Thumb Author Francisco Roballo

Francisco Roballo

Psycholog


Psycholog specjalizujący się w neuropsychologii. Pracował jako psycholog kliniczny, neuropsycholog kliniczny, doradca akademicki, psychopedagog, asystent psychologiczny i popularyzator. Ten ostatni aspekt zgłębia poprzez swój projekt MasterClass oraz poprzez dyskusje i kongresy na poziomie krajowym i międzynarodowym.

O autorze

Ukończył psychologię na Uniwersytecie Orientalnej Republiki Urugwaju (2016). Posiada tytuł magistra neuropsychologii na Uniwersytecie w Salamance (2018) i w tej samej uczelni studiuje, aby uzyskać doktorat z psychologii. Posiada licencję trenera piłki nożnej z Instytutu Uniwersyteckiego ACJ (2014).

Psycholog kliniczny na oddziale zajmującym się tematem snu w Hospital de Clínicas (Urugwaj), wykonujący różne prace w prywatnej praktyce. Trener i członek gabinetu psychologicznego Club Unionistas de Salamanca. Pełnił funkcję doradcy akademickiego, neuropsychologa klinicznego i doradcy psychologicznego.

Pisarz i administrator różnych mediów cyfrowych na polu politycznym, filozoficznym i psychologicznym. Jest dyrektorem projektu NeuroClass, platformy zajmującej się udzielaniem pomocy psychologicznej. Obecnie zajmuje się badaniami neuropsychologicznymi i psychometrycznymi w obszarze zaburzeń snu.


Ostatnie artykuły