Odmień swoje życie w cztery tygodnie

Odmień swoje życie w cztery tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 30 marca, 2017

Nikt z nas nie chce żyć w świecie, gdzie czuje się unieruchomiony i nieszczęśliwy. Czasem jednak nasza codzienność sprawia, że tracimy rozeznanie w tym co robimy i nie wiemy już czy robimy to właściwie, czy nie. Pospieszne i mechaniczne życie ma swoje konsekwencje. Jedną z nich jest niepoświęcanie uwagi życiu jako takiemu. Odmień swoje nawyki już dziś i zacznij żyć pełną piersią! Odmień w cztery tygodnie.

“Twoje ciało to świątynia natury i boskiego ducha. Utrzymuj je w zdrowiu. Szanuj je, badaj i gódź się na jego prawa.”

-Henry F. Amiel-

Dziś proponuję ci wykonanie pierwszego kroku w kierunku nowego życia, w którym słowa “przyjemność” i “jakość” sterują twoją codziennością. Podążaj za tymi podstawowymi, prostymi krokami i w pozytywny sposób odmień swoje życie w zaledwie cztery tygodnie.

Odmień swoje życie, tydzień pierwszy: pracuj nad nawykami i zdrowiem fizycznym

Wstawaj wcześnie rano, około godziny 6. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać dodatkowy czas, którego nigdy wcześniej nie miałeś. Poświęć go na zaległe zadania i czekające zobowiązania jeszcze przed rozpoczęciem dnia.

Przestrzegaj lekkiej i zdrowej diety. Jeśli chcesz wprowadzić prawdziwe zmiany w swoim życiu, to będziesz potrzebował mnóstwa energii. To bardzo ważne, aby ciągle wsłuchiwać się w to co mówi twoje ciało. Dzięki temu będziesz mógł określać osiągalne cele i wyeliminować toksyny ze swojej diety. Spożywanie zdrowych, lekkich i atrakcyjnych posiłków pomoże twojemu ciału w tym procesie.

Ćwicz. To jeden z najbardziej polecanych nawyków. Ruch pomaga ci utrzymać ciało w zdrowiu. Chodzi tu zarówno o kondycję fizyczną, jak i zdrowie wewnętrzne. Ruszając się uzdrowisz i zrównoważysz swój umysł. Dlatego, aby naprawdę obudzić się do życia, twoje ciało potrzebuje ruchu.

Sznurówka

Tydzień drugi: oczyść swoje środowisko

Oczyść przestrzeń wokół siebie. Usuń z niej wszystko, co nie przydaje ci się w codziennym życiu. Nie zostawiaj przy sobie rzeczy, które są dla ciebie fizycznymi przeszkodami, lub które utrudniają ci codzienne funkcjonowanie. Nauka odcinania się od przeszłości jest nieodzowna.

Pozbądź się tego, czego już dłużej nie potrzebujesz. Na tym etapie warto spróbować rozwiązać kwestie ludzi, których towarzystwo negatywnie na ciebie wpływa.

Tydzień trzeci: uporządkuj swoje cele i marzenia

Zorganizuj swoje plany. Stwórz listę i podążaj za nią. Jeśli masz listę z zeszłego tygodnia, a na niej wciąż znajdują się nieskończone zadania, to przeanalizuj ją i sprawdź co jeszcze musisz zrobić. Pracuj nad rzeczami związanymi z twoimi marzeniami i celami.

Trzymaj się twoich dziennych planów. Przed pójściem spać stwórz nowy plan na nadchodzący dzień. Nie przejmuj się jeśli jest zbyt prosty lub za bardzo rozbudowany. Najważniejszym elementem tego kroku jest stworzenie planu i dodatkowe zwiększanie swojej motywacji. Zadaj sobie następujące pytania: czy jestem na dobrej drodze aby wykonać cel? Czy podoba mi się to dokąd zmierzam poprzez swoje cele?

“Urodziłem się na nowo, kiedy moja dusza i ciało zakochały się w sobie i wzięły ślub.”

-Khalil Gibran-

Pamiętnik

Tydzień czwarty: poszerz swoją strefę komfortu

Odważ się żyć inaczej. Spójrz na coś co stanowi element twojej codzienności i zadaj sobie następujące pytanie: Co mógłbym robić w tej chwili inaczej? Wprowadź w swoje życie nawyk eksperymentowania i próbowania nowych rzeczy. Dzięki temu twoja codzienna egzystencja będzie czymś więcej niż zestawem czynności z brakiem motywacji.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Odmień swoje życie i wprowadź w nie wyżej opisane nawyki. Jeśli będziesz stosować je każdego dnia to stopniowo będziesz poszerzać swoją strefę komfortu. Rzucaj sobie jeszcze większe wyzwanie, aby wyjść poza nią. Staw czoła swoim lękom i pokonaj każdy z nich z osobna.

Wypoczynek jest konieczny. To pięta achillesowa życia wielu z nas. Nauczyłem się, że odpoczynek i umiejętność odcięcia się od rzeczywistości raz na jakiś czas jest niezbędna, jeśli chcesz żyć pełną życia.

Zachęcam cię do wprowadzenia tych prostych nawyków do twojego codziennego życia. Odmień je i pozwól sobie w spokoju spełniać swoje cele i marzenia. W zaledwie cztery tygodnie zaczniesz formować swoją drogę do lepszej przyszłości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.