Rodzaje przyjaciół - dowiedz się o nich więcej

Rodzaje przyjaciół - dowiedz się o nich więcej

Ostatnia aktualizacja: 17 marca, 2019

Czym byłoby życie bez przyjaciół! Bez tego wsparcia, kiedy jesteśmy smutni.. tego śmiechu z mocą przekształcenia zwykłego dnia w niezapomniane wspomnienie. Przyjaciele są wspaniali i występują różne rodzaje przyjaciół, którzy odgrywają odmienne role w naszym życiu.

W szkole spotykamy naszych pierwszych przyjaciół. Wtedy, gdy jesteśmy nastolatkami, nasi przyjaciele stają się wszystkim, a my ich idealizujemy. Później czas i dojrzałość pozwalają nam zrozumieć, że żaden związek nie jest doskonały. Przyjaciele zawodzą nas ale my też ich zawodzimy. Istnieją też różne rodzaje przyjaciół.

“Jak życie może być “życiem wartym przeżycia”, jeśli nie opiera się na wzajemnej dobrej woli przyjaciela?”

-Cyceron-

Podobnie jak wszystkie relacje między ludźmi, przyjaźń jest także sprzeczną więzią. Kochamy naszych przyjaciół i oni nas kochają, ale także z nimi konkurujemy. Możemy być zawistni i samolubni. Ale to nie umniejsza wielkiej wartości, jaką mają przyjaźnie; po prostu przypomina nam, że wszyscy jesteśmy ludźmi.

Dochodzimy do dorosłości, wiedząc, że istnieją różne rodzaje przyjaciół. Niektórzy umarliby za nas, niektóre są bardzo bliscy, podczas gdy inni są bardziej okolicznościowi. Uczymy się cieszyć przyjaźnią i różnymi typami przyjaciół, z całą ich wspaniałością, jak i ograniczeniami. Wszyscy wnoszą coś do naszego życia, każdy na swój własny sposób. Ważne jest, aby zrozumieć każdy ich typ.

1. Przyjaciele z dawnych lat

To ci, którzy z jakiegokolwiek powodu pozostali w naszym życiu, gdy dorastaliśmy. Oni niekoniecznie są najbliższymi przyjaciółmi, których mamy, ale to przetrwali próbę czasu. To są przyjaciele, których zwykle spotykamy w szkole. Łączymy się z nimi i mimo, że więź może słabnąć, to nigdy nie zniknie.

Możemy spotkać się z tymi przyjaciółmi tylko raz na jakiś czas, ale kiedy to zrobimy, wracamy do rytmu relacji w mgnieniu oka. Potem po spotkaniu wszyscy idziemy własną drogą, dopóki nasze ścieżki znowu się nie skrzyżują. Historyczni przyjaciele stanowią część naszej tożsamości.

Chłopcy spacerują razem

2. Rodzaje przyjaciół – przyjaciele, którzy służą pomocą gdy czasy są ciężkie

Twój związek z tymi przyjaciółmi zwykle wiąże się z uczuciami ojcowskimi lub macierzyńskimi. Jeden chroni, a drugi wymaga ochrony. Jeden działa jako doradca i przewodnik dla drugiego. Z jakiegoś powodu on lub ona po prostu wie, co robić i mówić.

Również w tej kategorii są przyjaciele, którzy są towarzyszami broni. Koledzy z drużyny. Przyjaciele, którzy trzymają się razem na dobre i na złe. Są naszymi wspólnikami. Ze wszystkich typów przyjaciół, ci mogą nie być dostępni przez cały czas, ale gdy czasy są ciężkie, oni zawsze są obok.

3. Rodzaje przyjaciół – przyjaciele z korzyściami

Jest to praktyczna relacja. Jednak związek jest głębszy niż tylko to. Istnieje autentyczne uczucie, ale z bardzo wyraźnymi granicami. Są to przyjaźnie nawiązane w ramach wspólnego zainteresowania lub wzajemnej pomocy.

Znajomi z korzyściami mogą być tym, co masz z lekarzem lub prawnikiem. Zwracasz się do nich, kiedy tylko potrzebujesz pomocy, którą posiadają. Tu jest ukryty pakt solidarności. Podsumowując, to co was łączy, polega na tym, że oboje macie coś z przyjaźni.

Przyjaciele w pracy

4. Rodzaje przyjaciół – przyjaciele międzypokoleniowi

To może być jeden z najbardziej wyjątkowych typów przyjaciół. Zdarza się, gdy ludzie w różnym wieku stają się przyjaciółmi. Oznacza to, że mogą nie robić tych samych rzeczy w swoim codziennym życiu, ale mają udział w ważnym aspekcie ich życia. Ogólnie rzecz biorąc, nie są to stałe przyjaźnie, ale są bardzo głębokie.

Przyjaźnie międzypokoleniowe są powszechne dla nauczycieli i uczniów. Albo wśród osób podzielających to samo hobby lub zainteresowanie, jeśli nie wiek. Mają wiele do dodania do siebie nawzajem, ponieważ wymiana poglądów może być bardzo satysfakcjonująca. W tej przyjaźni istnieje między nimi prawdziwe zainteresowanie.

5. Przyjaciele od serca

Twoimi “przyjaciółmi serca” są ludzie, do których możesz zadzwonić o drugiej nad ranem, kiedy masz problem. Słuchają cię, dają ci swoją pełną uwagę i są po twojej stronie, bez względu na wszystko. Oni wiedzą wszystko lub prawie wszystko o twoim życiu. Dzięki nim czujesz się pewnie i nie musisz ukrywać swojego prawdziwego ja, ponieważ podstawą twojej przyjaźni jest akceptacja.

Przyjaciele skaczą na plaży - rodzaje przyjaciół

W życiu otrzymujemy bardzo niewielu przyjaciół serca. I choć nie są oni doskonali, i mogą występować niewielkie urazy lub zazdrość, kochacie się i zawsze jesteście dla siebie nawzajem.

Wszyscy przyjaciele są cenni. Przyjaźń czyni nas lepszymi ludźmi i pomaga nam się rozwijać. W rzeczywistości moglibyśmy powiedzieć, że żaden rodzaj relacji nie będzie trwał lub będzie bardzo znaczący, jeśli nie będzie miał podstaw przyjaźni.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.