Dziadkowie: nasi emocjonalni bohaterowie

Dziadkowie: nasi emocjonalni bohaterowie

Ostatnia aktualizacja: 21 marca, 2017

Nasi dziadkowie stanowią dla nas prawdziwą przystań, trwałą jak ze stali, wyjątkową i niezastąpioną. Swoją obecnością pozwalają nam poznawać uczucia radości i czułości oraz przytulanie. Można więź łączącą nas z dziadkami porównać do spojrzenia między dwoma kochającymi się osobami, które znają się już na wylot.

Ich zapach jednoznacznie kojarzy nam się z domem, podobnie jak niedawno wykonane ludziki z kasztanów. Tak samo, jak nowe zabawki, jak magiczne sztuczki, jak duma i satysfakcja, jak mokra ziemia po letniej burzy, jak filiżanka gorącej czekolady na zimowe dni. Wszystkie te aspekty, jakie ofiarują nam nasi dziadkowie będą zawsze jednoznacznie już kojarzyć się nam z okresem dzieciństwa i dorastania.

“Spośród wszystkich miejsc na świecie, zawsze te są Twoimi ulubionymi. Nie ma znaczenia, ile masz dystansu do pokonania, ile czasu spędzasz w podróży lub gdzie jesteś. Nigdy nie ma niewłaściwego czasu na powrót. Wiesz dobrze, kim są Te osoby, gdzie jest Twoja prywatna  przystań domowa.

Dziadkowie zawsze oferują Ci bezwarunkową miłość i akceptację. Kojarzą się jednoznacznie z uczuciami, takimi jak długie przytulanie, w trakcie którego można po prostu zamknąć oczy i uśmiechnąć się.

Z tego powodu też powodu dziadkowie są najlepszym lustrem, w które można spoglądać każdego dnia. Oni zawsze odzwierciedlają najbardziej prawdziwą i autentyczną wersję całego Ciebie. Najpiękniejszą. Stanowią oni światło na końcu tunelu, oferują wsparcie na całej jego długości oraz ramię, na którym można zawsze się wypłakać “.

– -Naprawa złamanych skrzydeł (Repairing Broken Wings)–

Ich miłość i opieka pomogła nam budować filary naszego życia, wartości, szacunek, dojrzałość, rozsądek, opiekę i bezpieczeństwo.

Ich mądre spojrzenia zostały wyryte w naszych umysłach, wraz z głębokim znaczeniem ich słów i nauk, niedokończonych gier, emocjonalnymi wyzwaniami, pocałunkami, które były w stanie uzdrowić każdy ból. I nie można także zapominać o popołudniowej szarlotce z lodami u dziadków!

Dziadkowie przywodzą na myśl wspomnienie nieskończonej miłości

“Czy potrafisz sobie wyobrazić życie jako grę w baseballa? Tak? W takim razie dziadkowie będą pełnić rolę bazy.”
Przekład fragmentu powieści Elviry Sastre

Dziadkowie sprawiają, że życie dziecka staje się naprawdę wyjątkowe. Symbolizują oni wszystko, co jest najlepsze.

Wyrażają to między innymi poprzez przytulanie. Dziecko może wtedy poczuć ciepło kochających je ramion, które to uczucie jest zawsze przyjemne. Dziadkowie są najlepsi w bandażowaniu kolana po upadku na beton. Można porównać ich do oddechu, który łagodzi problemy i przytula nas tak, że wszystkie nasze zmartwienia natychmiast znikają.

Babcia i dziadek

Pamiętasz, ile razy przyłapali nas na łamaniu jakichś zasad, ale zamiast ukarać, to jedynie wykładali nam niewłaściwość naszego zachowania ze spokojem kogoś, kto bardzo dobrze zna swoją rolę. Dziadkowie przecież są pełni mądrości z racji wieku i ogromnych doświadczeń życiowych. Od chwili, kiedy się urodziłeś, stali się Twoimi przyjaciółmi, najlepszymi towarzyszami dziecięcych zabaw i radością towarzyszącą Twoim myślom.

Jesteśmy zależni od naszych korzeni

“Z całą pewnością dwa z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w życiu
to bycie wnukiem oraz dziadkiem.”
Donald A. Norberg

Dziadkowie są wspaniali, bo potrafią słuchać swoich wnuków i okazać im prawdziwe oraz szczere zainteresowanie tym, co mają do powiedzenia. Zdarza się, że doskonała miłość pojawia się dopiero w momencie przyjścia na świat pierwszego z wnuków.

Dziadkowie to osoby ze srebrem we włosach i złotem w sercach. Ich bogactwo emocjonalne barwi naszą historię ciepłymi odcieniami. Dodaje do naszego życia nieusuwalne ślady, pełne charyzmy i miłości. Nasi dziadkowie pokazali nam, że nie ma żadnych przeszkód w miłości i uczuciu, które wykracza poza wszelkie bariery.

Dziadkowie są w zasadzie ciągle dziećmi, ale w podeszłym już wieku. To prawdziwi magicy, którzy tworzą wspaniałe światy, potrafią bawić się z wnukami przebierając się za inne postaci. Mogą nieco naginać obowiązujące zasady dając wnukom poczucie bycia kimś specjalnym. Po prostu są w stanie zapewnić najlepszą zabawę na świecie.

Nasi dziadkowie są jednym z najlepszych skarbów, które znajdziemy podczas całego naszego życia. Z tego powodu ważne jest, abyśmy byli zawsze wierni naszym korzeniom i nigdy nie zapominali o tych, dzięki którym dorastaliśmy oraz tego, co od nich otrzymaliśmy.

Twarze dziadków

Jeśli miałeś szczęście dzielenia się swoim życiem ze swoimi dziadkami, wykorzystaj każdą chwilę, jaką Ci poświęcili. Pamiętaj o tym, co Ci wpajali i jak Cię ukształtowali. Przekazuj swoim dzieciom wartości, jakie otrzymałeś od swoich dziadków. Przykładaj tak samo dużą wagę do szacunku, miłości i opieki, jak również do wszelkich aspektów życia, które są ulotne i niekiedy nawet trywialne.

Jeśli nadchodzi teraz Twoja kolej, aby być pełnić tę samą rolę dla kogoś, jaką pełnili Twoi dziadkowie, upewnij się, że Twoje wnuki otrzymują od Ciebie oznaki miłości. Nigdy nie zapominaj o nich, bądź obecnym przy życiu i staraj się być przy nich każdego kolejnego dnia. Niech Twój głos wynika z doświadczenia i autentyczności swoich własnych przeżyć pozwoli Ci przemawiać z głębi Twojego serca.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.