Tęsknię za tobą — gdy nic z tym nie robisz, to nadal tylko puste słowa

Tęsknię za tobą — gdy nic z tym nie robisz, to nadal tylko puste słowa. Jeśli jednak nie możesz znaleźć czasu, może wcale nie tęsknisz.
Tęsknię za tobą — gdy nic z tym nie robisz, to nadal tylko puste słowa
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 27 listopada, 2021

Tęsknię za tobą. Nie warto mi mówić, że tęsknisz za mną, że chcesz dzielić ze mną swój czas i tęsknisz za chwilami, które dzieliliśmy, bo tak dawno się nie widzieliśmy. Zamiast tego powiedz mi, gdzie i kiedy chcesz się spotkać. Nawet gdy mówisz: Tęsknię za tobą, twoje słowa nic nie znaczą, jeśli nie poświęcisz mi trochę czasu.

Jeśli jednak nie możesz znaleźć chwili, aby się ze mną podzielić, może wcale za mną nie tęsknisz. Być może zdecydowałeś się kontynuować swoje życie i zapomnieć o przyjaźni i miłości, które nas połączyły. Jeśli jednak nie jesteś w stanie poświęcić mi ani jednej chwili, nie mów mi, że za mną tęsknisz, bo to nieprawda.

„Tęsknię za tobą w sposób, którego nie mogą zrozumieć nawet słowa”.

-Gemma Troy-

Tęsknię za Tobą

Od dawna jesteś częścią mojego życia i chociaż nie jesteś już po mojej stronie, chociaż nasz związek nie jest już taki sam, nie mogę się powstrzymać od tęsknoty za tobą. Pamiętam, jak wyglądały te dni, którymi się dzieliliśmy, dni, którymi nie będziemy się więcej dzielić. Może jednak będą inne dni, inne chwile, które będziemy mogli wspólnie tworzyć.

Smutna kobieta. Tęsknię za tobą

Tęsknię za tym, jak na mnie patrzyłaś, kiedy wiedziałaś, o czym myślę, i kiedy byłem zły, a ty już wiedziałaś dlaczego. Tęsknię za mówieniem ci dobrej nocy, nawet gdy byłaś tysiące kilometrów stąd, a dla ciebie wciąż był dzień.

Chciałbym cię znowu zobaczyć, bo choć minęło już sporo czasu, wciąż o tobie myślę. Chcę znów spojrzeć Ci w oczy i wiedzieć, że zawsze tam byłaś, że myślałaś o mnie, że się o mnie martwiłaś.

Naucz się przezwyciężać tęsknotę

Tęsknota za kimś to ludzki proces, który ma miejsce w wielu różnych sytuacjach. Na przykład możesz tęsknić za przyjacielem, który wyjechał do innego kraju, ponieważ nie możecie już dzielić ze sobą wielu rzeczy. Niemniej jednak będziesz szczęśliwy, że ci przyjaciele są szczęśliwi i że ich życie potoczyło się naprzód. Relacja może się zmienić, ale jeśli utrzymasz kontakt, twoja przyjaźń przetrwa.

Kiedy doświadczasz rozstania miłosnego, to normalne, że przechodzisz od początkowego uczucia niechęci do byłego partnera do idealizowania relacji, którą z nim łączyłeś. Musisz jednak przezwyciężyć te nostalgiczne uczucia i zaakceptować, że nie chce już być w twoim życiu. Musisz uszanować tę decyzję.

„Najgorszym sposobem na tęsknotę za kimś jest siedzenie obok niego, wiedząc, że nigdy go nie będziesz mieć”.

-Gabriel garcia marquez-

Profil pary w kolorze różowym i niebieskim

Tęsknisz też za ludźmi, którzy odeszli. Możesz nawet tęsknić za swoim dzieciństwem lub miejscami, które widziałeś raz i nigdy więcej nie mogłeś zobaczyć. Nadal jednak pozostają one w twojej pamięci. To piękne wspomnienia, które cenisz, a uczucie nostalgii wypełnia twój umysł przyjemnymi wspomnieniami.

Ciesz się teraźniejszością

Jednak ta nostalgia nie zawsze może być częścią twojego życia, ponieważ musisz zacząć cieszyć się wszystkim, co dotyczy cię tu i teraz. Możesz przezwyciężyć tę tęsknotę, zajmując się i ciesząc się otaczającymi cię ludźmi, którzy cię kochają, i rzeczami, które cię uszczęśliwiają. Pomyśl o wszystkich dobrych rzeczach, które spotkały cię w życiu, o wszystkim, za co jesteś wdzięczny i o tych, którzy są po Twojej stronie. To oni naprawdę za tobą tęsknią, kiedy nie ma cię w pobliżu.

Każdego dnia zapisuj na kartce wszystko, co dobre, co ci się przytrafia, wszystko, co cię uszczęśliwia, a kiedy poczujesz się przygnębiony, przeczytaj. Nie pozwól, aby smutek Cię zawładnął. Wyjdź tam i ciesz się własnym wyjątkowym życiem. Zapomnij o tym, kto o tobie zapomniał i nie przyznawaj mu w sercu miejsca, na które nie zasługują. Przyjaciel lub partner, który naprawdę za tobą tęskni, przyjdzie i będzie cię szukać.

Powiedz mi gdzie i kiedy się spotkać

Nieważne, czy jutro, czy za miesiąc, powiedz mi, gdzie i kiedy cię spotkam, a przyjadę. Jeśli będziesz mnie szukać, jeśli do mnie napiszesz, jeśli chcesz się o mnie dowiedzieć tak jak ja tobie, to będę wiedzieć, że naprawdę za mną tęsknisz. Czas nie ma znaczenia, możemy go przezwyciężyć naszą czułością i miłością. Powiedz mi, gdzie i kiedy mamy się spotkać.

Powiedz mi miejsce i czas, a przyjdę i znów spojrzę ci w oczy i będę wiedział, że zawsze tam byłaś.

„Kiedy powiedziałem ci, że zawsze tam będziesz, zrobiłem to, wiedząc, że nasze szczęśliwe wspomnienia na to zasługują”.

-Andrés Castuera-Micher-

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.