Pora uwierzyć w siebie: nie pozwól się ograniczać

Pora uwierzyć w siebie: nie pozwól się ograniczać

Ostatnia aktualizacja: 03 stycznia, 2018

Jest wysoce prawdopodobną sytuacją, że podobnie jak wielu innych ludzi, Ty także spędzasz sporą część swojego życia przywiązując zbyt wiele uwagi do różnych swoich małych niedoskonałości i wad. Nieustannie dążysz do ich poprawy, jako że Twoim celem jest absolutna według Ciebie doskonałość – ale najpierw musisz uwierzyć w siebie.

Ale postępując w ten sposób, popełniasz spory błąd. Wydaje Ci się bowiem, że aby uwierzyć w siebie, musisz najpierw cechować się wieloma nieosiągalnymi wręcz dla przeciętnej osoby przymiotami i zaletami. A tymczasem, gdy tylko poświęcisz trochę czasu, to zapewne większość z nich odkryjesz także i u siebie.

Są ludzie, którzy kończą jeden związek i czekają z utęsknieniem na kolejny, zamierzając zapewnić sobie wszystko to, czego brakuje im w trakcie samotnego życia. Innymi słowy, czekają na kolejną relację uczuciową nie z zamiarem poznania nowej, fascynującej osoby, ale z czysto egoistycznych pobudek.

Chcą po prostu „wypełnić” wszystkie te luki w swoim życiu, z którymi nie potrafią sami się uporać, aby uzyskać choćby ułamek wyidealizowanego przez nich prawdziwego, namacalnego autentyczne szczęścia.

Wielu z nas idzie przez życie narzekając na wszystko, czego nam brakuje, zamiast docenić to, co już mamy, kim jesteśmy i co sobą właśnie teraz reprezentujemy. W takim przypadku naprawdę dobrym posunięciem będzie radykalna zmiana swojego nastawienia i skupienie się na większości z tych codziennych szczegółów w zupełnie inny, nowy sposób.

Kobieta w szklanej kuli

Codziennie powinnaś przypomnieć sobie, że aby coś osiągnąć, należy najpierw uwierzyć w siebie. Jesteś tego wzorcowym wręcz przykładem. Nie potrzebujesz już w życiu nikogo, kto by Ci dawał rady na temat tego, jak być szczęśliwą, ani pokazywać czegoś, co doskonale już sama wiesz. Że możesz w życiu osiągnąć dosłownie wszystko, co tylko zechcesz.

Jesteś na tyle odważna, piękna i pewna siebie, że zasługujesz na wszystko, co życie ma Ci najlepszego do zaoferowania. A wszystko to jest po prostu w zasięgu Twojej ręki.

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci 5 powodów, które pomogą Ci uzyskać przekonanie, że wszystkie zalety potrzebne do tego, by uwierzyć w siebie, znajdziesz właśnie tutaj, w swoim wnętrzu. A do tego i wiele więcej cennych zdolności… Zapraszamy zatem do lektury!

Chcesz być szczęśliwa, energiczna i odważna? Wystarczy uwierzyć w siebie. To wszystko czeka w Tobie!

1. Wszystkie potyczki dają Ci możliwości uczenia się wielu nowych rzeczy

Ktoś taki jak Ty, wie już naprawdę dużo o życiu. Ma w tych kwestiach ogromne doświadczenie. Wielokrotnie przechodziłaś przez mniej lub bardziej trudne chwile i miałaś do czynienia z ludźmi różnego sortu. Zarówno tymi najlepszymi, jak i najgorszymi. Nic Cię już więc nie może więcej zaskoczyć.

Każde doświadczenie życiowe jest cenną okazją do nauczenia się nowych rzeczy, z których część zawsze będzie przydatna. Wynika to z tego, że szczęśliwe chwile, a także rozczarowania niosą za sobą podobną wartość jeśli chodzi o naukę na przyszłość.

Każda walka o swoje i każdy okres życia wypełniony spokojem i dobrym samopoczuciem tworzą poszczególne fragmenty naszej historii. Musimy znaleźć ich rzeczywistą wartość, ponieważ to właśnie te elementy układanki tworzą całość, którą jesteś właśnie Ty.

2. Nie brakuje Ci niczego, czego nie możesz odnaleźć na własną rękę

Kiedy jesteśmy bardzo młodzi, zazwyczaj mamy tendencję do uporczywego poszukiwania szczęścia za wszelką cenę, tak jakby to było mityczne eldorado. Jednakże, nie jest to ten przypadek. Prawda jest taka, że szczęście tak naprawdę powstaje wewnątrz naszej psychiki.

  • Ludzie, którzy poświęcają swoje życie myśląc o wszystkim, czego im brakuje wypełniają swoje serca pustką. W ten sposób znacząco utrudniają sobie uzyskanie poczucie szczęścia i radości.
  • Jeśli chcesz uwierzyć w siebie, musisz zrozumieć, że powinnaś zacząć od zrozumienia w pełni tego, że jesteś w stanie sama nadrobić to, czego Ci z pozoru brakuje. I co więcej, zaczniesz wtedy zdawać sobie doskonale sprawę z tego, że nie jest tak trudno być przynajmniej trochę szczęśliwą.
  • Jeśli jesteś niepewna co do swojego życia i potencjalnej przyszłości, nie szukaj poczucia bezpieczeństwa u innych. Po prostu naucz się nie bać na zapas.
  • Jeśli zmagasz się z niezdolnością do pokochania samej siebie i nie potrafisz uwierzyć w siebie, po prostu zacznij małymi kroczkami. Najpierw naucz się doceniać u siebie różne drobne rzeczy. Stopniowo uda Ci się nabrać szacunku do samej siebie i się nawet zaakceptować.
  • I właśnie takimi zaletami cechuje się kobieta szczęśliwa. Wynika to z tego, że miłość do samej siebie jest tym, co daje nam godność pozwalającą budować szczęśliwsze relacje z innymi osobami.

3. Nauczyłaś się tego, że wiele rzeczy przestało już dla Ciebie mieć jakąś wartość

Naprawdę dziwnym aspektem związanym z uzyskiwaniem dojrzałości jest zdanie sobie sprawy z tego, że istnieją wokół Ciebie rzeczy i osoby, które nagle przestają być już warte Twoich łez, starań, czy też nieustannego zamartwiania się.

Gdy uda Ci się uwierzyć w siebie, będziesz potrafiła właśnie zrozumieć ten z pozoru niejasny nieco aspekt dojrzałości. Ale dzięki temu będziesz także potrafiła skupić całą swoją energię i pasję na tym, co naprawdę jest dla Ciebie ważne, bez rozdrabniania się na sprawy zupełnie już nieistotne.

Dziewczyna wylewa zawartość kubka

Każda z nas powinna dotrzeć w swoim życiu do tego momentu, w którym w końcu będzie w stanie uświadomić sobie, że czasami konieczne jest wygospodarowanie odrobiny czasu dla samej siebie, na własne przyjemności lub zainteresowania. W ten sposób nigdy nie wpadniesz w zgubne poczucie egoizmu lub pychy.

Zamiast tego będziesz sama chronić swoją własną samoocenę.

4. Nauczyłaś się ufać temu, co ma dopiero nadejść

Zapewne jeszcze boisz się przyszłości, ale gdy uda Ci się uwierzyć w siebie, obawa ta zniknie. To dlatego, że zaufasz samej sobie, staniesz ekspertem w dziedzinie odporności i będziesz mieć za sobą już to mnóstwo starć i potyczek, z których wyciągnęłaś wiele cennych wniosków. Dzięki temu jesteś w stanie teraz już sprostać wszystkiemu, co ma dopiero nadejść.

Nauczyłaś się już także tego, jak sprawnie zaakceptować zmiany w swoim życiu. Uświadomiłaś sobie także, że taka akceptacja jest najlepszym narzędziem do zwalczania lęku i niepokoju.

Jesteś również świadoma tego, że życie to cykl i że nie trzeba kurczowo trzymać się tego, co zostało już dawno utracone lub pozostawione za sobą.  Wkrótce nauczysz się także czerpać radość i szczęście z dnia codziennego oraz żyć z godnością, bez trosk i zmartwień o przeszłość.

Zaufanie - dwie dziewczynki

Jeśli ktoś Cię zostawił, to mimo tego wciąż krocz naprzód z ufnością. Bo wiesz przecież doskonale, że będziesz nadal na swojej drodze spotkać ludzi, którzy wniosą do Twojego życia radość, a nie tylko smutek.

Wiesz także doskonale, że czasami wciąż popełniasz błędy, albo wybierasz nieprawidłowe ścieżki na rozstajach drogi życiowej, niezależnie od tego, czy uda Ci się uwierzyć w siebie, czy też nie. Jednak pomimo takich błędów Twoja dusza nie wypełnia się żalem, bo pozwalają Ci one otworzyć oczy na nowe okoliczności.

A także dzięki nim będziesz w stanie uwierzyć, że kolejne kroki i przyszłe decyzje, jakie podejmiesz, będą bardziej skuteczne i trafne.

5. Nie potrzebujesz nikogo, kto uzupełnił by Twoją osobowość

Gdy uda Ci się uwierzyć w siebie, staniesz się kimś, kto w pełni czerpie radość i satysfakcję z towarzystwa rodziny i przyjaciół. Ty zapewne także dotarłaś już do tego momentu w swoim życiu, kiedy wiesz dobrze, że aby dać z siebie jak najwięcej dla innych, to najpierw musisz pogodzić się sama ze sobą.

I doskonale pamiętasz o tym, że wszelkiego rodzaju lęki i niepewność tylko komplikują nasze osobiste relacje i życie uczuciowe.

Nie musisz mieć partnera, aby być szczęśliwą. Kobieta żyjąca pełnią życia i wierząca we własne siły nie potrzebuje bratnich dusz lub drugiej połowy. Jeśli chce, potrafi żyć na własną rękę i cieszyć się dojrzałością, integralnością i poczuciem wolności.

Pora uwierzyć w siebie. Zaczniesz od tej chwili wręcz perfekcyjnie korzystać z tego, co już masz i co w życiu osiągnęłaś. Dodatkowo wciąż będziesz w stanie każdego kolejnego dnia nauczyć się czegoś nowego wykorzystując do tego swoją intuicję i swój otwarty umysł, który troszczy się o wszystko, zachowując przy tym empatię, szacunek i mądrość.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.