Wybaczenie - 7 zdań, które pomogą Ci je odnaleźć

Wybaczenie - 7 zdań, które pomogą Ci je odnaleźć

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca, 2018

Wybaczenie jest aktem litości, ale przede wszystkim jest wyzwoleniem. Wyzwoleniem dla tych, którzy je otrzymują, ale przede wszystkim dla tych, którzy je dają. To ćwiczenie hojności jest niezbędne do utrzymania stabilności emocjonalnej, do zamknięcia starych rozdziałów i otworzenia nowych.

Bardzo trudno jest żyć w pokoju, gdy w naszej duszy skrywamy złość i wyrzuty, dlatego w tym artykule zaprezentujemy niektóre zwroty, które pomogą odnaleźć wybaczenie w naszych sercach.

W wielu przypadkach nie jest łatwo wybaczyć osobie, która nas skrzywdziła, zwłaszcza gdy nasze serce woła o zemstę lub nasze działania mogą wzmocnić tę niechęć. Może być to jeszcze trudniejsze, gdy zranił nas ktoś, kogo kochamy lub bardzo szanujemy. Dlatego, jak mówiliśmy, wybaczenie jest aktem hojności, rozpoczęciem dialogu z samym sobą, twarzą w twarz.

Wybaczenie jest aktem, który pojawia się w wyniku procesu pojednania. To implikuje nowy początek, który oznacza, że ​​nie powinniśmy wracać do zachowań, które doprowadziły do wcześniejszej ​​zniewagi. W każdym razie warto spróbować. Dla siebie i dla innych. Przedstawiamy 7 zdań, które pomogą Ci wybaczyć.

Wybaczenie nie jest łatwe

Jedno z wyrażeń, które pomogą Ci wybaczyć jest autorstwa Benjamina Franklina. Mówi: Trzy najtrudniejsze rzeczy na tym świecie to: zachowanie tajemnicy, wybaczenie krzywdy i dobre wykorzystanie czasu.”

Przebaczenie nigdy nie jest łatwe ani dla jednej, ani drugiej strony. W obu przypadkach wymaga odwagi. Tego, kto prosi o wybaczenie, ponieważ musi uznać swój błąd i zobowiązać się, że go więcej nie powtórzy. Tego, kto przebacza, ponieważ wymaga to szlachetności, wielkoduszności i zrozumienia słabości innych.

para trzymająca się za ręce

Zdania, które pomogą Ci wybaczyć

Mahatma Gandhi zapisał wiele zwrotów, które pomogą Ci wybaczyć. Przebaczenie było podstawą całej jego życiowej filozofii. Jedno z tych zdań mówi: “Przebaczenie jest cechą odważnych. Tylko ten, kto jest wystarczająco silny, by wybaczyć obrazę, wie, jak kochać. “

Gandhi łączył przebaczenie z miłością. Ponieważ zarówno do miłości jak i do przebaczenia potrzebujemy siły. Podobnie Marcin Luter King, który powiedział: “Kto nie jest w stanie wybaczyć, nie jest zdolny do miłości”. W miłości zawsze jest miejsce na przebaczenie, a w przebaczeniu zawsze jest miejsce na miłość.

Wybaczenie to błogosławieństwo

William Shakespeare oferuje nam wizję przebaczenia, która pokazuje jego zakres. Nie tylko służy temu, kto je otrzymuje, ale także temu, kto je daje. Jedno ze zdań jego autorstwa mówi: “Wybaczenie upada jak delikatny deszcz z nieba na ziemię. Jest dwukrotnie błogosławiony; błogosławi tego, który daje, i tego, który przyjmuje”.

latające ptaki

Przebaczając, każdy, kto jest w stanie zapomnieć o wyrządzonej szkodzi staje się większy. Potrafi wznieść się ponad obrazę i szukać pokoju z drugą osobą. Ten, któremu przebaczono, otrzymuje tę korzyść, ale nie bezinteresownie. Również rośnie, uznając swój błąd i przyznając, że jego zachowanie było nie do zaakceptowania.

Potrzeba wybaczenia

Jednym z najważniejszych powodów, by wybaczyć jest fakt, że wszyscy ludzie popełniają błędy. To właśnie przypomina nam jedno ze zdań autorstwa Jacinto Benavente: “Wybaczenia uczymy się tylko wtedy, kiedy my sami potrzebowaliśmy, by nam wybaczono”. Jesteśmy ludźmi i, prędzej czy później, wszyscy potrzebujemy przebaczenia.

Z drugiej strony są też tacy, którzy niepotrzebnie się obwiniają i zamartwiają, gdy popełniają błąd. Ci, którzy czują się skazani na wieczne przepraszanie za wszystko, co robią. Pod tym względem Konfucjusz mówi: “Przebacz wszystko tym, którzy nie wybaczają sobie samym”. Zwrot, który wzywa do wielkoduszności.

Ten, który wybacza znajduje spokój

Demián Bucay przypomina nam także o wielkiej korzyści, jaką otrzymują ci, którzy wybaczają. Jedna z jego refleksji przypomina: “Po obrazie sposobem na odzyskanie spokoju, wolności i równowagi psychicznej jest przebaczenie. Tylko w ten sposób zagoimy naszą ranę i zapobiegniemy paraliżującej nas niechęci.”

kobieta na polu

Ostatnie zdanie jest kluczowe w jego stwierdzeniach. Wyrzuty mają ogromną siłę i żywią się same. Kiedy są bardzo intensywne i trwają długi czas, w końcu mogą nas sparaliżować. Ograniczą w ten sposób nasze życie emocjonalnego i postęp.

Dobrze jest mieć pod ręką te zwroty, które mogą pomóc Ci wybaczyć. Przebaczenie wyzwala i wzmacnia. Ważne jest, aby wyszło z naszego serca i było szczere. Nie jest to prosty rytuał eliminujący poczucie winy, ale ponowne przemyślenie, które powinno doprowadzić do wzrostu wszystkich zaangażowanych osób.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.