi cię nienawidzi. Chciałabym, żeby tak nie było. Cudownie byłoby móc cieszyć się sukcesem nie widząc tych zazdrosnych oczu dookoła ciebie.”

Te słowa są takie prawdziwe. To taka szkoda, że ludzie często nie wspierają sukcesów innych ludzi.

Przeczytaj też: Poczucie własnej wartości – dlaczego jest aż ważne?

“Miłość nie musi być doskonała, wystarczy że będzie prawdziwa.”

Czasami wymagamy zbyt wiele od miłości. Ta nigdy nie może być doskonała, ponieważ my sami tacy nie jesteśmy. Ważne jest, aby osoba którą mamy u swojego boku prawdziwie nas kochała.

“Nie przechwalaj się, że byłeś pierwszym który zagościł w moim sercu, bo nie byłeś wystarczająco sprytny, by być tym ostatnim.”

Pierwsza osoba, która zajmie twoje serce pozostanie w twojej pamięci na zawsze, ale osoba która będzie tą ostatnią – ta z którą czujesz, że szukałeś jej przez całe życie – jest tą prawdziwie jedyną wybraną.

“Szczęście jest samo w sobie, nie u boku kogoś.”

Kobieta

Każdy z nas musi odnaleźć szczęście w samym sobie. Nie możemy odnajdować go w jakiejś rzeczy lub osobie. Najważniejsze jest kochanie siebie i bycie szczęśliwym ze względu na to co się ma oraz to kim się jest.

“Kobieta, która o nic nie prosi na nic nie zasługuje.”

Jeśli w swoim życiu znajdziesz taką kobietę to nie pozwól jej odejść… ponieważ ona naprawdę jest tego warta!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.