Poznaj cytaty motywacyjne wspierające rozwój rodziny

Poznaj cytaty motywacyjne wspierające rozwój rodziny
Sergio De Dios González

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Sergio De Dios González.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Rodzina nie tworzy się ani nie jednoczy dzięki dużym domom, odnoszącym sukcesy biznesom i górą pieniędzy. Bazuje na miłości, czułości, zrozumieniu i wrażliwości. Poznaj cytaty motywacyjne, które zachęcają do wzmacniania więzi rodzinnych.

Czy masz zły dzień? Wszystko idzie nie po Twojej myśli i nie ma sensu? Potrzebujesz przerwy, nie tylko fizycznej, ale i psychicznej? W takim razie te cytaty motywacyjne zachęcające do rozwoju rodziny mogą przypaść Ci do gustu.

Dzięki temu kiedy dotrzesz do domu, większość stresu i niepokoju, który się u Ciebie zebrał, uleci. Bez wsparcia rodziny, wszystko staje się bardziej skomplikowane. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz ze swoimi rodzicami, z partnerem, z współlokatorami, a nawet ze swoim zwierzakiem.

Twoja rodzina, jakakolwiek by nie była, sprawia, ze czujesz się bezpiecznie i nigdy nie odczuwasz nacisku czy presji.

Rodzina to osoby, które kochamy i które kochają nas. Ale zanim zaczniemy, warto podkreślić pewną koncepcję: kiedy mówimy o rozwoju rodziny, nie odnosimy się jedynie do tradycyjnej rodziny (rodziców i dzieci).

Każdy może być “z rodziną”, kiedy znajduje się w towarzystwie tych, których kocha, i z którymi chce spędzać czas. Dlatego też warto czytać cytaty motywacyjne, które przedstawiliśmy poniżej, mając to na uwadze.

Cytaty motywacyjne

Mark V. Olsen

“Pod koniec dnia dobra rodzina powinna być w stanie zapomnieć o rzeczach niewartych zapamiętania.”

-Mark V. Olsen-

Rodzina z papieru

Ten cytat mówi o chwili relaksu, gdy wojownik w końcu ma szansę odpocząć. Powrót do domu, do rodziny, powinien być najlepszym momentem w ciągu dnia. Przebywanie z osobami, które kochasz, które Cię rozumieją i które Ciebie kochają. Czy istnieje coś lepszego?

Twój dzień mógł być katastrofalny, ale w swoim domu, przy tych, których kochasz, każde negatywne uczucie powinno zniknąć lub zmniejszyć się, abyś cieszył się spędzanym z nimi czasem. Nie ma wątpliwości, że możliwość pozostawienia wszystkiego, co złe, za sobą, to jedna z ogromnych zalet przebywania z rodziną.

Matka Teresa

“Co możesz zrobić, aby wspierać pokój na świecie? Pójść do domu i kochać swoją rodzinę.”

-Matka Teresa-

Czasami jesteśmy ludźmi, którzy wszystko komplikują. Jednak cieszenie się czasem spędzanym z rodziną, która Cię kocha i którą Ty kochasz sprawia, że wszystko staje się lepsze. Właśnie dlatego tak wiele osób uznaje, że coś tak prostego, jak ten postulat Matki Teresy z Kalkuty, wystarczyłoby, aby zmniejszyć liczbę konfliktów na świecie.

Co by się stało, gdybyśmy wszyscy skoncentrowali się bardziej na tym, co robimy, a mniej na tym, co robią inni! Jeśli wejrzelibyśmy w głąb samych siebie, spojrzelibyśmy na nasze rodziny i przestali się porównywać z innymi oraz poszukiwać konfliktów. Wtedy z pewnością zniknęłoby wiele naszych problemów.

Reinhold Niebuhr

“Życie rodzinne jest zbyt intymne, aby mogło zostać zachowane przez ducha sprawiedliwości. Może je wspierać jedynie duch miłości, która wykracza poza sprawiedliwość.”

-Reinhold Niebuhr-

Czy powinieneś stawiać swoją rodzinę ponad wszystko? Czy miłość powinna górować nad wszystkim? Ten cytat autorstwa Reinholda Niebuhra budzi wiele pytań.

Czy prawa rzeczywiście służą nam jako społeczeństwu? A może, wprost przeciwnie, stajemy się więźniami takich praw? Jeśli prawdą jest to drugie stwierdzenie, to oczywiście jesteśmy w błędzie. Ponieważ występujemy przeciwko naszej własnej naturze.

George A. Moore

“Człowiek podróżuje po całym świecie, poszukując tego, czego potrzebuje, po czym wraca do domu i to znajduje.”

-George A. Moore-

Jak często poszukiwaliśmy tego, czego potrzebowaliśmy, poza naszymi granicami? To zabawne, ponieważ w dzisiejszym świecie miliony ludzi szukają pracy, biznesu i sukcesu zawodowego. Ale czy rzeczywiście tego potrzebujemy?

Zarówno George A. Moore, jak i wiele innych osób, wcale tak nie uważa. Ludzie tak naprawdę potrzebują rodziny. Domu, w którym czujemy się dobrze i szczęśliwie.

To miejsce, w którym chcemy być sami sobą. Bez jakichkolwiek ograniczeń, bez niejednoznaczności. Życie w równowadze i pełnej miłości wobec ludzi, którzy nas kochają i decydują się dzielić z nami swoje życie. Dom to przestrzeń, w której uczestniczymy i pielęgnujemy rozwój rodziny.

Walt Whitman

“Nauczyłem się, że wystarczy być z tymi, których lubię.”

-Walt Whitman-

Para na kanapie

Zastanawiając się nad powyższym cytatem, orientujemy się jak wspaniale jest czytać słowa Walta Whitmana. Ten człowiek wiedział jak żyć, aby znaleźć szczęście w najprostszych rzeczach. Bez wątpienia uznawał rodzinę za istotną część swojego świata.

Często pragniemy osiągnąć sukces i myślimy o zabawie jedynie w teraźniejszości. Pragniemy mieć ogromny dom i/lub jacht. Ale po co nam każda materialna rzecz, jakiej pragniemy, jeśli nie możesz się podzielić się nią z ludźmi, których kochasz?

Kiedy kończy się nasz czas, zbliża się koniec życia i tracimy siły, pozostanie z nami tylko jedno: nasza rodzina. To właśnie ona wywiera największy wpływ na nasze życie.

Cytaty motywacyjne: podsumowanie

Rodzina nie tworzy się ani nie jednoczy dzięki dużym domom, odnoszącym sukcesy biznesom i górą pieniędzy. Bazuje na miłości, czułości, zrozumieniu i wrażliwości.

Dlatego też być może te cytaty motywacyjne zachęcające do rozwoju rodziny pomogą Ci zapamiętać znaczenie dbania o osoby, które kochasz. Pamiętaj, aby zarówno akceptować ich pomoc, kiedy ją oferują, jak również pomagać im, gdy tego potrzebują.

To może Cię zainteresować ...
Rodzina – czy można bez niej żyć?
Piękno umysłu
Przeczytaj na Piękno umysłu
Rodzina – czy można bez niej żyć?

Istnieje część społeczeństwa, dla której rodzina nie jest niezbędna do życia. Zdaje się, że ta grupa ludzi stale rośnie na całym świecie.


Treści zawarte na Piękno Umysłu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie zastępują one diagnozy, porady ani leczenia u specjalisty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.