Zbliżająca się trzydziestka - 7 dobrych nawyków

Zbliżająca się trzydziestka - 7 dobrych nawyków

Ostatnia aktualizacja: 10 maja, 2017

Kiedy masz dwadzieścia lat, Twoje życie jest pełne ekscytujących zmian, jednak trzydziestka to prawdziwy początek dorosłości. Oto nawyki, które powinieneś sobie wyrobić, kiedy trzydziestka puka do Twych drzwi. Zagwarantują Ci sukces!

1. Trzydziestka na karku a pewność siebie

Zanim dobiegniesz tej magicznej cyfry, jaką jest trzydziestka, powinieneś pamiętać, że opinie innych wcale nie są takie ważne. Nie możesz opierać własnego szczęścia lub tego jak widzisz swoje życie na opiniach innych osób.

Czas, abyś skoncentrował się na swoim życiu oraz robił wszystko, aby otrzymać upragnione rezultaty. W końcu otaczający Cię ludzie też mają swoje życie oraz problemy, którymi musza się zająć.

2. Przebaczanie

Słaby nie potrafi przebaczyć nigdy. Przebaczanie to cecha silnego.

-Mahatma Gandhi-

Przebaczanie jest bardzo ważne. Trzydziestka na karku uświadomi Cię, że w życiu często zmierzasz się z trudnymi sytuacjami, które mogą głęboko wpłynąć na Twoje związki i życie towarzyskie. Nie oznacza to, że wcześniej nie miewałeś problemów, lecz nie bywały one tak poważne.

Ważne jest odpuścić to, co boli oraz nauczyć się jak przebaczać. To klucz to zdrowego etapu dorosłości oraz dojrzałych związków.

zazdrość

3. Odpowiedzialność

Nie możesz uciec przed odpowiedzialnością jutra, poprzez unikanie jej dzisiaj.

-Abraham Lincoln-

W większości krajów, kiedy kończysz 18 lat w świetle prawa stajesz się osobą dorosłą. Lecz to trzydziestka jest punktem zwrotnym w naszym życiu i to wtedy właśnie podejmujesz się prawdziwej odpowiedzialności.

Kiedy bierzesz odpowiedzialność za swoje czyny i ich konsekwencje, przejmujesz kontrolę nad swoim życiem.

Nie zapominaj, że odpowiedzialność dotyczy każdego najmniejszego aspektu życia: relacji z innymi, pracy, duchowości etc.

4. Oszczędność

Gospodarność to nie kwestia portfela, lecz charakteru.

-S.W. Straus-

Energia, czas i pieniądze to trzy rzeczy, jakie powinieneś zacząć oszczędzać, kiedy dogania Cię trzydziestka. Twoje życie będzie bardziej produktywne.

Świat uczy nas, że otrzymywanie rzeczy, których pragniemy w danym momencie naszego życia jest bardzo wskazane. Jednak rzeczywistość jest zwykle inna. Jeżeli wydajesz każdy grosz, który zarabiasz lub masz trudności z zasypianiem, czas to naprawić.

Chociaż to prawda, że “teraz” jest najważniejsze, przyszłość jeszcze Cię dogoni i lepiej, żebyś był na to przygotowany.

5. Właściwy osąd

Jacy są Twoi przyjaciele? Czy mają na Ciebie pozytywny wpływ lub przyjaźnisz się z nimi tylko po to, by czuć, że jesteś częścią jakiejś grupy?

Trzydziestka powinna dać Ci do myślenia jeśli chodzi o dobór przyjaciół. Potrzebujesz takich, którzy zawsze będą Cię wspierać, szczególnie w trudnych chwilach, a którzy będą uzupełnieniem tych dobrych.

Jeżeli Twoi znajomi nie wnoszą nic pozytywnego do Twojego życia, nie obawiaj się tego zaakceptować. Nie musisz totalnie zrywać znajomości, lecz również się na nich nie koncentruj. Możesz je utrzymywać, a w międzyczasie nawiązywać nowe, bardziej konstruktywne.

kobiety na trawie

6. Akceptacja

Dobre i złe rzeczy przytrafiają się każdemu. Czasami dobre rzeczy przydarzają się tym, o których nigdy nie powiedzielibyśmy, że są dobrymi ludźmi.

Istotne jest to, żebyś zrozumiał, że nikt nie konspiruje przeciwko Tobie, aby uczynić Cię nieszczęśliwym. Życie polega na akceptowaniu nieprzyjemnych rzeczy i uczeniu się jak sobie z nimi radzić.

7. Wdzięczność

Podnieśmy głowy i okażmy wdzięczność; jeśli nie dostaliśmy dzisiaj wielkiej lekcji, przynajmniej nauczyliśmy się co nieco, jeżeli niczego się nie nauczyliśmy, przynajmniej nie zachorowaliśmy, a jeśli zachorowaliśmy, przynajmniej nadal jesteśmy przy życiu: dlatego bądźmy wszyscy wdzięczni.

-Buddha-

Podczas wieku nastoletniego oraz wczesnej dorosłości, nierzadko czujemy potrzebę zdystansowania się od rodziny czy przyjaciół. To część procesu i nie ma powodu, abyś czuł się z tego powodu winny.

Lecz teraz, kiedy jesteś już dorosły, czas aby powtórnie rozważyć oraz obudować te relacje. Nie musisz ciągle spędzać z nimi czasu, lecz powinieneś coś zainwestować w te więzi. Na dłuższą metę będziesz zadowolony, że tak postąpiłeś.

Osoba, która odniosła sukces posiada nie tylko dużo pieniędzy, ale również trwałe i liczne relacje z innymi, które najprawdopodobniej pomogły jej dostać się tam, gdzie jest teraz.

Trzydziestka to naprawdę wspaniały wiek. Czy jesteś gotowy, aby w pełni przeżywać swoje życie?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.