Pozytywne nastawienie: przyciągasz to, co oddajesz

Pozytywne nastawienie: przyciągasz to, co oddajesz

Ostatnia aktualizacja: 14 lipca, 2017

Trudno jest czasem zachować dobre nastawienie. Nie da się uniknąć złych wiadomości lub toksycznych ludzi. Nie masz żadnego wpływu na większość codziennych sytuacji, aby je zmienić.

I gdy z tym się pogodzisz, zrozumiesz, iż o tym, jak te rzeczy oddziałują na Ciebie decyduje tylko Twoje nastawienie. Pamiętaj, że najczęściej przyciągasz to samo, co oddajesz.

Inaczej mówiąc, to jak traktujesz swoje otoczenie tuż po obudzeniu się rano, ma wpływ na niemal na wszystko, co dzieje się z Tobą w ciągu dnia. Gdy wstajesz z łóżka mając pozytywne nastawienie, wszystkie wiadomości wydają się być dobre, a czas leci o wiele szybciej.

Znajdź dobre nastawienie w swojej głowie

Absolutnie wszystkie uczucia i myśli mają zdolność przechodzić przez skórę i w jakiś sposób rozprzestrzeniają się na zewnątrz. To, co masz w głowie, automatycznie się ujawnia, chcesz tego czy nie.

To prawo życia, które może albo Cię popierać, albo całkiem odwrotnie – działać przeciwko Tobie. To zależy od emocji, uczuć i myśli, wydostających się z Ciebie. Kluczem do czego z kolei jest odpowiednie nastawienie.

Zwierzęta w aucie

To oznacza, że, gdy czujesz się przygnębiony, Twoje ciało spisuje to i odpowiednio na to reaguje. To później wyraża się w zachowaniach, dolegliwościach fizycznych, skutkuje brakiem energii, itp. Ale jeśli masz pozytywne nastawienie, to Twoje ciało odzwierciedli to w ogólnym dobrym samopoczuciu.

“Tym, czego naprawdę potrzebowaliśmy, była fundamentalna zmiana naszego nastawienia do życia. Musieliśmy uczyć samych siebie, a ponadto, uczyć zrozpaczoną osobę. To nie było tym, czego oczekiwaliśmy od życia, ale raczej tym, czego życie oczekiwało od nas.”

-Viktor Frankl-

Tym samym, w jakimś sensie, projektujesz swoje myśli i uczucia na otoczenie i ludzi wokół Ciebie. A to kształtuje sposób, w jaki radzisz sobie z życiem. Innymi słowy, wszystko przechodzi przez filtr Twojej mentalności. Ogrom sytuacji wiąże się z tym, jak ją interpretujesz.

Nie będzie padać, jeśli w Tobie świeci słońce

Jeśli jesteś optymistą i spokojnie przyjmujesz wszystko, co się dzieje, prawdopodobnie przyciągniesz pozytywne wibracje. Faktycznie, jeżeli się tylko zastanowisz nad tym, dojdziesz do wniosku, iż marnujesz dużo swojej energii narzekając na nieistotne sprawy.

Zdarzają Ci się małe, przelotne rzeczy i zaczynasz myśleć, że masz pecha oraz mówisz o tym przez wiele godzin. Ale jeśli w Tobie zawsze świecie słońce, padać nie będzie. Jeżeli nastawisz się na dobre wibracje, będziesz wiedzieć jak walczyć z rzeczami, które są dla Ciebie toksyczne.

Jeśli wydzielasz ciepło, współczucie, dobro i życzliwość, zgromadzisz to wszystko wokół siebie albo przynajmniej odnajdziesz sposób, aby się bronić przed negatywnością.

Zwierzęta i pogoda

“Jeśli zasadniczo mamy pozytywne nastawienie, oczekujemy i myślimy o przyjemności, jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi, to wtedy mamy tendencję przyciągać i tworzyć ludzi, sytuacje i wydarzenia, odpowiadające naszym pozytywnym oczekiwaniom.”

-Shakti Gawain-

Biorąc pod uwagę, że nie możesz kontrolować wszystkiego, co się dzieje, kluczem tego jest bycie rozsądnym, gdy analizujesz te sytuacje nie czyń ich ważniejszymi niż w rzeczywistości są.

Błyszcz tak samo, jak inni błyszczą. Niech uśmiech chroni Cię przed smutkiem. Znajdź sposób, by zrzucić te głazy ze swoich ramion, zamiast używać je do budowy muru wokół siebie.

Pozwól sobie na rzeczy, na które zasługujesz

Jak to osiągnąć? Po prostu pozwalając sobie na rzeczy na które zasługujesz. Nie bądź jedną z tych osób, które masochistycznie odrzucają wszystko, co daje im życie. Robiąc to, ci ludzie myślą, że dzięki temu nieszczęście ich ominie.

Ale to jest iluzoryczna wiara związana z tak samo iluzoryczną koncepcją sprawiedliwości. Prawda jest taka, że niezależnie od tego, jak mocno zrzeczesz się fortuny, nieszczęście tak samo może Cię  znaleźć.

Nie ma różnicy, jak mocno odrzucasz okazje. Nieszczęście jednak Cię nie ominie. Więc dlaczego nie cieszyć się tym pierwszym, jeżeli tak czy inaczej będziesz musiał stawiać czoła temu ostatniemu?

Zastanów się nad tym, czego szukasz i czego potrzebujesz w swoim życiu. To nauczy Cię, że pierwszym krokiem jest dobre nastawienie. Nie odrzucaj tego, na co zasługujesz. Nie ograniczaj siebie i się nie bój. To najlepszy sposób, aby zadbać o siebie, i zachować pozytywne nastawienie.

“Sposób, w jaki postrzegasz życie, to również najlepszy sposób na dbanie o siebie. Ta perspektywa albo daje Ci w kość, albo daje Ci skrzydła. Wybierz to, co chcesz.”

-Spencer Johnson-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.