Objęcia, które pomagają w przeciwnościach

Objęcia, które pomagają w przeciwnościach

Ostatnia aktualizacja: 03 maja, 2017

Kocham takie objęcia, które w rzeczywistości niczego nie zmieniają, ale pomagają powiedzieć przeciwnościom, że nie mają z nami szans. Lubię zamknąć oczy, w czasie gdy one chcąc mnie przestraszyć zewsząd mnie otaczają. Objęcia mają w sobie taką niewytłumaczalną, cudowną, wręcz magiczną moc.

Objęcia sprawiają, że w obliczu przeciwności łatwiej radzimy sobie ze stresem, poprawia się nasze poczucie własnej wartości. Ponadto wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i ożywia chęć dbania o siebie i o nasze potrzeby emocjonalne.

W rzeczywistości czasami objęcia działają niczym przełącznik, który jednym ruchem sprawia, że czujemy się znacznie lepiej. Dzięki objęciom o wiele bardziej odczuwamy miłość i całą gamę wspaniałych uczuć, które działają na nas jak dobre pocieszenie w trudnych sytuacjach, uśmierzają powstający czasem ból.

Objęcia – najlepsze antidotum na nasze zmartwienia

Objęta para

Jedno objęcie, choć na odległość, gdy jest szczere sprawia, że dusza rozwija skrzydła i jest zdolna objąć serce…

Objęcia moim środkiem uspokajającym

Istnieje objęcie, które sprawia, że możesz zamknąć oczy, westchnąć i przenieść się do równoległego świata, w którym rządzi pokój i równowaga. Być może spotkaliście się już ze stwierdzeniem, że najlepszym lekarstwem przeciwlękowym jest uścisk. To prawda.

Przeczytaj również artykuł: Czułość – kluczowa potrzeba w miłości

Szczere objęcie chroni nas bowiem przed wszechobecnym pośpiechem i redukuje stres.Objęcie w wielu sytuacjach może być sensowniejszym rozwiązaniem, niż całe mnóstwo połączonych ze sobą słów. Dlaczego tak twierdzimy?

Ponieważ objęcia mają w sobie niepowtarzalną moc. Pozwalają na poziomie emocjonalnym (daleko ważniejszym niż słowny) przekazać drugim informację, że stoimy u ich boku zarówno w sensie fizycznym, jak również emocjonalnym. 

Ciepło, które można przekazać obejmując drugą osobę sprawia, że czuje się ona znacznie lepiej, pozwala zaufać, że wszystko dobrze się ułoży. Dodaje ono siły do przetrwania jakiegokolwiek zbliżającego się problemu, do tego, by się nie wycofywać. Pozwala poczuć, że Ci, którzy nas kochają, nie opuszczą nas bez pocieszenia i wsparcia.

Przeczytaj również artykuł: Przytulenie rozwiewa wszelkie troski

“Potrzebowała objęcia z zamkniętymi oczami. Takiego, w którym człowiek mocno ściska drugiego i przytula się do życia. Takiego, które ramiona zamieniają w dom, w ogień i w słodycz.”

-Brando. Bocanadas y besos. Mind of Brando-

Objęcia, które oddalają smutek

Uspokajające objęcie

To niesamowite jak bardzo mogą się zmienić nasze emocje kiedy obejmuje nas druga osoba przekazując swoją miłość. Negatywne emocje takie jak smutek, obraza czy złość, zamieniają się wtedy w łatwiejsze do zniesienia.

Przeczytaj również artykuł: Przytulanie jest jak oddychanie z drugą osobą

Wraz z objęciami odnawiamy też nasze pokłady pozytywnej energii, kiedy te się wyczerpują. Nasz umysł zostaje w ten sposób utwierdzony w przekonaniu, że może poradzić sobie z wszelkimi przeciwnościami, jakie można w życiu napotkać. Niezależnie od skali trudności, możesz je pokonać z uniesioną głową.

Objęcie zamienia się bowiem w uczucie, w lekarstwo na wszelkie boleści duszy, w czystą słodycz, w kontakt, w czułość, w spotkanie, w miłość, w bogactwo, w pozytywne pragnienia, w spojrzenia w serce, w szlachetność, w zrozumienie, w bliskość, w intensywność, w radość, w serdeczność…

Przytuleni

Uwielbiam te objęcia, ponieważ przełamują mój obłęd, przywracają równowagę, stanowią pokrzepienie i odkrywają moje wnętrze. Uwielbiam je, ponieważ przekazują mi czułość tak doskonałą, że muszę się uszczypnąć, by sprawdzić, czy tylko śnię, czy też mój świat naprawdę utrzymuje się na najwyższym poziomie.

Przeczytaj również artykuł: Uwielbiam uściski, które uwalniają od smutku

Ponieważ uściski z czasem mogą ukazywać różnicę, roześmiać czyjeś serce, a także zniweczyć ból i samotność. Nie ma miejsca na wątpliwości co do tego, że czujemy się kimś szczególnym, że jest to najlepszy podarunek, który możemy komuś sprawić.

Dlatego nigdy nie powątpiewaj w fizyczną i psychologiczną moc objęć. Ten prosty gest może wydostać Cię z głębokiej czerni, może rozświetlić Cię w zacienionym miejscu, i sprawić, że mury przeciwności staną się małe i łatwe do pokonania.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Puung i Claudii Tremblay


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.