Przeżycia, które powinieneś sobie zafundować

Przeżycia, które powinieneś sobie zafundować

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia, 2017

Jak myślisz, ile lat przeżyjesz? Sześćdziesiąt? Osiemdziesiąt? W rzeczywistości nie ważny jest czas, jaki Ci pozostał, ale przeżycia, jakie sobie zafundujesz. To właśnie przeżycia składają się na czynnik, który moglibyśmy nazwać jakością naszego życia. Ta z kolei sprawia, że ilość przeżytych lat przestaje mieć dla nas znaczenie.

Co zatem możesz zrobić, by Twoje życie było naprawdę interesujące? Jak możesz sprawić, by nie liczyła się ilość przeżytych lat, ale jakość przeżyć, których sobie dostarczysz? W tym artykule znajdziesz kilka ciekawych celów, których spełnienie sprawi, że na pewno nie będziesz się nudzić!

Przeżycia – przebiegnij maraton

Oczywiście może się to wydawać zbyt trudne dla przeciętnej osoby, która nigdy nie przebiegła choćby półmaratonu. Jest to jednak rodzaj przeżycia, który daje bardzo duże odczucie spełnienia. Nawet jeśli zrobisz to biegnąc w wolniejszym tempie albo część dystansu pokonasz idąc. Osiągając cel poczujesz niesamowity przypływ energii.

Przeczytaj również artykuł: Rozwiń skrzydła, wykorzystaj cały swój potencjał!

Nie daj się zawstydzić profesjonalnym biegaczom. Nie chodzi o to, by ustanowić światowy rekord, ale o to, by wytyczyć sobie niebanalny cel i go zrealizować. A co jeśli odkryjesz w sobie nową pasję, która na dodatek będzie doskonale wpływać na Twoje zdrowie?

Bieganie

Udaj się do egzotycznego miejsca

Mali? Kuba? Machu Picchu? Odwiedzenie któregokolwiek z tych egzotycznych miejsc sprawi, że Twoje przeżycia będą nieporównywalne z czymkolwiek innym. Podróże takie mają też to do siebie, że pozwalają w zupełności zerwać z codzienną rutyną i zupełnie przemienić Twój umysł. Poznaj więc w życiu coś nowego!

Nie wychodź jednak z założenia, że na taki wyjazd musisz przeznaczyć całą fortunę. Odszukaj taki cel podróży, który nie zrujnuje Cię finansowo. Pamiętaj o wszelkiego rodzaju ofertach zniżkowych i bądź konsekwentny w wyszukiwaniu.

Przeczytaj również artykuł: Jestem silna dziś, gdyż kiedyś byłam słaba

Pomieszkaj sam

W zależności od wieku i sytuacji osobistej być może właśnie mieszkasz sam. Ale jeśli jak dotąd nie miałeś okazji tego doświadczyć i nadal mieszkasz z rodzicami, to mieszkanie w pojedynkę może dla Ciebie stanowić rodzaj niezwykle inspirującego przeżycia.

Jeżeli jesteś singlem, nie wahaj się mieszkać samemu nawet przez kilka lat. Jeżeli jesteś żonaty lub mieszkasz z rodziną zafunduj sobie na przykład tydzień czasu, który przeznaczysz wyłącznie dla siebie. Takie przeżycie pozwoli Ci jeszcze bardziej doceniać to, co masz. Pozwoli Ci ponadto lepiej poznać samego siebie.

Zaopiekuj się jakimś zwierzęciem

Pozytywny wpływ zwierząt na ludzi to temat bardzo dobrze znany. Niektórzy traktują swojego psa lub kota jak członka rodziny i bez wątpienia można to zrozumieć. Stają się Twoim pupilem i kiedy tylko na to pozwolisz, również częścią stada.

Przeczytaj również artykuł: Twój kot: spędzaj z nim jak najwięcej czasu

Jeżeli już zdecydujesz się na ten wspaniały krok pamiętaj, że najlepsze, co możesz zrobić, to adopcja zwierzęcia, które ktoś porzucił. Jeżeli mieszkasz sam, dobrze dobrany pupil zapewni Ci doskonałe towarzystwo, a jeśli mieszkasz z rodziną, zwierzak stanie się niczym kolejny członek rodziny.

Pamiętaj jednak, by nie traktować adopcji jedynie jako wyzwanie, ale staraj się być odpowiedzialnym właścicielem. Z czasem przekonasz się, jak cenny okazuje się czas spędzony z Twoim czworonożnym przyjacielem.

Wyjdź naprzeciw swoim lękom

Masz lęk wysokości? Boisz się zamkniętych miejsc? Czy za każdym razem, kiedy możesz przełamać jakąś barierę, ostatecznie się powstrzymujesz? Zastanów się teraz nad tym, jak ciekawe przeżycia przeszły Ci koło nosa wyłącznie z powodu dominujących Cię lęków.

Wilk - przeżycia

To, co jest pewne, to fakt, że życie pełnią życia wymaga odwagi. Nic tak nie uskrzydla człowieka, jak świadomość, że może osiągnąć cele, które sam sobie wyznacza. Jeżeli więc masz strach przed lataniem, postaraj się wyjść mu naprzeciw. Kup bilet lotniczy i zrób krok na przód w przełamywaniu swoich lęków.

Przeczytaj również artykuł: Lęk: 14 najbardziej typowych objawów

Pozwól sobie na nowe przeżycia poświęcając temu całą uwagę. Poznaj swoje lęki, poczuj je i przekonaj się, że kiedy realizujesz swoje cele, nie dzieje się nic złego. To natomiast, co najciekawsze w przełamywaniu strachu to formowanie się nowych celów, które prowadzi do rozwoju.

Przeżycia – nie ograniczaj się

Być może pomyślisz, że nie masz środków i możliwości, żeby zrealizować któryś z wymienionych powyżej pomysłów. W rzeczywistości jednak są one łatwe do osiągnięcia przy odrobinie wiary w siebie. Rezultaty natomiast są zachwycające: niezapomniane przeżycia, nowe przekonania, nowe przyjaźnie, głębsza wiedza o sobie samym.

Czy nie warto zasmakować tego wszystkiego? Więc do dzieła! Przełamuj swoje lęki zapewniając sobie niezapomniane przeżycia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.