Prawdziwa przyjaźń nie zna czasu, ani dystansu

Prawdziwa przyjaźń nie zna czasu, ani dystansu

Ostatnia aktualizacja: 05 października, 2019

Prawdziwa przyjaźń nie potrzebuje codziennych zapewnień o swojej trwałości. Nie ma żadnej presji, ani zobowiązań, aby wyjawić każdą myśl czy podzielić się doświadczeniem przeżywanym w danym momencie. Prawdziwa przyjaźń to coś więcej.

Zapewnia ona osobistą przestrzeń oraz oferuje wolność, ponieważ więź ta karmiona jest zaufaniem oraz szczerością. To uczucia, które mówią “Nie jestem Ci winien nic, a zarazem wszystko”, “Jestem tutaj zawsze, kiedy mnie potrzebujesz”.

Prawdziwa przyjaźń nie dba o czas, czy dystans. Życie może rozdzielić Ciebie i Twojego przyjaciela z wielu powodów, jednak po kilku miesiącach, czy nawet latach, łączy Was ta sama zażyłość. Tak jakby minęła zaledwie chwila od Waszego ostatniego spotkania.

Być może nadal utrzymujesz więź z przyjaciółmi z dzieciństwa. Z kimś, z kim doświadczałeś szkolnych przygód, popołudniowych zabaw na podwórzu, czekoladek i gum balonowych. A być może Twój przyjaciel jest kimś całkiem nowym w Twoim życiu.

Te relacje utrzymywane są poprzez szczere uczucia, a czasem także dzięki szczypcie tej niewyjaśnionej magii, która łączy Wasze serca, bez szczególnego powodu. Czy kiedykolwiek Ci się to przytrafiło?

Pomimo czasu i odległości, możesz zawsze na mnie liczyć

dziewczyna i ptaki

Życie to ciągłe zakręty i ścieżki pod górkę. Nigdy nie wiemy dokąd nas zaprowadzi. Ze względu na pracę, czy osobiste powody, czasami jesteśmy zmuszeni do oddalenia się od naszych przyjaciół o tysiące kilometrów.

Życie to ciągły ruch i tylko Ci, którzy poruszają się w jego tempie mogą spełnić swoje marzenia. Czasami oznacza to rezygnację z pewnych rzeczy: opuszczamy nasz dom, nasze korzenie, ale również naszych dobrych przyjaciół.

To zapewne przydarzyło się i Tobie. A wtedy, w tych momentach zmian i rozwoju osobistego , przekonujemy się kim są tak naprawdę najbardziej wartościowi ludzie w naszym życiu, doświadczamy tego, czym jest prawdziwa przyjaźń.

Niektóre osoby wymagają stałego kontaktu. Potrzebują interakcji, która zaspokaja ich potrzeby. Cenią sobie tą niemal uzależniającą bliskość oraz stały kontakt.

Ten “przepływ” interakcji nie zawsze jednak może mieć miejsce, szczególnie, kiedy zmuszeni jesteśmy do zdystansowania się z przyczyn zawodowych lub osobistych.

To wtedy właśnie następuje największe ryzyko stracenia wszystkich tych przyjaciół, których pozostawiliśmy z tyłu. Pojawiają się wyrzuty typu ” Już nie masz dla mnie czasu”, czy “już mi nie mówisz wszystkiego”. Istnieją osoby, które zaczynają Cię osaczać lub prowadzą do toksycznego związku. Przyczyniają się do presji oraz cierpienia. Oznacza to, iż nie jest to prawdziwa przyjaźń.

Z drugiej strony, są osoby, które rozumieją zaistniałą sytuację oraz szanują nasze potrzeby. Nadal o nas dbają, ich uczucia są szczere. Wiemy, że są przy nas, choć nie czujemy się “monitorowani”. Nie ma potrzeby wyrażania tego słowami, że pomimo odległości geograficznej, oni nadal są częścią nas samych. Oto prawdziwa przyjaźń.

prawdziwa przyjaźń

Prawdziwa przyjaźń oraz ta ulotna

Nie powinieneś martwić się o pozostawienie przyjaciół za sobą. To nieodłączna część procesu zwanego rozwojem, ponieważ rosnąć oznacza dźwigać jak najmniejszy ciężar w swojej głowie, a jak największą ilość dobra w sercu.

Prawdziwa przyjaźń zdarza się rzadko, lecz świeci jak diament. Jest niezniszczalna i będzie Ci towarzyszyć każdego dnia, przynosić światło, kiedy zapada zmrok oraz harmonię w momentach radości.

Istnieją przyjaźnie, które przychodzą i odchodzą, jak ciepły letni wiatr. Przynoszą nam swoje doświadczenie, rozweselają nas oraz powoli znikają niczym delikatny perfum. Pozostawiają za sobą wyłącznie wspomnienia.

Niektóre przyjaźnie zamieniają się w przykre doświadczenia. Świat rozczarowuje nas swoim egoizmem, interesownością oraz zdradą. Złe doświadczenia z przyjaźniami, które tak naprawdę nigdy nie były prawdziwe, nie powinny przesłaniać naszych nadziei. Dobrzy ludzie istnieją, podobnie jak prawdziwa przyjaźń.

Autentyczny przyjaciel ofiaruje Ci nieskrępowaną wolność. Powinien być ceniony, niczym rzadki dar, jak jeszcze jeden mieszkaniec Twojej duszy, który również potrzebuje odwzajemnienia uczuć, zaufania oraz wdzięczności.

Jeżeli dzisiaj nadal pamiętasz tę przyjaźń, którą pozostawiłeś za sobą w wyniku ścieżki, jaką obrało Twoje życie, nie wahaj się skontaktować z tą osobą ponownie. Jeżeli więź ta była szczera, a bliskość iście magiczna, pozwól jej powrócić. Ponieważ prawdziwa przyjaźń nie zna czasu, ni dystansu.

dziewczynki na drzewie

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.