Świadomość poznawcza - aby współistnieć w spokoju, musisz dodawać, nie odejmować

Świadomość poznawcza - aby współistnieć w spokoju, musisz dodawać, nie odejmować

Ostatnia aktualizacja: 02 września, 2017

Jestem w tym momencie mojego życiu gdzie półprawdy, fałszywe wyobrażenia i poszukujące zysku istoty są zwyczajnie wyczerpujące. Mam tego świadomość. Ten świat jest nękany przez ciemne dni i przypadkowych ludzi. Dlatego pragnę towarzystwa, które wie jak dodawać a nie odejmować.

Chciałbym mieć świadomość, że istnieją więzi, które będą moją latarnią, aby stworzyć bardziej wolny, pełen nadziei horyzont.

Eksperci w psychologii społecznej i coachingu przypominają nam o uczuciu którego wszyscy doświadczyliśmy co najmniej raz. Niewątpliwie niektóre osoby wywołują ogromne wrażenie na innych, gdy wchodzą do pokoju.

Czasami słynne powiedzenie “ma wewnętrzne światło” wydaje się być prawdziwe i wiarygodne. Są to osoby, które z jakiegoś powodu emanują spokojem i harmonią. A my mamy tego świadomość.

“Przybywamy na ten świat by współistnieć w harmonii. Ci, którzy o tym wiedzą, nie walczą ze sobą.

-Buddha-

Czym jest świadomość poznawcza?

Ci ludzie są bez wątpienia osobami, które wiedzą, jak dodawać. Zapewniają spójność każdego scenariusza i sprawiają, że niewielka przestrzeń wokół nich zdaje się unosić.

Zazwyczaj są bardzo utalentowani, jeśli chodzi o “otwarcie emocjonalnego parasola“. To z kolei chroni ich przed złymi działaniami innych, manipulacjami i ludźmi, którzy chcą na nich zrzucić winę za swoje czyny.

Zachęcamy do zastanowienia się nad tym, a przede wszystkim nauczyć się pewnych strategii od osób tego rodzaju.

Dziewczyna z niebieskim ptaszkiem.

Wiedza, jak dodawać i współistnieć, pomaga w ustaleniu granic

Żyjemy w złożonym świecie, na obszarach błogosławionych energetycznym obciążeniem. To obciążenie może być dodatnie lub ujemne w oparciu o rodzaj ludzkich interakcji, które w nim zachodzą.

Wiemy również, że obecnie niektóre etykietki jakie przypisujemy innym są bardzo popularne. Takie jak klasyczna “toksyczność” lub “toksyczne osoby“. Jednak tymi budzącymi wątpliwości terminami, jedno jest pewne i musimy to zaakceptować.

Zawsze będą istnieć ludzie, którzy wypełnią naszą egzystencję goryczą, bezpośrednio lub pośrednio.

Są ludzie, którzy nie wiedzą, jak dodawać. Wiemy to. Przyjaciele, współpracownicy lub członkowie rodziny, którzy nie rozumieją, ani nigdy nie zrozumieją, że aby współistnieć, nie wystarczy za wszelką cenę zaspokajać i dbać o własne potrzeby.

Trzeba jednak powiedzieć, że czasem, za tą “domniemaną” toksyczną osobą, kryje się konkretny problem. Na przykład ukryta depresja, która bez wątpienia wymaga okazania współczucia z naszej strony.

Musimy czytać między wierszami, a nie automatycznie przeskakiwać do wniosków. To miejsce, w którym zostawiamy niektórych ludzi samych sobie, zatopionych we własnym nieszczęściu. Z drugiej strony przed innymi musimy osłaniać się tarczą, by nie nasiąknąć ich negatywną postawą.

Współistnienie wymaga także wiedzy, jak zrozumieć inne osoby i okazywania empatii. Nie chodzi o ustalanie granic bez uprzedniego rozpoznania, co stanowi przyczynę tej rozbieżności.

Bałwan z ptaszkami.

Ludzie, którzy wiedzą, jak roztaczać blask, ludzie, którzy wiedzą, jak współistnieć

Najpierw rozmawialiśmy o ludziach, którzy wiedzą, jak roztaczać blask i wykorzystują świadomość poznawczą. Przede wszystkim jest to naprawdę przydatne narzędzie, które wszyscy powinniśmy nauczyć się wprowadzać w życie.

Wszyscy powinniśmy nauczyć się jak je stosować, aby zapewnić naszemu codziennemu otoczeniu energię, która tworzy spójność. Energię, która daje nam okazję do obrony siebie z szacunkiem, z autentyczną emocjonalną inteligencją.

Wielki jest ten, kto by błyszczeć nie musi gasić światła w innych ludziach.

Teraz zachęcimy do refleksji nad wymiarami, które nadają temu kształtowi pełną harmonię i równowagę wewnętrzną.

Dziewczyna na łódce z króliczkami.

Jak rozwijać zdrową i użyteczną świadomość poznawczą

Aby wywrzeć dobry wpływ na nasze codzienne konteksty i przysługi potrzebne, by sprzyjać potrzebie spójności, konieczne jest najpierw “wypełnienie się spójnością”. To znaczy wiedzieć, co się dzieje w naszym świecie wewnętrznym. Powinniśmy się nauczyć być bardziej świadomi poznawczo.

Aby dodawać a nie odejmować, nie powinniśmy zwracać uwagi tylko na świat zewnętrzny. Nie chodzi tylko o to, by żyć tak, aby z całej siły, jaką tylko możesz w sobie zebrać pomagać innym i “czynić dobro”.

Ten, kto koncentruje się tylko na zewnętrznej stronie, zazwyczaj lekceważy siebie samego, a w ten sposób harmonia też zostaje utracona.

Trzeba zatem rozwijać autentyczny wewnętrzny spokój, pamiętać, jakie są Twoje wartości i Twoje mocne strony. Zawsze potwierdzaj swoje poczucie własnej wartości, tak jak latarnia morska, którą należy zawsze mieć w zasięgu wzroku.

Z drugiej strony, jest również bardzo pozytywną rzeczą, aby wprowadzić w praktykę odpowiednią świadomość sensoryczną. Powinniśmy intuicyjnie wyczuwać i wiedzieć jak rozumieć emocje innych, uczucia, które często nas otaczają i ograniczają.

Osoba, która wie, jak roztaczać blask , która wie, jak dodawać, potrafi zrozumieć i rozszyfrować emocjonalny świat innych ludzi, aby być w stanie do niego przeniknąć. Rozwinie w sobie pełen szacunku stosowny “dystans emocjonalny” wobec ludzi, którzy powodują konflikty, szerzą krytykę i bezzasadną gorycz.

Będzie też w stanie wczuć się w ludzi, którzy maskują swoje prawdziwe potrzeby poprzez wrogość lub zły nastrój. Bo właśnie w ten sposób ukrywają się samotność, strach i depresję.

Buduj mosty, nie stawiaj granic

Podsumowując, prawdziwe współistnienie nie oznacza tworzenia granic ani ignorowania tego, czego nie lubimy. Chodzi o budowanie mostów i szanowanie różnych opinii.

Współistnienie polega na zrozumieniu ludzi, którzy cierpią w milczeniu i sprawianiu, że ci którzy czasami wpadają w mroczne chmury oszołomienia zaczną roztaczać blask.

Prawdziwy dystans powstanie w przypadku, gdy ktoś wyrządzi nam autentyczną szkodę. Ponieważ w tym życiu ci, którzy wiedzą, jak dodawać, nie są niczyimi więźniami. Są ludźmi, którzy są wolni, szczęśliwi, z tego kim są. Ludźmi, którzy potrafią przekazywać swoje dobre samopoczucie tym, którzy są wokół nich.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.