Seksualne relacje - jak je poprawić

Seksualne relacje - jak je poprawić
Julia Marquez Arrico

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Julia Marquez Arrico.

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia, 2023

Seksualne relacje – jak je poprawić. Utrzymanie wiecznie płonącego ognia w związku jest wyzwaniem, które wymaga wysiłku. Ale istnieje wiele różnych strategii i ćwiczeń, które naprawdę mogą pomóc w zwiększeniu pożądania i poprawić seksualne relacje. W dzisiejszym artykule wybraliśmy najskuteczniejsze i najbardziej praktyczne sposoby na poprawę twojego życia seksualnego.

1. Lepsze seksualne relacje? Rozwiń swoją wizję seksualności

Seksualność to nie tylko seks i pożądanie, ale także uwodzenie, dotyk i intymność. Fantazjowanie, myślenie o byciu z druga osobą sam na sam, słuchanie jej, obejmowanie... Aby poprawić swoje relacje seksualne, zacznij od tych aspektów, które wydają się – na pierwszy rzut oka – najmniej godne pożądania.

Mówimy o przyjaźni, poczuciu, że tworzymy zgrany zespół. Jeśli te aspekty nie działają dobrze, pożądanie seksualne wyraźnie spadnie. W rzeczywistości pierwszy krok w terapii par zazwyczaj wymaga wzmocnienia podstaw relacji. Wtedy poprawi się i życie seksualne. Stabilność umożliwia intymność i pożądanie.

2. Pracuj nad sobą i swoją indywidualnością

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę twojej relacji seksualnej można odnaleźć w indywidualności. Nic nie jest bardziej sexy niż patrzenie na partnera mającego własne zainteresowania, motywacje i pragnienia.

Innymi słowy, seksualność idzie w parze z ciekawością. Więc jeśli twój partner nie sprawi, że będziesz go ciekawy, jeśli będzie w 100% przewidywalny, wtedy twoja seksualność przejdzie w stan “hibernacji”.

Kobieta o poranku.

Jesteś atrakcyjny, gdy pracujesz nad sobą i troszczysz się o siebie. Zrób listę rzeczy, które zawsze chciałeś zrobić, np. pójdź na siłownię lub naucz się języka. A może wybierz się na wycieczkę, na którą zawsze chciałeś iść, ale nigdy nie znalazłeś czasu. Spraw, by twój partner był ciebie ciekaw, a ponownie rozpalisz ogień.

3. Poznaj lepiej swojego partnera

Jeśli chcesz poprawić swoje seksualne relacje, musisz nawiązać lepszy kontakt z nim lub nią. Co to znaczy? Oznacza to, że musisz wiedzieć kim jest, co jej się podoba, o czym marzy. Jakie ma fantazje, jakie drobiazgi sprawiają, że jest szczęśliwa.

Chodzi o poprawę intymności jako sposobu na poprawę seksualności. Spędzajcie razem czas, tylko we dwoje, bez przeszkód. Daj swemu partnerowi 200% uwagi. Wysłuchaj go i zainteresuj się tym, co robi każdego dnia.

“Są pocałunki, które wywołują delirium szalonej, palącej, kochającej namiętności. Znasz je dobrze, ponieważ są to moje pocałunki, wymyślone przeze mnie, dla twoich ust “

Gabriela Mistral

Szczęśliwa para.

4. Spróbuj odrobiny seksualności przez cały dzień

Jeśli istnieje pragnienie, miłość, sympatia i przyjaźń, ale nie ma namiętności, to nie ma także seksualności. To sprawia, że ​​relacje są bardziej podobne do przyjacielskich lub rodzinnych, a nie takich, jakie powinny dotyczyć pary . Ale codzienny stres, obowiązki i dzieci mogą postawić seks na końcu listy rzeczy do zrobienia.

Tak więc, krok po kroku, zaniedbujemy seks, a mózg zapomina, że ​coś takiego istnieje. Dobrą wskazówką dla dodania pasji jest przypomnienie sobie tego od czasu do czasu. Oznacza to fantazjowanie, myślenie o tym, czego pragniesz spróbować, wysłanie prowokującej wiadomości

Na koniec, naszą najlepszą wskazówką jest to, by przestać zwlekać. Nie czekaj na idealny czas. Coś takiego nie istnieje a im dłużej będziesz czekać, tym bardziej zniknie twoja seksualność. Zacznij więc tak szybko jak tylko możesz i odważ się spróbować czegoś nowego!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.