Pozbyć się rutyny - 6 wskazówek, które pomogą Ci to zrobić

Pozbyć się rutyny - 6 wskazówek, które pomogą Ci to zrobić

Ostatnia aktualizacja: 23 marca, 2019

Czy kiedykolwiek narzekałeś, że po prostu nie możesz pozbyć się rutyny? Niekończące się godziny pracy, stres, mało wolnego czasu i problemy osobiste są silniejsze niż pragnienie zmiany.

Jak radzisz sobie z postanowieniami, które podjąłeś na początku roku? Niektóre z nich mogą trwać do wiosny, ale prawie żadna nie dotrwa do lata. Wynika to po części z przytłaczającego uczucia, jakie odczuwasz każdej nocy, kiedy kładziesz się spać. Nie pozwala Ci działać odważnie, sprawia, że ​​czujesz się nieszczęśliwy i nie pozwala uzyskać spokoju, którego tak bardzo pragniesz.

Nie powinniśmy zadowalać się przyziemnością. Zasługujesz na to, by być szczęśliwym i móc raz na jakiś czas pozbyć się rutyny. A jeśli uważasz, że Twoja sytuacja nigdy się nie zmieni, to po prostu nieprawda. Mamy moc, by zrobić coś wspaniałego z naszego życia.

Chociaż z pewnością jest to trudne, pozostawienie za sobą naszego stresu i obciążeń naprawdę jest osiągalnym celem. Musimy być po prostu elastyczni, z wolą organizowania życia i chęcią podjęcia działań.

Ból głowy w pracy

6 wskazówek na to, aby pozbyć się rutyny

Znajdź czas dla siebie

Znalezienie czasu dla nas samych jest często łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia. Czas wolny aby przeczytać książkę, obejrzeć film lub wypić drinka z przyjaciółmi, często zrzuca się na bok. To normalne, że Twoje codzienne zobowiązania zabierają niemal całą uwagę. Dlatego musisz podjąć wysiłek, aby wyjść z rutyny. Nikt inny nie wykona pracy za Ciebie. To Ty masz władzę nad własnym szczęściem.

“Jeśli uważasz, że przygoda jest niebezpieczna, spróbuj rutyny. To jest śmiertelne.”

-Paulo Coelho-

Czytanie książki na łące by pozbyć się rutyny

Zaplanuj wycieczkę do nowego miejsca

Zawsze wydajemy pieniądze na niepotrzebne rzeczy, więc dlaczego nie zainwestować w wycieczkę lub dwie rocznie? Nie musisz lecieć na drugą stronę świata, jeśli nie masz na to pieniędzy. Po prostu zaplanuj ucieczkę gdzieś w pobliżu, w miejsce, w którym nigdy nie byłeś.

Jeśli możesz, spróbuj pojechać z przyjacielem, ponieważ wspólne doświadczenia są zawsze podwójnie przyjemne. I oczywiście, nie zapomnij wziąć aparatu.

Zrób coś szalonego

Kto nigdy nie myślał o zrobieniu czegoś szalonego w pewnym momencie swojego życia? Dodaj trochę emocji do swojego życia, a dzięki temu poczujesz się znacznie szczęśliwszy. Kup bilet w miejscu o nazwie nie do wymówienia, kup tą drogą koszulkę, którą tak bardzo ci się podoba, ufarbuj włosy na kolor, który zawsze chciałeś.

Wydostanie się z rutyny może być bardzo łatwe, jeśli po prostu skorzystamy z naszej wyobraźni. Życie jest zbyt krótkie, by myśleć o tym, co powiedzą inni ludzie. Jeśli nie zrobisz tego teraz, nigdy tego nie zrobisz. Zdecyduj się na ryzykowny krok – nigdy nie będziesz chciał zawrócić!

Kobieta skacze na plaży

Pozostań w kontakcie z naturą żeby pozbyć się rutyny

Bardzo ważne jest bycie w kontakcie z naturą. Wyjście na spacer na wsi, na plaży, a może nawet w górach jest bardzo dobre dla układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Dodatkowo oddychanie świeżym powietrzem to dobry sposób na relaks i zapomnienie o problemach.

Jeśli to możliwe, staraj się pobiegać lub chodzić przez trzydzieści minut dziennie. Wkrótce zaczniesz zauważać różnicę, a to pomoże wzmocnić Twoje stawy. Te niewielkie fizyczne zmiany trzymają problemy takie jak otyłość z dala od Ciebie.

Zmień swój harmonogram

Działanie tak proste, jak modyfikacja harmonogramu, może rzeczywiście zrobić ogromną różnicę. Twoje ciało jest przyzwyczajone do rutyny, więc kiedy robisz małe zmiany, Twój umysł postrzega je jako masywne.

Te drobne zmiany mogą obejmować podjęcie innej drogi do domu z pracy, umówienie się na posiłek z przyjacielem, którego nie widziałeś od dłuższego czasu, przyjazd na niespodziewaną wizytę u rodziców lub po prostu pójście spać godzinę później. Te małe rzeczy mogą bardzo wpłynąć na Twój umysł – dla jego dobra.

Kawa z przyjaciółką by pozbyć się rutyny

Prowadź pamiętnik by pozbyć się rutyny

Pisanie w pamiętniku może pomóc nam zrozumieć nasze emocje, ale jest także dobre dla mózgu. Ponowne przeczytanie tego, co pisaliśmy dawno temu pomaga nam zobaczyć nasze życie w innym świetle. Czy to się tak naprawdę stało? Dlaczego, na litość boską, tak się martwiłem takimi banalnymi nonsensami?

Zmienianie naszej perspektywy i zakładanie nowych okularów, aby zobaczyć świat w innym świetle, jest wielkim osiągnięciem, zwłaszcza gdy akceptujemy to, kim byliśmy w przeszłości. Nie oceniamy tego drugiego “ja”; po prostu uczymy się od nich, abyśmy nie popełnili tych samych błędów.

Zmiana naszej rutyny może wymagać poświęcenia, ale jest to poświęcenie warte podjęcia. Stawką jest nasze psychiczne i emocjonalne dobro, które jest warte znacznie więcej niż jakakolwiek praca czy obowiązek.

Mamy obowiązek kochać siebie i walczyć o godne życie, więc nie odwracaj się od najważniejszej osoby, jaką kiedykolwiek będziesz mieć w swoim życiu: Ciebie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.