Umysł - jak okiełznać jego siłę w 6 krokach

Umysł - jak okiełznać jego siłę w 6 krokach

Ostatnia aktualizacja: 15 października, 2017

Niektórzy ludzie przejmują się, aby utrzymać ciało w jak najlepszej kondycji zapominając o tym, że ich umysł również wymaga uwagi. To bardzo nieproduktywne podejście, bowiem to umysł jest często źródłem porażki, jeśli chodzi o ćwiczenia czy diety. 

Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, by okiełznać siłę umysłu to pamiętanie o jego istnieniu.

Nie chodzi o odprawianie czarów czy nadprzyrodzone moce. To po prostu wprowadzenie pewnych nawyków, które pomagają Ci kontrolować funkcje, jakie posiada umysł; swoje zachowania, emocje oraz myśli. A jak to osiągnąć? Oto kilka działań, które możesz wcielić w życie, aby zachować czysty oraz silny umysł.

1. Skieruj energię na swój cel

Jeśli podczas planowania pojawiają się pewne niespodziewane wydarzenia czy przeszkody, które są poza Twoim zasięgiem, nie marnuj swojej energii na przeklinanie losu czy tych, którzy go sprowokowali.

Lepiej przygotować umysł, by zachował pozytywne nastawienie. Możesz kontrolować swoje podejście do świata i zależy to wyłącznie od Ciebie.

2. Kontroluj ośrodek swoich emocji

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które narzekają na swój kiepski humor, gniew czy smutek, ponieważ “ktoś” wyprowadził ich z równowagi, wtedy masz kłopoty. Prawdziwie silny umysł nie ulega dominacji innych. Wie jak kontrolować własne emocje i nie może być zdominowany przez innych.

3. Pamiętaj, że nie jesteś “wszechmogący”

Zadowalanie wszystkich nie jest możliwe. Najprawdopodobniej większość ludzi Cię lubi, jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto nie będzie czuć się dobrze w Twoim towarzystwie. Ale to nie Twój problem.

Silny umysł potrafi powiedzieć “nie” kiedy wymagają tego okoliczności oraz rozmawiać z kimkolwiek bez przymusu bycia serdecznym.

Umysł

4. Bycie elastycznym utrzymuje umysł w dobrym stanie

Mentalna nieugiętość powinna być tylko dla tych pełnych uprzedzeń. Witaj z otwartym sercem wszystkie zmiany, które nie zaszkodzą Twojej integralności, a które wprowadzą coś pozytywnego do Twojego życia. W końcu życie to ewolucja od samego początku.

Rozumienie, że zmiany są często nieuniknione, pomaga umysłowi szybko się adaptować.

5. Ciesz się ze swoich osiągnięć oraz świętuj sukcesy innych

Jeżeli miewałeś problemy w przeszłości, przestań “karmić” pamięć wszystkimi tymi nieprzyjemnymi doświadczeniami i po prostu zastanów się nad tym co sprawia, że rozwijasz się jako człowiek. Osoba z silnym umysłem bierze odpowiedzialność za swoje życie i wie nie zawsze jest one usłane różami.

Mimo wszystko, silny umysł wie, że każde doświadczenie, dobre czy złe, przynosi nam niejedną lekcję.

6. Pamiętaj pozytywną przeszłość oraz planuj przyszłość

Jak tylko będziesz w stanie opanować swój umysł i wprowadzisz w swoje życie wewnętrzne więcej harmonii, najprawdopodobniej nie będziesz już się tak kurczowo trzymać przeszłości.

Wręcz przeciwnie. Wiesz, że najlepszym sposobem na wykorzystanie czasu jest planowanie przyszłości, ze znajomością ryzyka jakie niosą pewne decyzje oraz możliwością dokonywania wyborów.

Ujarzmienie siły umysłu to wybór, i tylko Ty jesteś w stanie go podjąć. Zdominuj go i nie pozwól, aby ktoś inny zrobił to za Ciebie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.