Pasja w życiu – czy masz swoją?

Pasja w życiu – czy masz swoją?

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Pasja jest jedną z najbardziej intensywnych emocji, jaką możemy poczuć w naszym życiu. Jest to kulminacja ognia w duszy przekładającego się na sukces w życiu. Pasja występuje w swojej najbardziej intensywnej postaci wtedy, kiedy poświęcamy się w pełni czemuś, co naprawdę kochamy i uważamy za najważniejszy aspekt naszego życia.


Aby dowiedzieć się, czy pasja znalazła sobie swoje miejsce w naszym życiu, powinniśmy zastanowić się, czy mamy coś, w co wkładamy całe swoje ja. Czy myślimy o tym w każdej wolnej chwili i czy boleśnie odczuwamy upływ każdej sekundy podczas realizowania naszej prawdziwej pasji?

Dzisiaj zamierzamy omówić nieco szerzej to, czym jest pasja i jak wpływa ona na nasze życie. Zastanowimy się, czy i jak możemy dzięki niej udoskonalić swoje doświadczenie i rozwój osobisty. Zaledwie kilka osób zdecydowało się poświęcić swój czas na analizę własnych wewnętrznych uczuć w celu znalezienia tego, co tak naprawdę sprawia, że żyją i daje im impuls na każdy kolejny dzień.

Serce w piasku

Podobnie jak w przypadku prac twórczych, zacząć musimy od stwierdzenia, że nieprawdą jest to, że pasja nie jest elementem w życiu każdego z nas ma. Jest to nieprawda. Pasja po prostu niekiedy pozostaje uśpiona, nie udało się nam jej odkryć lub po prostu nie poświęcamy jej odpowiednio dużo czasu. Ale bez wątpienia tkwi głęboko w każdym z nas.

Dlaczego pasja w życiu jest tak ważna?

Możemy Was zapewnić, że życie, w którym zabrakło bez pasji nie pozwala nam w pełni rozwinąć naszego rzeczywistego potencjału, z którym weszliśmy w ten świat. Nie ma większej nagrody niż skuteczna walka zakończona zdobyciem tego, co jest dla nas najważniejsze.

Jeśli zdecydujesz się podjąć ryzyko i dać z siebie to, najlepsze wobec wszystkich tych rzeczy, czynności i ludzi, których kochasz, to dopiero wtedy będziesz w stanie poznać prawdziwe znaczenie słowa „pasja”.

Możesz także w ten sposób dowiedzieć się, że każdy z nas ma swoją własną pasję, często jedyną i niepowtarzalną. Wybierz dla siebie tę, co do której czujesz pewność i która pozwala Ci rozwinąć skrzydła. Jesteś jedyną osobą, która jest odpowiedzialna za kształtowanie własnych uczuć i masz pełną władzę nad nimi.

To Ty decydujesz, jak chcesz żyć i jak zamierzać „czuć” swoje życie – niezależnie od tego, co możesz w tej chwili myśleć, to jednak zależy ono całkowicie od ciebie.

klocki

Jeśli chcesz poczuć, czym może być prawdziwa pasja lub chcesz ją odkryć u siebie, to powinieneś przeanalizować swoje codziennie zajęcia oraz marzenia. W tym celu zapraszamy do zapoznania się z zaprezentowanym poniżej zestawem krótkich pięciu ćwiczeń:

  1. Wypisz listę 15 rzeczy, które Cię pasjonują: to, co lubisz najbardziej, to, co jest najbardziej wyjątkowe dla Ciebie lub co stanowi w Twoim wypadku warunek konieczny do szczęścia w życiu.
  2. Teraz wybierz spośród tych 15 pozycji trzy, które najbardziej do Ciebie przemawiają.
  3. Wypisz 4 lub 5 uczuć, które najlepiej opisują to, co się z Tobą dzieje w przypadku realizowania każdej z tych 3 ulubionych rzeczy.
  4. Zanotuj negatywne myśli, które mogłyby uniemożliwić Ci przeniesienie swoich pasji do codziennej rzeczywistości.
  5. Pomyśl o tym, jak pasja mogłaby się zamienić w coś, co może Ci pomóc osiągnąć sukces w życiu zawodowym lub prywatnym, pamiętając, że pasja i sukces mają wspólne korzenie, a różnią się jedynie sposobem realizacji.

Dziel się pasją z innymi!

Jednym ze sposobów, aby pasja łatwiej znalazła drogę do swojego życia jest zbliżenie się do ludzi, którzy podzielają Twoje zainteresowania i z którymi możesz wspólnie robić to, co uwielbiasz. Kiedy będziesz się trzymać się razem z nimi, będziesz mógł rozwijać swój potencjał i cieszyć się bardziej intensywnymi przeżyciami.

Na szczęście pasja jest zaraźliwa – zapewne wiele razy słyszałeś to stwierdzenie i jest ono w pełni prawdziwe.

Łatwo jest stwierdzić, czy ktoś jest pasjonatem: potrafi on mówić bez końca o swojej pasji. Gdy tylko może dzielić się z nią z innymi, to jego dusza wypełnia się miłością i światłem. Mamy nadzieję, że uda Ci się poczuć taki sam efekt.

Ale co to znaczy żyć z pasją?

Odpowiedź leży w przeżywaniu każdej chwili swojego życia, ciesząc się z intensywnością, z jaką będziesz żył aż do ostatniego dnia. W ten właśnie sposób objawia się prawdziwa pasja.

Żyć z pasją oznacza, że żyjesz za pomocą wszystkich swoich zmysłów i pozostajesz w pełni świadomy swojej własnej rzeczywistości, która pozwala Ci osiągnąć wewnętrzne spełnienie. W ten sposób będziesz w stanie rozwijać swoją osobistą “magię”.

Aby to zrobić, wykorzystaj do pomocy swojego najsilniejszego sojusznika, jakim jest inteligencja emocjonalna. Pozwala nam ona przełamać bariery stworzone przez liczne nasze obawy i fałszywie postrzegane ograniczenia, dając nam w zamian wiele narzędzi, które pozwalają wprowadzić do naszego życia pasję.

Fikołek

Nauczyć się żyć z pasją jest w pełni realnym i osiągalnym marzeniem dla wszystkich z nas. Zachęcamy do śmielszego rozkoszowania się swobodą, przełamywania swoich barier, podejmowania nowych wyzwań i rozpoczynania każdego dnia jako nowej przygody. Pasja to nieustanne próbowanie nowych rzeczy, cieszenie się każdym kolejnym dniem, życie na zasadzie tu i teraz i stały rozwój osobisty.

A co najważniejsze, znalezienie w swoim życiu miejsca także na miłość i dzielenie się swoją miłością z innymi osobami.

Grafika opublikowana dzięki uprzejmości De Visu


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.