Poznaj cytaty motywacyjne wspierające rozwój rodziny

Poznaj cytaty motywacyjne wspierające rozwój rodziny
Sergio De Dios González

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Sergio De Dios González.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Rodzina nie tworzy się ani nie jednoczy dzięki dużym domom, odnoszącym sukcesy biznesom i górą pieniędzy. Bazuje na miłości, czułości, zrozumieniu i wrażliwości. Poznaj cytaty motywacyjne, które zachęcają do wzmacniania więzi rodzinnych.

Czy masz zły dzień? Wszystko idzie nie po Twojej myśli i nie ma sensu? Potrzebujesz przerwy, nie tylko fizycznej, ale i psychicznej? W takim razie te cytaty motywacyjne zachęcające do rozwoju rodziny mogą przypaść Ci do gustu.

Dzięki temu kiedy dotrzesz do domu, większość stresu i niepokoju, który się u Ciebie zebrał, uleci. Bez wsparcia rodziny, wszystko staje się bardziej skomplikowane. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz ze swoimi rodzicami, z partnerem, z współlokatorami, a nawet ze swoim zwierzakiem.

Twoja rodzina, jakakolwiek by nie była, sprawia, ze czujesz się bezpiecznie i nigdy nie odczuwasz nacisku czy presji.

Rodzina to osoby, które kochamy i które kochają nas. Ale zanim zaczniemy, warto podkreślić pewną koncepcję: kiedy mówimy o rozwoju rodziny, nie odnosimy się jedynie do tradycyjnej rodziny (rodziców i dzieci).

Każdy może być “z rodziną”, kiedy znajduje się w towarzystwie tych, których kocha, i z którymi chce spędzać czas. Dlatego też warto czytać cytaty motywacyjne, które przedstawiliśmy poniżej, mając to na uwadze.

Cytaty motywacyjne

Mark V. Olsen

“Pod koniec dnia dobra rodzina powinna być w stanie zapomnieć o rzeczach niewartych zapamiętania.”

-Mark V. Olsen-

Rodzina z papieru

Ten cytat mówi o chwili relaksu, gdy wojownik w końcu ma szansę odpocząć. Powrót do domu, do rodziny, powinien być najlepszym momentem w ciągu dnia. Przebywanie z osobami, które kochasz, które Cię rozumieją i które Ciebie kochają. Czy istnieje coś lepszego?

Twój dzień mógł być katastrofalny, ale w swoim domu, przy tych, których kochasz, każde negatywne uczucie powinno zniknąć lub zmniejszyć się, abyś cieszył się spędzanym z nimi czasem. Nie ma wątpliwości, że możliwość pozostawienia wszystkiego, co złe, za sobą, to jedna z ogromnych zalet przebywania z rodziną.

Matka Teresa

“Co możesz zrobić, aby wspierać pokój na świecie? Pójść do domu i kochać swoją rodzinę.”

-Matka Teresa-

Czasami jesteśmy ludźmi, którzy wszystko komplikują. Jednak cieszenie się czasem spędzanym z rodziną, która Cię kocha i którą Ty kochasz sprawia, że wszystko staje się lepsze. Właśnie dlatego tak wiele osób uznaje, że coś tak prostego, jak ten postulat Matki Teresy z Kalkuty, wystarczyłoby, aby zmniejszyć liczbę konfliktów na świecie.

Co by się stało, gdybyśmy wszyscy skoncentrowali się bardziej na tym, co robimy, a mniej na tym, co robią inni! Jeśli wejrzelibyśmy w głąb samych siebie, spojrzelibyśmy na nasze rodziny i przestali się porównywać z innymi oraz poszukiwać konfliktów. Wtedy z pewnością zniknęłoby wiele naszych problemów.

Reinhold Niebuhr

“Życie rodzinne jest zbyt intymne, aby mogło zostać zachowane przez ducha sprawiedliwości. Może je wspierać jedynie duch miłości, która wykracza poza sprawiedliwość.”

-Reinhold Niebuhr-

Czy powinieneś stawiać swoją rodzinę ponad wszystko? Czy miłość powinna górować nad wszystkim? Ten cytat autorstwa Reinholda Niebuhra budzi wiele pytań.

Czy prawa rzeczywiście służą nam jako społeczeństwu? A może, wprost przeciwnie, stajemy się więźniami takich praw? Jeśli prawdą jest to drugie stwierdzenie, to oczywiście jesteśmy w błędzie. Ponieważ występujemy przeciwko naszej własnej naturze.

George A. Moore

“Człowiek podróżuje po całym świecie, poszukując tego, czego potrzebuje, po czym wraca do domu i to znajduje.”

-George A. Moore-

Jak często poszukiwaliśmy tego, czego potrzebowaliśmy, poza naszymi granicami? To zabawne, ponieważ w dzisiejszym świecie miliony ludzi szukają pracy, biznesu i sukcesu zawodowego. Ale czy rzeczywiście tego potrzebujemy?

Zarówno George A. Moore, jak i wiele innych osób, wcale tak nie uważa. Ludzie tak naprawdę potrzebują rodziny. Domu, w którym czujemy się dobrze i szczęśliwie.

To miejsce, w którym chcemy być sami sobą. Bez jakichkolwiek ograniczeń, bez niejednoznaczności. Życie w równowadze i pełnej miłości wobec ludzi, którzy nas kochają i decydują się dzielić z nami swoje życie. Dom to przestrzeń, w której uczestniczymy i pielęgnujemy rozwój rodziny.

Walt Whitman

“Nauczyłem się, że wystarczy być z tymi, których lubię.”

-Walt Whitman-

Para na kanapie

Zastanawiając się nad powyższym cytatem, orientujemy się jak wspaniale jest czytać słowa Walta Whitmana. Ten człowiek wiedział jak żyć, aby znaleźć szczęście w najprostszych rzeczach. Bez wątpienia uznawał rodzinę za istotną część swojego świata.

Często pragniemy osiągnąć sukces i myślimy o zabawie jedynie w teraźniejszości. Pragniemy mieć ogromny dom i/lub jacht. Ale po co nam każda materialna rzecz, jakiej pragniemy, jeśli nie możesz się podzielić się nią z ludźmi, których kochasz?

Kiedy kończy się nasz czas, zbliża się koniec życia i tracimy siły, pozostanie z nami tylko jedno: nasza rodzina. To właśnie ona wywiera największy wpływ na nasze życie.

Cytaty motywacyjne: podsumowanie

Rodzina nie tworzy się ani nie jednoczy dzięki dużym domom, odnoszącym sukcesy biznesom i górą pieniędzy. Bazuje na miłości, czułości, zrozumieniu i wrażliwości.

Dlatego też być może te cytaty motywacyjne zachęcające do rozwoju rodziny pomogą Ci zapamiętać znaczenie dbania o osoby, które kochasz. Pamiętaj, aby zarówno akceptować ich pomoc, kiedy ją oferują, jak również pomagać im, gdy tego potrzebują.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.