Samuel Little, najaktywniejszy seryjny morderca Ameryki

Samuel Little został skazany w 2014 roku na trzy wyroki dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego, ponieważ przyznał się do popełnienia co najmniej 60 morderstw. Ale w 2018 roku Samuel Little zaczął ujawniać swoje sekrety. Co ukrywał?
Samuel Little, najaktywniejszy seryjny morderca Ameryki

Napisany przez Vanessa Viqueira

Ostatnia aktualizacja: 18 maja, 2023

Stany Zjednoczone to kraj o największej liczbie seryjnych morderców, zwłaszcza w XX wieku. Jednym z nich był Samuel Little.

Przeszedł on do historii jako najbardziej aktywny seryjny morderca w historii, wyprzedzając poprzedniego, Gary’ego Ridgwaya. W 2018 roku przyznał się do popełnienia ponad 90 morderstw. Do tej pory Federalne Biuro Śledcze (FBI) potwierdziło jego udział w co najmniej 60.

Nomadyczny seryjny morderca

Samuel Little zawsze prowadził koczowniczy tryb życia, co ułatwiało mu znajdowanie ofiar w różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Ponadto nie miał konkretnych preferencji co do wyboru swoich ofiar. Mogli to być czarni, biali lub Latynosi. Jednak większość była młoda, z jaskrawoczerwonymi ustami i dużymi oczami, jak później ujawnił.

Brak określonego profilu ofiar komplikował pracę śledczych, ponieważ zbrodnie nie były postrzegane jako powiązane z tym samym seryjnym mordercą. Co więcej, pierwsze zbrodnie Little’a zaczęły się, zanim wyniki testów DNA zaczęto przyjmować jako dowód.

Miejsce zbrodni

W 2012 roku Little został zatrzymany w stanie Kentucky, w schronisku dla bezdomnych. W tym czasie był tylko ścigany za przestępstwa związane z narkotykami. Jednak gdy tylko pobrano próbki biologiczne, jego profil został powiązany z zabójstwem trzech kobiet w latach 1987 i 1989.

Ofiary zostały zabite przez uduszenie, a ich ciała zostały następnie porzucone w miejscach poza utartymi szlakami, takich jak zaułek, wysypisko śmieci czy garaż. Za te trzy morderstwa został skazany na trzykrotne dożywocie. W tamtym czasie o Samuelu Little nie było wiadomo nic więcej. Aż w 2018 roku zaczął wyznawać swoje mroczne sekrety.

Sekrety Samuela Little’a

W 2018 roku Little przyznał się do czegoś, czego śledczy już się obawiali. Otóż ofiar było więcej. Nie spodziewali się jednak, że ich lista będzie tak duża. Zabójca przyznał się do 93 morderstw popełnionych w latach 1970-2005.

Początkowo policja nie potraktowała go poważnie. Jednak po wielu godzinach przesłuchań Samuel Little wyjawił wszystkie skrywane przez siebie sekrety. Z entuzjazmem opowiadał o popełnionych przez siebie morderstwach, podając bardzo istotne szczegóły dotyczące zbrodni. Po zbadaniu ich zasadność została zweryfikowana, a policja mogła powiązać go z ponad pięćdziesięcioma morderstwami.

Samuel Little miał 1,9 metra wzrostu i nokautował swoje ofiary pięściami (miał doświadczenie jako były bokser). Następnie dusił je, nie pozostawiając żadnych podejrzanych śladów. Do tego doszedł kontekst społeczny ofiar, ponieważ wiele z nich było skrajnie biednych lub miało problemy z uzależnieniami.

Co więcej, niektóre miały kryminalną przeszłość, więc ich śmierć przypisywano przyczynom takim jak przedawkowanie narkotyków, wypadki, a nawet przyczyny naturalne.

Portrety jego ofiar

Przypadek Little’a jest fascynujący ze względu na jego pamięć fotograficzną. Lubił zabijać, ale był też pasjonatem rysowania. Dowodem na to są rysunki portretów jego ofiar. Te portrety zawierają szczegóły, takie jak kolor oczu czy fryzura.

Rysunki ofiar Samuela Little'a

Detektyw Holland, który przesłuchiwał zabójcę, powiedział, że pierwszą rzeczą, która go uderzyła, była pamięć Little’a i przypominanie sobie szczegółów. Jak wyjaśnił, „Little pamiętał jakieś dziwne łuki w pobliżu miejsca, w którym zabił kobietę poza Miami. Oczywiście, kiedy detektywi z Miami pojechali zbadać sprawę, znaleźli te same łuki ”. Takie szczegóły pozwoliły zidentyfikować ofiarę, którą była Miriam Chapman, zamordowana w 1976 roku.

Śledczy uznali, że ten materiał ma wielką wartość kryminalistyczną. Mimo wszystko to nie wystarczyło. Rzeczywiście, mimo że dostarczone dane pomogły rozwiązać ponad trzydzieści spraw, Little nie pamiętał dat i chronologii morderstw. Z tego powodu FBI zdecydowało się upublicznić portrety w nadziei, że uda się je zidentyfikować.

Według Hollanda: „Nic, co powiedział, nie okazało się fałszywe. Byliśmy w stanie zweryfikować prawie wszystko, co powiedział”. Nie ma wątpliwości, że kobiety, które narysował Samuel Little, istniały i prawdopodobnie nadal gdzieś tam są, ponieważ ich zabójca o nich pamiętał.

Podsumowanie

Little nigdy nie okazał skruchy. Powiedział: „Jeśli Bóg mnie takim stworzył, dlaczego miałbym prosić o przebaczenie?

Kiedy Samuel Little zmarł w wieku 80 lat w kalifornijskim szpitalu, odsiadywał trzy wyroki dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia po tym, jak został skazany w 2014 roku. Obecnie śledztwo jest nadal otwarte, aby wyjaśnić, czy inne morderstwa, do których się przyznał, rzeczywiście miały miejsce.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • S. (2020, 31 diciembre). Muere Samuel Little, considerado el peor asesino en serie de EE.UU. CNN.

  • Samuel Little Confession: Covington, Kentucky, 1984. (2019, 6 octubre). [Vídeo]. YouTube. 

  • Samuel Little Confession: Miami, Florida, 1972, «Marianne». (2019, 6 octubre). [Vídeo]. YouTube. 

  • Samuel Little Confession: North Little Rock, Arkansas, 1992/1993. (2019, 6 octubre). [Vídeo]. YouTube. 

  • Sandoval, P. X. (2019, 13 octubre). Una vida contada cadáver a cadáver. EL PAÍS. 


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.