Jak rozpoznać kończącą się miłość

Jak rozpoznać kończącą się miłość

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia, 2017

Zawody miłosne są bolesne, ranią naszą duszę i serce. Wszystkie nasze marzenia pękają niczym gliniana waza, która upada na ziemię. Rozpada się na miliony drobnych kawałków. Niektóre przedmioty upadają wiele razy i udaje się je naprawić. Przychodzi jednak taki moment, kiedy nie jest to już możliwe. Jak rozpoznać, że kończy się miłość?

Jak rozpoznać, że nasz czas już przeminął? Czy to w ogóle możliwe?

Nie patrzymy już na siebie, ani się nie lubimy. Zatraciliśmy wszystko to, co dotychczas było dla nas wspólne. Przestaliśmy się kochać, ale dlaczego? Co zabiło naszą miłość? Jak rozpoznać co sprawiło, że tak po prostu prześlizgnęła się nam przez palce?

Wraz z biegiem czasu rozdzieliły nas monotonia, różnice i odległość. Obojętność stała się częścią naszego życia. Każda para jest inna i istnieją tysiące powodów, dla których dwoje ludzi może przestać być związanych miłością.

Często zdarza się, że zwyczajnie nie chcemy dostrzec tego co myśli druga osoba. Dajemy sobie nie jedną, ale setki szans, dopóki nie przyjdzie ta chwila, kiedy nie możemy już dłużej tego znieść. Wszystko bowiem ma swoje granice.

Nie możemy dłużej znieść wszystkich tych kłótni i poróżnień. Odległość zdaje się być nie do udźwignięcia, a spotykamy się ze sobą tak długo, że zaniedbaliśmy poniekąd swoją miłość. Zapominamy, że należy ją podlewać i pielęgnować, jak najpiękniejszy z kwiatów.

Jak rozpoznać kończącą się miłość?

1. Nie cieszysz się już na widok tej drugiej osoby

Wcześniej wyczekiwałaś jego przyjścia. Dzięki niemu pojawiała się nadzieja i nikt nie był w stanie go zastąpić. Teraz jednak nie zależy ci na jego obecności. Zdarza się nawet, że wcale nie chcesz aby przychodził.

“Przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, ale obojętność.”

-Elie Wiesel-

2. Nie fantazjujesz na temat swojego partnera

Nie myślisz już o swoim partnerze w aspekcie seksualnym, co gorsza nie przychodzi ci nawet do głowy w tym kontekście. Kiedy fantazjujesz, to na temat innych ludzi. Jest to coś, czego nie możesz przezwyciężyć. Nawet jeśli nie dopuszczasz się zdrady, twój umysł zdradza Ciebie i jego.

3. Brakuje spontanicznych aktów uczucia, jak niespodziewany pocałunek, pieszczota czy prezent

One po prostu przestały istnieć. Uczucie, które wcześniej wyrażaliście na tak wiele różnych sposobów zwyczajnie znikło. Nie masz tego poczucia i pragnienia pocałunku, pieszczoty, czy nawet przytulenia swojego partnera.

Ogień wygasł, uczucie umarło. Twoje uczucia wobec partnera są wyłącznie chłodne.

4. Za wszelką cenę unikacie kontaktu fizycznego. Nie pragniesz nawet prostego pocałunku.

Nie możesz znieść dotyku partnera. Nie znosisz, kiedy po prostu próbuje cię pocałować. Nie tylko zaczynasz go unikać, ale wręcz jawnie odrzucać. Kiedy próbuje cię ucałować odpowiadasz fukaniem czy obojętnością.

Oddalona para na schodach - jak rozpoznać obojętność

5. Przebywając z tą drugą osobą wyrażasz znudzenie i niepokój

Mówi się, że twarz jest zwierciadłem duszy. Nawet kiedy nie zdajesz sobie sprawy ze smutku, czy dyskomfortu, Twoja twarz to zdradzi. Oblicze doskonale uzewnętrznia uczucia, jakie towarzyszą Ci, kiedy przebywasz z tą drugą osobą.

Pamiętaj jednak, że to nie ona je tworzy. Ty jesteś ich inspiracją. Pamiętaj, aby brać odpowiedzialność za swoje emocje.

6. Nie interesuje cię co dzieje się w ich życiu.

Wcześniej byłaś ciekawa jak idzie mu w pracy, czy jest smutny czy wesoły, jak układało mu się z przyjaciółmi. Teraz – nic. Czasami zdarza się, że po prostu o nim zapominasz. Jesteś tak bardzo pochłonięta własnymi myślami, że znika przestrzeń, która wcześniej zarezerwowana była wyłącznie dla Twojego partnera.

7. Ta osoba nie jest dla ciebie w żaden sposób atrakcyjna.

Wcześniej podobało ci się w niej wszystko: głos, gesty, wygląd fizyczny, osobowość, wizerunek, interakcje z innymi. Słowem wszystko. Dzisiaj nic z tego nie sprawia Ci już przyjemności. Zastanawiając się jak rozpoznać koniec uczucia, spójrz na proste rzeczy. To co lubiłaś wcześniej może dzisiaj zwyczajnie Cię drażnić.

8. Rozważasz związanie się z innymi ludźmi wokół ciebie.

Będąc zakochanym, nie dostrzegasz nikogo innego. Kiedy przestajesz czuć cokolwiek, odwracasz wzrok w innym kierunku. Na niektórych znajomych, czy współpracowników patrzysz w inny sposób. Otwiera się przed tobą świat zupełnie nowych możliwości.

9. Nie ma między wami komunikacji. Są jedynie oskarżenia i kłótnie.

Wcześniej rozmawialiście niemal o wszystkim. Dzisiaj nie macie o czym rozmawiać. Kiedy to robicie, wszczynacie kłótnie i odgrzebujecie rzeczy z przeszłości. Na dobre towarzyszy wam rozgoryczenie, które uczyniło was swoimi niewolnikami.

Para zwrócona plecami do siebie

10. Nie są już dłużej elementem twojego życia. Nic nie robicie już razem.

Dzieli was odległość fizyczna i mentalna. Każdego dnia wydaje Ci się, że jesteś coraz dalej od swojego partnera. Dzieli was coraz więcej zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Każdego dnia spędzacie ze sobą coraz mniej czasu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.