Jestem silna dziś, gdyż kiedyś byłam słaba

Jestem silna dziś, gdyż kiedyś byłam słaba

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Jestem silna dziś, ponieważ kiedyś byłam słaba, trzymam gardę, ponieważ zostałam zdradzona, śmieję się, gdyż wcześniej byłam smutna i żyję teraźniejszością ponieważ przyszłość jest niepewna.

Sięgnęłam dna i poczułam twardą ziemię pod nogami. Życie mnie nie oszczędzało. Byłam, jestem i będę wrażliwą osobą. Zostałam prawdziwie zraniona. Moje serce pękło przez niesprawiedliwość i zdradę. Zdołałam uniknąć bardzo niewielu ciosów, jakie padły w moim kierunku.

Cierpię z powodu lęków i beznadziei tak bardzo, że nie pozostało mi nic innego, jak tylko stawić im czoła. Nie pozwoliłam cierpieniu przejąć kontroli nad moim życiem ale wciąż z trudem przychodzi mi uwolnienie się od ciężaru, który powoduje emocjonalne zachwianie, przez które przeszłam.

Urosłam ponad to, dlatego też stoi przed wami silna osoba, która miała i będzie mieć momenty słabości. Nie mogę od nich uciec i jestem gotowa dzielnie zaakceptować co niesie dla mnie przyszłość.

Jestem silna – dzięki czemu?

Zrozumiałam, że możemy się wiele nauczyć w obliczu trudnych momentów. Nie możemy powrócić do pierwszej strony książki i zrobić wszystkiego od nowa, dlatego też ważne jest by odrodzić się i kontynuować pisanie naszej historii.

krolewna-sniezka

Łzy leczą duszę

Po prostu pozwól mi być słabą i płakać dziś, a jutro będę znów silna. Czasem musimy popłakać i sami nie wiemy dlaczego. Mamy zwyczaj powstrzymywać nasze łzy lękając się, co mogą pomyśleć sobie inni lub zwyczajnie dlatego, że wydaje nam się, iż płacz czyni nas słabszymi. Jednakże poprzez płacz jesteśmy w stanie wyrazić co kryje się w naszych sercach.

Czasami ludzie płaczą, nie dlatego, że są słabi ale ponieważ spędzają oni zbyt dużo czasu na bycie silnymi i wykańcza ich to.

Generalnie, gdy potrzebujemy sobie popłakać, dobrze jest to zrobić, ponieważ w pewien sposób pomoże nam to wyładować lęki, wymuszone przez nasze problemy.

lzy

Wyciąganie nauki z nieszczęścia


“Zacząłem pragnąć rozpocząć życie ponownie, kiedy odkryłem, że moje życie może nabrać jakiegokolwiek znaczenia, jakiego tylko zapragnę.”

Paulo Coelho


Życie  jest ścieżką usłaną zarówno kwiatami, jak i kamieniami. Dobre i złe momenty pojawiają się w nim po to, byśmy uczynili z nimi co musimy. Nasza osobowość musi być silna, byśmy mogli zaakceptować to, czego się uczymy, przetrwać życiowe sztormy i uwolnić się od żalu i bólu: oto czym jest odporność.

Przeczytaj też: Ból – czego nie nauczysz się o nim od innych

Gdy stajemy w obliczu nieszczęścia, coś zmusza nas samych do rozwoju. To coś, co osoby, które wiele wycierpiały, dobrze znają, ponieważ po przezwyciężeniu ciężkich czasów, nasze limity i możliwości stają się dla nas bardziej zrozumiałe.

Na tym polega różnica pomiędzy szkołą a życiem. W szkole, najpierw otrzymuje się lekcję, a następnie jest się z niej testowanym. W życiu, najpierw odbywa się test, z którego później wyciąga się lekcję.

kobieca-twarz

Złe momenty w życiu są oczywiste; to tych dobrych musisz szukać.

Nikt nie może wrócić i rozpocząć od nowa, ale każdy może zacząć teraz i stworzyć nowe zakończenie.

Wszystko w życiu jest tymczasowe, więc ciesz się tym co dobre, gdyż nie będzie to trwało wiecznie. A  jeśli sprawy pójdą nie tak, nie martw się, ponieważ również nie będzie trwało wiecznie. Niepowodzenia i cierpienie są częścią życia codziennego, więc musimy być otwarci na czerpanie nauki z bólu, ponieważ nie jesteśmy w stanie go uniknąć, nawet jeśli tego pragniemy.

Ludzie mówią, że ból odchodzi gdy tylko czegoś się z niego nauczymy, chociaż fizyczne i psychiczne blizny pozostają. To nie prawda, że ludzie, którzy cierpieli, pokonali swoje lęki i cierpienia, nauczyli się oni jedynie, że nie można zaleczyć ran, których się nie rozpoznało.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.