Skąd wiesz, czy Twojemu partnerowi naprawdę na Tobie zależy?

Wiele osób ma trudności z określeniem, co myślą o nich ich partnerzy i czy naprawdę są kochani. Poniżej podajemy listę wskaźników, które sugerują, że Twojemu partnerowi naprawdę na Tobie zależy.
Skąd wiesz, czy Twojemu partnerowi naprawdę na Tobie zależy?
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Temat tego artykułu może wydawać się dość oczywisty. Na pewno wiesz, czy Twojemu partnerowi naprawdę na Tobie zależy. Cóż, nikt z nas nie jest jednak nieomylny i czasami popełniamy błędy. A niektóre błędy bolą bardziej niż inne.

Wiele osób spędziło dużą część swojego czasu – i życia – z partnerami, którzy tak naprawdę nigdy nie kochali ich tak, jak na to zasługiwali. Albo tak, jak oczekiwali. Być może nawet zostali zdradzeni. Alternatywnie, ich partnerzy mogli tak naprawdę nie wierzyć zbytnio w zaangażowanie.

Zazwyczaj właśnie takie porażki bolą najbardziej. Jest tak, ponieważ zraniony partner zainwestował cały swój czas, wysiłek i nadzieje w związek. Jego druga połówka skutecznie przekonała go jednak, że pewne aspekty ich wspólnego życia, które wydawały się kiedyś tak ważne, nie mają sensu.

Niektórzy ludzie boją się zranić innych. Dlatego nie mówią tego, co naprawdę myślą, chcą i pragną, mimo że tym samym ranią partnera bardziej niż myślą.

Niektórzy partnerzy nigdy nie odważą się powiedzieć „kocham Cię”. Z drugiej strony niektórzy po prostu nie chcą się angażować i nie widzą przyszłości w danym związku. Dlatego też ważne jest, aby umieć rozpoznać, czy partnerowi naprawdę na Tobie zależy. Być może już wiesz, czego szukać, ale zastanowienie się nad tymi aspektami nie zaszkodzi.

Partner

Czy Twojemu partnerowi naprawdę na Tobie zależy?

1. Interesuje się małymi rzeczami

Jego zainteresowanie Tobą nie przejawia się tylko w pytaniu, czy dobrze spałaś lub o której skończyłaś pracę. Widać to w jego wyglądzie, gestach i każdym innym drobnym szczególe. Na przykład zauważa, że coś Cię niepokoi, gdy wracasz z pracy do domu i pyta, co się dzieje.

Co więcej, chce poznać Twoją opinię na temat pewnych rzeczy. Interesuje go Twoje wczoraj, dziś i jutro. Chce wiedzieć o Twoim dzieciństwie, hobby, które masz i co myślisz o przyszłości.

Wiesz, że Twój partner Cię kocha, gdy jego troska i potrzeba informacji o Tobie jest szczera. Ponadto możesz docenić jego język werbalny i niewerbalny, jego empatię wobec Ciebie, a przede wszystkim jego szczerość. Oboje się nawzajem zauważacie i czujecie wzajemne zainteresowanie.

2. Jest Ci oddany

Zaangażowanie to potrzeba zachowania dojrzałych uczuć w związku. Oznacza to, że Twój partner jest zainteresowany jutrem, w którym oboje pozostaniecie razem.

Możecie jednak mieć szczery i satysfakcjonujący związek, w którym wydaje Ci się, że Twój partner nie chce niczego więcej. Co więcej, nie wydaje się być zainteresowany współpracą na rzecz wspólnej przyszłości. Jeśli tak się stanie, zaczną pojawiać się między Wami rozbieżności. To dlatego, że macie inne potrzeby.

„Nie obiecuj rzeczy, których nie zamierzasz spełnić. Jedyne, co osiągniesz, to zniszczysz iluzję kogoś, kto w Ciebie wierzy”.

-Anonim-

całująca się para

Może Twój partner cieszy się z Waszych weekendowych wypadów, podczas gdy Ty czujesz pustkę na myśl o tym, że nie możesz założyć domu ani rodziny. Musisz uważać na fałszywe obietnice.Powinnaś działać intuicyjnie i zwracać uwagę na wymówki i niespełnione plany.

3. Chce być z Tobą

Czy może być coś bardziej podstawowego i prostego? Wspólne dzielenie się czasem, przestrzenią, chwilami, możliwościami, hałasem i ciszą. Relacja, w której nie ma wymówek i odwoływania spotkań w ostatniej chwili, a Twój partner nie spędza więcej czasu poza domem, niż to konieczne.

Czas spędzony razem jako para powinien być przyjemny dla obu stron. Powinniście być szczęśliwi po prostu będąc ze sobą. Nie musicie jednak przebywać ze sobą przez 24 godziny na dobę. Jeśli jesteś dla niego naprawdę ważna, zauważysz, że szuka on chwil, aby być z Tobą. Co więcej, kiedy jesteście razem, oboje naprawdę dobrze się bawicie.

4. Aktywnie Cię słucha

Jeśli Twój partner naprawdę Cię kocha, kiedy z nim rozmawiasz, czujesz, że jest całkowicie skupiony na tym, co mówisz. Oczywiście, nie dzieje się to cały czas. Jednak gdy coś Cię martwi lub unieszczęśliwia, wiesz, że Twój ukochany jest blisko, słucha Cię i pamięta, co powiedziałaś.

5. Szanuje Cię

Partner, któremu naprawdę na Tobie zależy, szanuje Cię pod każdym względem. Szanują Twoje pomysły i opinie, nawet jeśli ich nie podziela i może się z Tobą nie zgadzać.

6. Wspiera Cię i motywuje

Kochający partner będzie Cię wspierał w Twoich nadziejach i marzeniach. Nie będzie też mieć nic przeciwko, gdy zechcesz spędzić czas ze znajomymi. W ten sam sposób będzie utrzymywać własne przyjaźnie i zainteresowania, zamiast oczekiwać, że będziesz go zabawiała lub zaspokajała wszystkie potrzeby społeczne.

7. Zawsze jest przy Tobie

Partner, który naprawdę Cię kocha, chce spędzać z Tobą czas. Jesteś jego priorytetem i demonstruje Ci to swoimi czynami, a nie tylko słowami. Jest przy Tobie za każdym razem, gdy go potrzebujesz; za każdym razem, gdy potrzebujesz ramienia do wypłakania się lub kogoś, z kim możesz się śmiać.

8. Broni Cię

Jeśli Twojemu partnerowi naprawdę na Tobie zależy, będzie Cię bronił, gdy zostaniesz skrytykowana lub gdy ktoś Cię zaatakuje. Z drugiej strony, jeśli w takich sytuacjach również Cię krytykuje lub atakuje, oznacza to, że sprawy nie idą dobrze i że nie dba on o Ciebie wystarczająco.

9. Jesteś obecna w jego planach

Jeśli partner uwzględnia Cię w swoich planach, to dlatego, że mu na Tobie zależy. Jeśli chce, abyś spróbowała jego hobby, pokazuje tym samym, że nie jesteś byle jaką osobą w jego życiu i że Cię ceni. Oczywiście musisz również zrozumieć, że czasami będzie chciał  mieć swoją przestrzeń.

10. Rozumie znaczenie komunikacji

Jak wygląda komunikacja między Wami? Czy istnieje w niej współudział i empatia? Uczciwe słuchanie? Czy pamiętasz jego słowa, pomysły i komentarze? To ważne, abyś zwracała uwagę na Wasze rozmowy, zauważając zainteresowanie i spojrzenie partnera, w którym widzisz swoje własne odbicie.

Kobieta z kimonem i motylami

Słowa mogą mieć moc ranienia lub dawania szczęścia. Nigdy nie powinny wyrażać obojętności. To emocja, w której uczucia stają się postrzępione, a słowa, które do siebie wypowiadacie z partnerem, nie mają już na Was takiego samego wpływu jak kiedyś.

W takim przypadku nadszedł czas na podjęcie decyzji. Musisz za wszelką cenę chronić swoją samoocenę i unikać utrzymywania się w sytuacji, która nie daje Ci nadziei, ale sprawia Ci jeszcze większy ból.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Benjamina Lacombe.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.