Tony Robbins i jego 6 głębokich cytatów do przemyślenia

Tony Robbins i jego 6 głębokich cytatów do przemyślenia

Ostatnia aktualizacja: 24 marca, 2019

Od czasu do czasu świat daje nam nowy wspaniały umysł. Niektórzy z nich są liderami w dziedzinach takich jak nauka, sztuka czy muzyka. Inni to wysportowani geniusze. Wspólna cecha? Być może zawsze mieli kogoś, kto ich motywował. Dla wielu Tony Robbins i jego słowa były tym wdechem świeżego powietrza, jakiego potrzebowali.

Ten mówca i trener życia miał zaszczyt doradzać kilku bardzo ważnym osobom. Nelson Mandela, Bill Clinton, Gorbachov, André Agassi, a nawet Donald Trump zostali przekonani przez jego optymizm i pozytywne nastawienie.

Wiele cytatów z Tony’ego Robbinsa zostało wykorzystanych we wszelkiego rodzaju przemówieniach i warsztatach. Sam nauczył się od najlepszych: biznesmena, autora i mówcy Jim Rohna. Dzięki naukom Rohna, Tony Robbins ma dziś prawo do tytułu jednego z najwybitniejszych światowych autorów książek o rozwoju osobistym.

Potrzebujemy odwagi, by wprowadzić w czyn nauki Tony’ego Robbinsa. Posiadanie odwagi, by iść naprzód, jest niezbędne do osiągnięcia naszych celów. Determinacja i konsekwencja wzmocnią nas – podobnie jak płacz i wyrażanie emocji.

Tony Robbins klaszcze

Tony Robbins i jego 6 najlepszych cytatów

Ludzie nie są leniwi. Mają po prostu nieprzekonujące cele – czyli cele, które ich nie inspirują

Przez większość czasu nie doceniamy siebie. Uważamy, że nie osiągamy naszych celów, ponieważ jesteśmy leniwi, a nie jest to prawdą. To, co naprawdę się dzieje, to to, że daliśmy sobie zły cel lub boimy się go osiągnąć.

Znajdź coś, co naprawdę Cię motywuje, co inspiruje Cię każdego dnia. Kiedy to zdobędziesz, walcz o to, bez względu na to, jaką bardzo jesteś niepewny lub jak wysoka jest przeszkoda. Jeśli naprawdę tego chcesz, twoje wysiłki przyniosą Ci rezultaty.

Liderzy poświęcają 5% czasu na problem i 95% czasu na rozwiązanie.

To jedna z najtrudniejszych do wykonania kwestii, jakie poruszył Tony Robbins. Prawdziwy lider skupia się na poszukiwaniu rozwiązań, a nie na rozwodzeniu się nad problemem. Jeśli skupisz się bardziej na tym drugim, to w porządku; bądź zdeterminowany i możesz się zmienić.

Gdy następnym razem poczujesz się przytłoczony, pomyśl o możliwych rozwiązaniach. Nie dawaj problemowi więcej swoich myśli, niż to konieczne. Przede wszystkim przypomnij sobie, że to nie jest koniec świata.

“Zadaj sobie pytanie, czy to co robisz dzisiaj, zbliża Cię do miejsca, w którym chcesz być jutro”.

-Anonim-

Jakość Twojego życia jest wprost proporcjonalna do jakości Twoich relacji

Twoje szczęście opiera się na ludziach, którymi się otaczasz. Jeśli ludzie, których masz u boku są dobrej jakości, będziesz w stanie to zauważyć, ponieważ kiedy ktoś cię uszczęśliwia, Ty znajdujesz szczęście wszędzie.

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś w dobrym towarzystwie, poczujesz coś przeciwnego: rozdrażnienie, napięcie i smutek. Mamy tylko jedno życie: staraj się żyć z ludźmi, którzy są dla Ciebie dobrzy. Każdy, kto tego nie robi, ma niesprawiedliwe życie.

Tony Robbins

Kiedy jesteś wdzięczny, znika strach i pojawia się urodzaj

Bycie wdzięcznym jest cudowną cnotą. Nawet jeśli coś idzie źle, pomyśl o tym, jakie masz szczęście, że po prostu żyjesz. W twoim życiu istnieją tysiące rzeczy, za które możesz być wdzięczny. Nie skupiaj się na negatywach, tylko na pozytywach.

Twoje wybory przynoszą zarówno dobre, jak i złe rzeczy. Upewnienie się, że Twoje myśli są pozytywne. Myślenie o rzeczach, które sprawiają, że czujesz się wdzięczny, zaowocuje życiem z jeszcze większą ilością sytuacji, za które możesz być wdzięczny.

Jedynymi ludźmi bez problemów są ci na cmentarzu

Czy trawa zawsze wydaje się bardziej zielona po drugiej stronie? Cóż, ta osoba po drugiej stronie prawdopodobnie zazdrości trawie po Twojej stronie. Mamy skłonności do porównywania się do innych i myślimy, że ich życie jest doskonałe.

Każda osoba ma swoje osobiste problemy. Niektóre są gorsze, inne są lepsze, ale prawdą jest to, wszyscy mamy problemy. Nie wierz we wszystko, co widzisz w mediach społecznościowych: nawet najbogatsi i najsilniejsi mają ukryte obawy.

Twoja przeszłość nie równa się Twojej przyszłości

Nasza przeszłość nie ma znaczenia – wszystko zależy od przyszłości. Nie marnuj czasu na myślenie o swoich błędach lub o tym, co mogło być gdyby. Możesz mieć świetną przyszłość, jeśli szlifujesz swoją teraźniejszość. Na początku będzie to trudne, ale stopniowo zaczniesz żyć bardziej w teraźniejszości.

I nie trać czasu z ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz, że nie możesz czegoś robić. Ludzie, którzy nie spełnili swoich marzeń, próbują przyciągnąć innych ludzi do swojego poziomu.

Cytaty z wypowiedzi Tony’ego Robbinsa wyrażają nadzieję i wolę życia w pełni. Opierają się one na zaufaniu naszym własnym zdolnościom. Nie ma znaczenia to, co mówią inni, możemy tylko naprawdę polegać na naszych własnych wyobrażeniach. Bądź pozytywnie nastawiony. Poza ułatwianiem życia, przyniesie Ci to więcej optymizmu i radości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.