Ludzie prawdziwie dobrzy to rzadki klejnot

Ludzie prawdziwie dobrzy to rzadki klejnot

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

To ci ludzie, którzy cię ściskają i na powrót składają cię w całość. To z nimi przeszedłeś przez życie. Ci którzy pokazali ci, że świat jest wspaniałym miejscem do życia. Przede wszystkim dobrzy ludzie, to ci, którzy dają ci motywację każdego dnia by starać się dać z siebie wszystko i być szczęśliwym.

Ludzie prawdziwie dobrzy – tak ich niewielu…

Nie są przytłaczający, ani protekcjonalni, ale po prostu cierpliwi. Ich cierpliwość daje wolność ludziom dookoła siebie i pozwala im być sobą.

“Żaden akt dobroci, nieważne jak mały, nigdy nie idzie na marne.”

-Ezop-

Sztuka dobroci to rzadki towar. Masz szczęście, gdy odnajdziesz tych ludzi, którzy nie są zniszczeni przez społeczeństwo oraz którzy nie skrzywdziliby muchy. Możesz ich łatwo rozpoznać, ponieważ po spotkaniu z nimi od razu stajesz się lepszą osobą – uczynili cię silniejszym i wzbogacili twoją osobowość.

Ludzie - przyjaciele

Autentyczna dobroć oznacza posiadanie odwagi za wstawienie się za tym co słuszne

Ci ludzie mają szczególny zmysł sprawiedliwości i tego co jest właściwe. Ich słowa zawsze dają nadzieję i jeśli wypowiadają się na jakiś temat, dadzą ci życiową lekcję.

Są szlachetnymi ludźmi, którzy wychodzą poza i ponad moralne zobowiązania i zawsze dają pomocną dłoń. Robią to co słuszne, nawet gdy nikt nie patrzy i to czyni ich cennymi.

Bycie dobrą osobą, jest jedną z największych wartości jakie możemy chcieć osiągnąć. Jest wrodzona u niektórych ludzi i tylko nieliczni szczęściarze mają na tyle czułości by być wrażliwymi na cierpienie innych i zdolność pomocy. Pozytywną stroną jest wiadomość, że wszyscy możemy być dobrymi, szlachetnymi ludźmi.

Przeczytaj też: Piękno jest tym, co znajduje się wewnątrz nas

To ta szczególna wrażliwość sprawia, że ci ludzie są nieporównywalni i wyjątkowi. Istnieją też chwile, kiedy dobroć spotyka się z przyjacielskością, czyniąc tę osobą wyjątkową.

Kobieta

Dlatego zamiast próbować być innym, powinieneś starać się być dobrym, wiedząc że będąc dobrym, będziesz jednocześnie inny. Liczy się tak naprawdę ostateczny wynik. Liczy się działanie, nie zamiar.

Życie każdej osoby wpływa na tysiące innych na świecie i to co robimy dla innych ludzi, bezpośrednio wpływa na nas, dlatego tak ważne jest skorzystanie z tego powielającego się efektu.

Zajrzyj też: Kochać siebie, by móc pokochać innych

Dobrzy ludzie – skarb

Ci ludzie są ulepieni z innej gliny, niepękającej skały.

Dobrzy ludzie są mądrzy, ponieważ świadomie, czy też nie, znają prawdę: to co robimy dla innych, robimy też dla siebie.

Najlepszym sposobem na odwdzięczenie się dobrej osobie jest wdzięczność. Ci ludzie są świadomi faktu, że w taki lub inny sposób, to co wkładasz w życie, później też z niego wyciągniesz.

Ludzie

Najpiękniejsi ludzie jakich znam, to ci którzy stawili czoła życiu, jego szorstkości i niesprawiedliwości. To ci którzy czuli się narażeni i bezradni, ci którzy przeszli przez prawdziwe załamanie i dogłębne problemy.

Piękni ludzie to niekoniecznie tacy, którzy są piękni zewnętrznie, ale posiadający szczególne piękno. Piękni ludzie to ci, którzy nauczyli się wybaczać, iść naprzód i podawać pomocną dłoń, nawet jeśli stoją przed porażką, mogą docenić jej ogrom.

Dziękuję wszystkim pięknym ludziom, którzy dali nam tak wiele, bez oczekiwania czegokolwiek w zamian.

Jesteście bezcenni.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.