Marzenia? Nie wybaczę Ci tego, że ich nie masz.

Marzenia? Nie wybaczę Ci tego, że ich nie masz.

Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia, 2017

Nie dbam o to, czy Twoje oczy są niebieskie czy też brązowe. Nie ma znaczenia, czy Twoje włosy są koloru blond, ciemne, rude, czy masz dużo włosów na głowie, czy też jesteś całkiem łysy. To bez znaczenia. Jedyne, czego nie mogę Ci wybaczyć to tego, że nie ma u Ciebie miejsca na marzenia.

Nie mogę wybaczyć Ci tego, że stąpasz twardo stopami po ziemi i nigdy nie spoglądasz w niebo. Nie wybaczam Ci tego, że nie pozwalasz swojej wyobraźni wzbić się w górę, że nie potrafisz zagłębić się w marzenia, że po prostu nie wiesz i nie chcesz wiedzieć, jak latać w chmurach.

Osoba, która nie potrafi latać w swojej wyobraźni, zawsze będzie trzymać Cię na ziemi. Stłamsi Cię, podetnie Twoje skrzydła, zniszczy Twoje marzenia. Nie będzie Ci nawet pozwalać myśleć o chmurach, słońcu, piasku i falach. Osoba, która nie potrafi latać, której obce są jakiekolwiek marzenia po prostu nie pozwoli Ci być sobą.

“Stopy? Dlaczego miałabym ich potrzebować, skoro mam skrzydła, na których mogę latać?”
Frida Kahlo

Osoby, które wiedzą czym są marzenia i które potrafią latać na skrzydłach wyobraźni

Osoba, która wie, jak latać, bez wątpienia Cię zainspiruje, oczaruje swoją duszą i sercem. Ona sprawi, że Twoje marzenia staną się jeszcze wspanialsze, niż do tej pory.

Będziesz w stanie wszystkie swoje zmysły skupić właśnie na marzeniach. Będzie z Tobą tańczyć, szeptać Ci do ucha, pieścić skórę i myśli. Ona też sprawi, że polecisz razem z nią. To właśnie osoba, która potrafi latać i dzielić się tym darem z innymi…

Umiejętność docenienia czułości i wrażliwości

Ci, którzy wiedzą, jak sięgać po marzenia, praktycznie we wszystkim, co robią będą odnajdywać inspirację do działania. Osoba, która wie, jak latać, wprowadzi wszystkie Twoje zmysły w każdy, zupełnie nowy szczegół Twojego istnienia.

Będziesz w stanie poczuć zapach chmur, rozkoszować się pieszczotliwym dotykiem i zapachem mokrej trawy, smakować każde wypowiedziane słowo.

Tacy ludzie obserwatorami z natury, ciekawymi życia, fascynującymi się innymi osobami. Ich wrażliwość jest ekstremalna. Śmieją się, płaczą, ekscytują pięknym kwiatem lub ciepłym podmuchem wiatru.

Marzenia z otwartymi oczami

Jeśli spotkasz kogoś, kto każdego dnia snuje własne marzenia, pozwala sobie na chwile uniesień, potrafi latać na skrzydłach wyobraźni, to staraj się nawiązać z tym kimś bliższe relacje. Partnerskie, przyjacielskie, czy choćby po prostu luźne, towarzyskie. Takie osoby są naprawdę niezwykle cenne.

Łąka

Mają one wiele wspaniałych pomysłów, w wielu przypadkach przełamujących utarte schematy i stereotypy.

Marzenia wymagają wielkiej odwagi i pragnienia uczenia się, a także jeszcze większej wyobraźni i kreatywności. Ludzie, którzy wiedzą, jak latać, wizualizują teraźniejszość, przeszłość i przyszłość, a następnie łączą je, tworząc na ich podstawie swoje marzenia. A następnie do nich dążą.

Umiejętność samotnego spędzania czasu i czerpania z tego siły

Samotność to okazja, która pozwala Ci spojrzeć w każdy zakątek Twojej duszy. W ten sposób będziesz w stanie szybko dowiedzieć się, kim tak naprawdę jesteś i czego poszukujesz w życiu.

Samotność jest znakomitym towarzyszem zawsze wtedy, gdy czujemy się źle, ponieważ wywiera to na nas zdolności do leczenia samych siebie. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli ran fizycznych, ale duchowych.

Samotność pozwala nam organizować nasze własne pomysły, snuć marzenia i opracowywać plany. Jeśli nauczysz się latać w oparciu o swoją wyobraźnię, będziesz wiedział, że jest to warte wszystkich wyrzeczeń i wysiłków.

Upadanie i podnoszenie się po upadkach

Jeśli osoba, wie, jak latać, na pewno potrafi także podnieść się po upadku. Jeśli natknie się na tę samą przeszkodę, co wcześniej i znów poniesie porażkę, będzie wiedzieć, że to nie był zwykły upadek, ale świadomy wybór. Każdy z nas robi tysiące błędów, ale nie każdy się od razu zniechęca po każdym z nich.

Kobieta i motyle

Ucz się na swoich błędach. Wykorzystaj je do tego, aby dzięki nim powstały Twoje własne marzenia. Osoba, która wie jak się cenić, postrzega każdy swój błąd jako nową okazję i nauczkę na przyszłość.

“Ptak nie poleci zbyt wysoko,
jeśli będzie do tego celu wykorzystywał wyłącznie swoje własne skrzydła.”
William Blake

Zdolność do oceny ryzyka

Osoba, która latała, cieszy się z tego, że mogła doświadczyć ryzyka. Wie doskonale o tym, co może zrobić, aby uzyskać z tego jakieś korzyści. Wie także, że jeśli zacznie realizować swoje marzenia, wynik będzie naprawdę doskonały. Będzie mogła zaryzykować kochanie właśnie Ciebie, o ile jej na to pozwolisz.

A jeśli pozwolisz jej wkroczyć w Twoje życie, to będzie Cię nieustannie obdarowywać uśmiechem, pocałunkami i przytulaniem. Będzie wspierać Cię w ryzyku i nauczy Cię zarówno dawać, jak i brać. A na dodatek przekona Cię, że marzenia to nieodłączna część naszej codzienności.

Umiejętność realizowania swojej pasji

Jeśli ktoś wie, jak latać, będzie w stanie podążać za głosem serca. Będzie nieustannie realizować swoją pasję, walczyć o to, aby odkryć, co tak naprawdę chwyci ją za serce.

Gdy to już odkryje, nie przestanie dążyć do celu. Jeśli ktoś, kto wie, jak latać czuje w sobie siłę namiętności, nieprędko się zmęczy. I nigdy nie zrezygnuje. Będzie w stanie cierpieć, płakać, śmiać się i żyć pełną piersią.

Kolorowanie

Pozwoli sobie na to, aby jego czynami kierowały serce i marzenia, a nie zdrowy rozsądek. Jeśli poczuje, że jego serce bije, będzie w stanie pójść za nim na koniec świata.

To właśnie to dążenie sprawi, że u jego boku będziesz w stanie pokonać wszelkie przeciwności mocniej i szybciej. Jeśli natomiast poczuje w sercu ból, odejdzie z smutkiem, ale także i z przekonaniem.

Okazjonalna utrata poczucia czasu

Jeśli już nauczyłeś się latać na skrzydłach wyobraźni, to szybko zauważysz, że gdy snujesz swoje marzenia, to dni, godziny, minuty i sekundy zupełnie nie mają dla Ciebie znaczenia. Godzina będzie sekundą, tydzień będzie stuleciem.

Ale za każdym razem będziesz wiedział, co zrobiłeś dla siebie samego. Będziesz wiedział o tym, że warto żyć i doświadczać każdej z tych chwil. Czas jest względny, jeśli po prostu lecisz. Musisz po prostu rozwinąć skrzydła i pozwolić sobie, aby powietrze przepływało przez nie bez żadnych ograniczeń.

“Nie wiem, nie nie obchodzi mnie, czy kobieta
Ma piersi wielkości arbuzów, czy też suszonych fig.
Cerę jak skóra brzoskwini lub jak papier ścierny.
Dla mnie nie ma żadnego znaczenia
Czy budzi się z oddechem jak afrodyzjak
Lub z oddechem jak środek owadobójczy.
Jestem w stanie w pełni zaakceptować
Nos, który mógłby wygrać pierwszą nagrodę
Na corocznym konkursie największej marchewki
Ale nie popełnij innego błędu! – i jestem pod tym względem śmiertelnie poważny
– Nie jestem w stanie wybaczyć, pod żadnym pretekstem, jeśli nie wiesz, jak latać.
Jeśli nie potrafisz lub nie chcesz latać, nie trać czasu na to, żeby próbować mnie uwodzić!
Oliveiro Girondo


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.