Pozwól odejść osobie, która nie starała się zostać

Pozwól odejść osobie, która nie starała się zostać

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Pozwól odejść osobie, która nigdy nie zrobiła czegokolwiek, aby zostać. Są to jedynie ludzie z tymczasowymi uczuciami, w których pochopnie zainwestowaliśmy swój czas i nadzieje. Pozwalanie im odejść wymaga odwagi. Zamiast postrzegać to jako koniec, powinniśmy uważać to za początek czegoś zupełnie nowego.

Kto z nas na pewnym etapie swojego życia nie był zmuszony to zamknięcia jakiegoś rozdziału? Czasami nazywamy to zamkniętym cyklem.

Aby się rozwijać, musimy pozwolić odejść pewnym rzeczom, pozwalając sobie na zdobywanie nowych. Życie jest niepowstrzymanym postępem, który nas przytłacza i pozbawia tchu. Nie warto tkwić w czymś, lub z kimś kto ciągnie nas w dół, niczym kamień w studni. Osoba która nie potrafi nas docenić, wyrządza nam krzywdę lub niszczy nasze wnętrze i osobistą naturę godzi w nasz rozwój.

Ciężko może być zdać sobie z tego sprawę. Przez jakiś czas możemy wręcz nie chcieć tego dostrzegać, jednak nieszczęście jest czymś, czego nie da się ukryć. Boli nas, tłumi nasz uczucia i w efekcie całkowicie nas odcina. Nie pozwól mu na to. W życiu zawsze przychodzi pora, kiedy najlepiej jest dać sobie spokój, pogodzić się z utratą…

Trudne początki

Zamykanie rozdziału w życiu nie sprowadza się wyłącznie do rozstania z osobą, z którą spędziliśmy jakiś czas. Jest to również akt odwagi. Być może to nie ty odchodzisz, tak naprawdę często to ty będziesz tą porzucaną osobą. W tym przypadku pozwalanie drugiej osobie odejść, zrobienie sobie przerwy i podążanie dalej jest niezbędne.

Serce na drzewie

Zamykanie pewnego etapu w życiu, który nadal wiąże się z drążącym bólem odrzucenia, wymaga czasu. Smutek również trzeba przeżyć, zrozumieć, a następnie zaakceptować, aby móc wybaczyć. Kiedy rana się zasklepi i uwolnimy się od ciężaru możliwości wybaczenia, poczujemy się lżejsi i całkowicie gotowi, by pozwolić temu odejść.

Musimy pozwolić odejść osobie, która nas porzuciła. Jeśli tego nie zrobimy to nadal będziemy trzymać się negatywnych emocji, które każdego dnia wyrządzać będą nam więcej krzywdy. Tym razem jednak będzie to nasza wina.

Porzucenie jest niczym pękający łącznik, tak więc aby się z niego wyleczyć musimy powrócić do swojej natury. Kiedy pęka więź, musimy odnaleźć siebie na nowo. Musimy zadbać o siebie, pomagać i wspierać się w naszych relacjach i odbudować swoją samoocenę. Dopiero wówczas będziemy mogli iść naprzód silniejsi.

Nie popadaj w nostalgię. Nie wpatruj się w to co minęło, ponieważ przeszłość już nigdy nie powróci. Opuściła cię i nie ma dłużej znaczenia… Pamiętaj, że osoba która żyje w nostalgii przede wszystkim karmi się własnym cierpieniem. Z uporem chwyta się wyidealizowanego obrazu przeszłości, tracąc przez to teraźniejszość. Twoja szansa na szczęście jest tu i teraz.

Kobieta z morza

Osoba, która karmi się gniewem, złośliwością i rozgoryczeniem staje się więźniem własnego bólu. Taka osoba wywołuje złość i skupia się na twojej niechęci czyniąc cię więźniem własnych negatywnych emocji.

Pozwól odejść i wybierz drogę wybaczenia

Wybaczanie nie jest łatwe. Czasami zakładamy, że wybaczanie jest wyrzeczeniem się samych siebie, co znaczy że stawiamy i postrzegamy się w roli ofiary. Ten obraz jest daleki od prawdy.

Aby wybaczać musisz na nowo uzyskać pewność siebie. Nikt nie jest tak silny, jak osoba, która potrafi wybaczać, tym którzy ją skrzywdzili. W ten sposób udowadniają, że pokonali własny strach i nie boją się swojego wroga oraz są prawdziwie wolni.

Uwolnienie się od rozgoryczenia i gniewu umożliwia nam powrót do stanu początkowego. Nasze serca powstają na nowo i odrzucają negatywne emocje. Dopiero wówczas zamykanie rozdziału staje się łatwe do osiągnięcia i pozwala nam się uwolnić.

Nie poświęcaj czasu komuś, kto na niego dłużej nie zasługuje. Na kogoś kto nie stoi u twego boku i nie wspiera cię w twoich zmaganiach. Oczyść swoją drogę i daj im wolność, pozwól im odejść. Nie warto jest walczyć z wiatrakami. Pamiętaj, że każde zamknięte drzwi są okazją do otwarcia nowych.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.