Starzenie się - 5 nawyków, które czyni je szybszym

Starzenie się - 5 nawyków, które czyni je szybszym

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Żyjemy w świecie charakteryzującym się obsesją na punkcie piękna i wyglądu fizycznego. Myślimy że wygląd jest wszystkim i poszukujemy eliksiru młodości w kosztownych zabiegach upiększających i restrykcyjnych dietach. Wydaje się jakby starzenie się było czymś, z czym nie możemy się pogodzić, choć jest to częścią naszego życia. Sprawdź, jakie nawyki przyspieszają starzenie się.

Starzenie się – nie chodzi tylko o wygląd

To na czym naprawdę powinniśmy się skupić wraz z upływem lat, raczej niż na naszym wyglądzie fizycznym, jest nasze zdrowie. Brak dobrego zdrowie powstrzymuje nas od podejmowania czynności, które sprawiają nam przyjemność.

Zdrowie jest naprawdę ważne, a i tak przez większość czasu nie zwracamy na nie uwagi. Dbanie o zdrowie spowoduje, że będziemy promienieć i pozwoli nam utrzymać naturalne piękno przez długie lata.

Czas

Czy masz któreś z tych nawyków? Jeśli tak, możesz nieświadomie przyspieszać swój proces starzenia.

1. Jedzenie niezdrowej żywności

Cukry, sól, nasycone tłuszcze i przetworzona żywność nie pomaga nam zachować dobrego zdrowia. Powodują szybsze utlenianie się naszego ciała, tak jak zegar o który nie zadbaliśmy.

Przyzwyczaj się do świeżej żywności, takiej jak warzywa i owoce, ryba, niskotłuszczowe mięso i pij herbatę. Zielona i biała herbata to twa doskonałe źródła antyoksydantów i tak, zapomnij o słodzeniu ich cukrem. Zamiast tego użyj brązowego cukru, stewii albo agawy. Nie zapomnij pić dużo wody by stale być nawodnionym. Dobre nawodnienie pomaga w zachowaniu zdrowej, młodej i pięknej cery.

Przeczytaj też: Rozwój emocjonalny i jego cechy

2. Nadmierne wystawienie skóry na słońce

Słońce i witamina D, w którą nas zaopatruje są doskonałe dla naszego ciała. Jeśli żyjemy w kraju z obfitością słońca, to mamy wiele szczęścia, ale zgodnie ze zdaniem ekspertów promienie słońca, które otrzymujemy przebywając na dworze i kręcąc się tu i tam to wystarczająca ilość.

Kobieta

Chociaż plaża jest doskonałym naturalnym sposobem na wyciszenie, jeśli spędzimy zbyt wiele czasu na słońcu nasze ciało będzie się szybciej starzeć, tak samo w środku jak i na zewnątrz. Nasza skóra będzie szybciej się marszczyć, pojawi się zniszczenie cery i będziemy mieli ogólny starszy wygląd, oprócz oczywistej gry w rosyjską ruletkę z rakiem skóry.

3. Brak emocjonalnego zdrowia

Kiedy jesteśmy wiecznie źli, nadmiernie się zamartwiamy, pędzimy przez życie, lub jesteśmy zbyt zestresowani to wszystko to może wywołać górę cierpienia i chorób takich jak bóle brzucha, głowy, problemy z mięśniami i kośćmi. Rozpocznij nowe życie i zacznij dbać o siebie i znajdź inny sposób na życie.

Skup się na tym co masz w życiu dobrego i nie zwracaj uwagi na negatywy. Postaraj się nie pozwolić sobie gniewać się tak często i nie pozwól by stres zapanował nad twoim życiem. Pogódź się z różnymi sytuacjami, akceptuj świat takim jaki jest i patrz na życie z uśmiechem.

4. Zbyt wiele rutyny

Nadmierne uciekanie się do rutyny to kolejny nawyk, który powoduje szybsze starzenie. Kiedy czujemy, że wszystko skończyliśmy, że nic nas nie zaskakuje i że po prostu przez każdy dzień przechodzimy tak samo, zaczynamy starzeć się w środku i na zewnątrz.

Przeczytaj też artykuł: Zaryzykuj i opuść swoją strefę komfortu

Idź do kina, do teatru, do muzeum i zajmuj się rzeczami, które cię wzbogacają. Będziesz czuć się bardziej zwinnie i aktywnie oraz zdecydowanie młodziej. Jeśli zachowasz w sobie ekscytację i rządzę wiedzy oraz umiejętności, zobaczysz że ty i wszystko dookoła ciebie wyda się młodsze.

5. Brak snu, palenie, picie i siedzący tryb życia

Nie ma gorszych nawyków, niż te, które powodują szybsze starzenie naszego ciała. Sen regeneruje nas od środka i od zewnątrz. Relaksuje nasze ciało i umysł i pozwala nam zachować młodość i zdrowie. Palenie jest toksyczne dla naszych organizmów i efekty fizyczne jego oddziaływania są oczywiste i drastyczne.

Mimo iż szklanka wina lub piwa dziennie jest w porządku, nadmierne picie spowoduje przedwczesne starzenie. Wreszcie niedobór ćwiczeń to kluczowy składnik starzenia się. Każdego dnia poćwicz trochę, tak jak wchodzenie po kilku piętrach schodów, chodzenie, czy taniec i zobaczysz, że poczujesz się i będziesz wyglądać o wiele młodziej.

Zapomnij o maściach i zabiegach – zmień swoje nawyki by wyglądać i czuć się młodziej!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.