Serce potrzebuje witaminy T, C i P: Troski, Czułości i Przytuleń

Serce potrzebuje witaminy T, C i P: Troski, Czułości i Przytuleń

Ostatnia aktualizacja: 01 lipca, 2017

Nasze serce potrzebuje składników odżywczych i, chociaż może to zabrzmieć banalnie, wiem, że moje wymaga witamin bardziej, niż cokolwiek innego. I chodzi tu nie o zwykłe witaminy. Chodzi o specyficzne witaminy T, C i P. Mówiąc inaczej, aby przetrwać, moje serce potrzebuje czułości, troski i ogromnej ilości przytuleń.

Szczerze mówiąc, wątpię, że znalazłaby się na tym świecie osoba, serce której by tego nie potrzebowało. Emocje, które odczuwamy, żywią się kontaktem z innymi ludźmi i wypełniają nas, gdy przychodzą w imię miłości. To jest potrzebne nam tak samo jak oddychanie.

Każdy rodzaj miłości zawsze będzie zawierał te 3 witaminy. Właściwie, jeśli Twoje myśli wypełnia ktoś, czyje życie jest pozbawione tych składników, prawdopodobnie nie jest to miłość. Chodzi Ci o coś, co tylko wydaje się być miłością, ale tak naprawdę nigdy nie zakręci Cię tak, jak prawdziwe odwzajemnione uczucia.

Moja witamina T: troska, bycie szczerym

A więc jedną z najbardziej ważnych witamin, których potrzebujemy, jest mała porcja troski. Troska potrafi odżywiać serce na różne sposoby: pieszczotami, uśmiechem, słowami…

Troska innych o nas sprawia, że nasze serce wypełnia szczęście i czujemy się kochani. Oto właśnie dlaczego to jest tak niezbędne dla mojego ciała. Takie wyrażenie uczuć podkreśla w tłumie ludzi naszą własną wyjątkowość i wzmacnia nas na tyle, aby walczyć z każdą przeciwnością losu.

“Prawdziwa troska to nie jest przebaczenie naszych wad,

Tylko nie zwracanie na nie uwagi”

-Jacinto Benavente-

Dzięki trosce nasza osobowość ożywia się, ponieważ poznajemy własną wartość, czujemy się doceniane i  wypełnione ufnością. Ta witamina to balsam dla naszej duszy, niezależnie od tego, czy okazujemy ją innym, czy inni troszczą się o nas. Ważne jest, że jej efekt tak czy inaczej unosi się w powietrzu wokół nas.

Moja witamina C: czułość, otwarte serce

Czułość w związku

Podobnie jak w przypadku witaminy T, witamina C jest absolutnie niezbędna dla naszego serca. Ona pochodzi od dobrych osób. Kiedy masz w otoczeniu ludzi z dobrym sercem, to uczyni Cię nieco bardziej życzliwym, bardziej odważnym.

“Postępując z życzliwością można wiele osiągnąć. Jak słońce to­pi lód, tak dob­roć usu­wa nieporozumienia, nieuf­ność i wrogość.”

-Albert Schweitzer-

Miła osoba wywiera na nas przyjemny i pełen współczucia efekt. Ona chętnie pomaga, nie prosząc o nic w zamian. Takie osoby są bardzo przyjazne i hojne. Moje serce lekko się zakochuję w osobach, które potrafią zrozumieć i okazać czułość.

Czynią mnie lepszym człowiekiem. I oto właśnie dlaczego ja doceniam ich w swoim życiu. Takie osoby zawsze są dla mnie źródłem wiedzy, dzięki nim codziennie się wzbogacam.

Moja witamina P: przytulenia

No i wreszcie, stosowanie witaminy T i C nie miałoby sensu, gdybyśmy nie mieli tego, czego potrzebuje każde ciało. A mianowicie tego, co pochłaniamy przez przytulenia.

Tak, właśnie uściski łączą połamane kawałki naszej duszy i pomagają nam zebrać się w całość.  Pewnie już wiesz co to jest. To właśnie dzięki nim Twoje serce nie odczuwa samotności, a Ty czujesz się cieplej.

“Jeden z nich się uśmiechnął. Inny zrobił to samo.

Nie mieli odwagi przytulać się publicznie, ale w ciągu tej sekundy

Powiedzieli do siebie w milczeniu tysiące różnych rzeczy”

-Ildefonso Falcones-

Ja osobiście ciągle poszukuję takich przytuleń – mocnych, nie mających końca. Takie spontaniczne, nieco wstydliwe utulenia najbardziej chwytają za serce. Na pewno ani Ty, ani Ja nie chcemy wcześniej zaplanowanych lub wyrachowanych przytuleń. Bez względu na to, jak cudowne one mogą się wydawać na wejściu.

Chłopak z dziewczyną przytulają się na kuchni

Cudownym momentem jest to, co czujemy otrzymując je, ponieważ są to witaminy, które przynoszą nam wiele korzyści dla zdrowia. Na przykład, poprawiają humor, podnoszą poziom serotoniny w organizmie, rozluźniają nasze mięśnie, obniżają ciśnienie krwi, walczą ze stresem i tak dalej.

Z tych wszystkich powodów nie zapominaj zwracać uwagę na “jedzenie”, którym odżywia się Twoje serce. Oczywiście, żeby zbudować miłość potrzebujemy też dużo innych rzeczy, ale jeśli stracimy swoją duszę, reszta już nie będzie miała żadnego znaczenia. Sięgaj po prawidłowe witaminy, żeby do tego nigdy nie doszło.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.