Od teraz nie pozwolę Ci się już czuć się samotnym

Od teraz nie pozwolę Ci się już czuć się samotnym

Ostatnia aktualizacja: 12 października, 2019

Ten list jest dla Ciebie. Chcę, żebyś wiedział, że już nie pozwolę Ci czuć się samotnym. Nikt Cię nie pominie, nie będziesz już czuł się niedoceniany ani wykorzystywany. Nie pozwolę Ci czuć się samotnym, ponieważ zasługujesz na tyle, na ile zasługują wszyscy, po prostu za bycie tym kim jesteś. Zasługujesz na wszystko, czego jesteś wart.

Może nie wszystko zaczęło się tak jak myślałeś że będzie, a może wszystko się pokręciło, gdy pomyślałeś, że coś się zmienia. A może chciałeś czegoś, czego nie mogłeś mieć. Być może nie mogłeś zobaczyć tego, co było oczywiste dla wszystkich innych. Może nawet prosiłeś o pomoc i nikt nie słuchał.

Nie ma znaczenia, jak to się zaczęło lub co się stało. Jesteś tutaj i teraz jest Twoja kolej. Czego chcesz? Dokąd zmierzasz? Jaki jest Twój cel na dziś?

Kobieta pocieszająca koleżankę - jak nie czuć się samotnym?

Nie pozwolę Ci już ukrywać swojej twarzy. Od teraz będziesz na siebie uważał, ponieważ jesteś najważniejszy. Jestem tutaj, chociaż czasami o tym zapominasz. Nie jestem pewien, ile lub jak niewiele mogę zrobić, ale to zrobię. Nie pozwolę Ci czuć się samotnym. Chociaż może Cię nie znam to wiem, że moje słowa mogą Cię uzdrowić.

Czy wiesz, dlaczego to wszystko wiem? Ponieważ jestem głosem wszystkich. Ponieważ wszyscy możemy to zrobić. Każdy z nas może wykonać swoją część i pomóc w jakikolwiek sposób.

Wszyscy jesteśmy z Tobą, teraz nigdy nie będziesz czuć się samotnym

Piszę ten list także do siebie. Byłem tam, gdzie Ty jesteś teraz i czułem się samotnie. A może piszę do mojego przyszłego siebie, może później poczuję się opuszczony i samotny. Ten list ma przypominać Tobie i mnie, abyśmy się nie bali.

Nie pozwolę im Cię zatrzymać, zranić Twojej dumy, ani rozerwać Twojej miłości na kawałki. Będziesz chroniony przed tymi, którzy mają nadzieję zniszczyć Twoje marzenia, gonić i uderzyć w Twoje serce. Nie pozwolę, żeby to się stało Tobie ani komukolwiek innemu wokół mnie.

Żółty kwiat w dłoni

Nie będziesz czuł się samotny i nie będziesz musiał żyć ze strachem. Będę tam, aby pomóc Ci znaleźć Twój wewnętrzny głos, aby Cię zachęcić gdy poczujesz się zawiedziony. Nawet jeśli mogę Ci pomóc tylko słowami, użyję ich, aby zmotywować Cię do kontynuowania, wstawania i robienia postępów.

„Nie możemy pomóc wszystkim, ale każdy może komuś pomóc.”

-Ronald Reagan-

Zrobię wszystko, aby Ci pomóc. Powinieneś wiedzieć, że nie jesteś sam. Wszyscy możemy pomóc. Co więcej, jeśli wszyscy będziemy współpracować, będziemy silniejsi, więksi i potężniejsi. Możemy stawić czoła temu co się pojawia i patrzeć lękowi prosto w oczy i powiedzieć, że jesteśmy tutaj i nigdzie się nie ruszamy.

Czy znasz efekt obserwatora?

W 1964 roku Kitty Genovese została zamordowana w swoich drzwiach. Zabicie mordercy zajęło półtorej godziny, a niektórzy sąsiedzi byli świadkami zbrodni. Niektóre źródła podają, że 38 z jej sąsiadów było w domu, ale niektórzy z nich nigdy nie zadzwonili na policję, a inni czekali zbyt długo, aby to zrobić. Jak to mogło się wydarzyć? Czy istnieje jakieś wyjaśnienie tego ludzkiego zachowania?

W rzeczywistości to zjawisko psychologiczne nazywane jest efektem obserwatora. Mówi, że udzielana przez nas pomoc jest odwrotnie proporcjonalna do liczby osób, które są świadkami tego co się dzieje. Innymi słowy, im więcej osób zaangażuje się w daną sytuację, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zaoferowanie pomocy zajmie im dłużej

Późniejsze badania potwierdziły ten efekt. Pomoc przychodzi wolniej, gdy obecnych jest więcej osób. Ta koncepcja jest znana również jako dyfuzja odpowiedzialności.

To jeden z powodów, dla których dobrze jest wiedzieć, że wszyscy jesteśmy ważni i że nasza pomoc ma znaczenie. Nie możesz po prostu stać i czekać, aż inni zaczną działać. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to co się dzieje, a każdy z nas ma moc, aby coś z tym zrobić. Możesz mieć niewielki wkład, ale to lepsze niż nic.

Nie pozwolę ci czuć się samotnym

Nikt nie może zmienić przeszłości, ale mówię Ci, że jestem tu teraz i że możesz na mnie liczyć. Nigdy nie pozwolę Ci czuć się samotnym lub się poddać. Nigdy nie poczujesz się opuszczony i nigdy nie będziesz w nową historią w wiadomościach. Nie pozwolę na to. Połączmy siły, aby nikt z nas nigdy nie poczuł się samotny.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.